Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár kérdések?

Magyar agár kérdések?

Figyelt kérdés

-Panelkutyának jó?

-Napi 2 óra mozgás elég neki, 1.5 óra agyi -és intenzív fárasztással?

-Melyik kennelt ajánljátok, és mennyibe kerül?

-Mindenki mást mond: munkavizsgára kötelezett?


Lehetőleg agarasok írjanak!



2013. szept. 17. 20:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy érvek helyett elkezdesz vagdalkozni. :-) Más baj valóban nincs Veled. :-)
2013. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

A kérdésre válaszoljatok, ne vitázzatok! Kösz.


Szóval lehet panelban tartani - ez volt a kérdés.

2013. szept. 18. 11:52
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, igazad van.


Lehet. Talán az egyik legjobb panelkutya.

2013. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Kösz.
2013. szept. 18. 12:10
 25/37 Akiteki ***** válasza:
69%

Elnézést kérek az offért, a kérdésre igyekeztem válaszolni.

Csak ahány magyar agaras kérdés jön, egyből megjelenik ez a névtelen és nekiáll szapulni a törzskönyves kutyákat. Most is közli, hogy ideggyengék. Gondolom valami kilóra szaporító lehet, másképp nem tudná elpasszolni a kölyköket.

Évek óta ezt csinálja. Épp elég baj szegény magyar agárnak, hogy sokan szaporítják vadászatra, de még büszkélkednek is vele, az igazán elszomorító.

Kedves Kérdező, még egyszer elnézést kérek, amit tudtam elmondtam, többet nem szólok a témához.

2013. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Akiteki megint rágalmaz. :-) De nem offolok, leírom neki privátban.
2013. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Mint magyar agaras, megmondom őszintén nagyon unom már, hogy a magyar agarasok fújnak egymásra. Mégis nem tisztelni kellene egymás véleményét? Valahol mégis van bennünk valami közös: a magyar agár szeretete... A magyar agárnak nagyon rossz a helyzete ma Magyarországon azért, mert mindenki a saját véleményét fújja (legyen MATOE, vagy MEOE). Egyébként ez nem sokáig lesz így, (nagyon remélem), mert olyan változások történtek, amik miatt a két szervezetnek nyitnia kell egymás felé, így remélhetőleg az emberek is toleránsabbak lesznek. Nekem a magyar agár az rendkívül jó vadász, és küllemben is megállja a helyét (nem egy ilyen agarat ismerek). Tök felesleges elkülöníteni a kettőt, mert egyik sincs meg a másik nélkül. Tehát lehet egymásra fújni, de ezzel csak a fajtának tesznek rosszat.

Vége az OFF-nak.

Kedves Kérdező!

A magyar agár (de szerintem az összes agár) nagyon jól tartható lakásban. 2 óra intenzív mozgást szerintem az az agár igényel, aki versenyzik (coursing, pályaverseny), de azt se napi szinten (kell az izmoknak a pihenés, regeneráció szerintem). Agyilag is lehet fárasztani különböző trükkökkel, de azokat hamarabb megunja, mert kicsit öntörvényű :). Agyi fárasztáshoz a pecázást ajánlom.

Nagyon sok kiváló kennel van Magyarországon. Ajánlom, hogy nézz körül: [link]

Nézd meg a tenyésztők honlapját, kutyáikat, esetleg vedd fel velük a kapcsolatot.

Egy törzskönyves magyar agár ára olyan 60 000 Ft-tól kezdődik.

Az az agár kötelezett teljesítményvizsgára, akivel vadásznak, egyébként nem.

Nekem egy öt hónapos agár lánykám van, ha érdekel mutatok képet róla, és ha van kérdésed nagyon szívesen válaszolok.

2013. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Egyet értek az utolsóval.

Talán nem volt szerencsés azt írnom, hogy sok az ideggyenge példány a küllemagarak között, rossz volt a szóhasználat. Arra a lényegre akartam utalni, amit továbbra is fenntartok, hogy az, ami a magyar agárt jellemzi, bennük van meg a legkevésbé.


A versenyre szelektált agarakkal nincs bajom, pedig az is MEOE. Nekem is MEOE-s az egyik kutyám, bár az nem agár.


Az Akiteki által selejtnek nevezett vadászagarak pedig szerintem pont azok, amiről az agárnak szólnia kell(ene). Őket ugyanúgy lehet vinni versenyre vagy küllemkiállításra, míg egy csak küllemre szelektált példány talán még meg is ijed vagy tudomást sem vesz a nyúlról, de hogy a tarlón össze-vissza fogja magát törni, az is biztos.


A két szervezet bizonyos szinten valóban egymásra van utalva, mert a tenyészállomány rendkívüli módon be fog szűkülni rövid időn belül. Hacsak valamelyik okos ki nem találja ismét és beleviszik a német dogot. :-)

2013. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: szívesen megmutatom élőben is, ha érdekel, hogy kb. milyen és hogy viselkedik egy magyar agár. Élőszóban egyszerűbb beszélgetni.
2013. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Utolsó, szabad tudni, hol laksz? :D

Privátban, persze...

2013. szept. 18. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!