Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szukám a 3. napon magára...

Szukám a 3. napon magára engedheti a kant?

Figyelt kérdés

vasárnap kezdett el tüzelni(az első vércseppek)

tegnap este beszökött egy kan,kb olyan negyed órát lehetett az udvarban,mire észrevettem.

Az megilletődve lesett rám,a szukám meg fenn volt a teraszon.

lehet hogy a kan pont akkor ugorhatott be...

van rá esély hogy vemhes lett?

kutyáknak van valami terhességmegszakító injekció?

ha tényleg pároztak,akkor hányadik naptól tudják nekem megmondani,hogy lesznek kiskutyák?


2013. szept. 18. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
állatorvossal beszélj, megállapítani ultrahanggal lehet, elvetetni meg nem érdemes, mert az nagyjából annyiban van, mint egy ivartalanítás.
2013. szept. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

ivartalaníts,mivel így is naponta nagyon sok útszélére kirakott kiskutyát találnak, nem kell gyarapítani

az esélytelen keverékek számát.

a kicsik felnevelése nem lesz olcsóbb mint az ivartalanítás, sőt, oltási program plusz chip ára többszöröse lesz.

2013. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy történt bármi is köztük, de nem lehet kizárni.

Én általában a 10. naptól zárom külön őket. Addig a pasik csak követik a tüzelő szukát, de nem próbálkoznak.

Ettől függetlenül nyugodtabb lenne az élet egy ivartalanított szukával, amennyiben nem szánod tenyésztésre.

2013. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért tovább tart egy sikeres akció,mert idő az is,míg körbeudvarolja a kan a szukát,nem csak rápattan köszönés nélkül,mert azt a szuka sem hagyja.Szóval szerintem nem.
2013. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

még nem volt szukám,ezt is csak idén nyáron fogadtam be,ergo még nem tüzelt nálam.

mindenképp ivartalaníttatni szerettem volna,de nem így...meg akartam várni a tavaszt,egyrészt az akciók miatt,másrészt a jó idő miatt...

kinti kutya,nem marad meg a lakásban,nem akartam hogy a friss varrat tiszta sár legyen,meg most amúgy is rohadt hidegek vannak...

de nincs mese,el kell vinnem.

a délelőtt folyamán visszajött a kutya,de most fogalmam sincs hogy mióta lehetett itt.

azt olvastam,ha a szuka kész a párzásra,és a hátára teszem a kezem,megáll mint a cövek.hát kipróbáltam,vakargattam a hátát,és nem mászott tovább,majdnem hogy szó szerint bemerevedett...

2013. szept. 18. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem ebben az időszakban jobb is ivartalaníttatni (ok, nincs akció, az tény), legalábbis jobb, mint nyáron, amikor a legyek beköphetik.
2013. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!