Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a "szökésről"? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kis tacskó keverék kutyám, alapból az utcáról fogadtuk be, szóval benne van ez a szökési, utcai hajlam, és állandóan megszökik. Kertes házban lakom, természetesen mindenhol van kerítés, de ez neki nem okoz problémát... Rengeteg helyen kibontotta valahogyan, de már mindenhol kutyabiztos. A két kertkapun is több zár van, mert azokat is megtanulta kinyitni. Egyedül akkor szökik már csak meg, ha valaki bejön az ajtón/kapun, azonnal kirohan, és hiába szólunk rá, elfut. Van valami módszer hogy leszoktassam erről? Nem vagyok a "jól meg kell verni" és a "meg kell kötni" híve, próbáltam rákoppintani az orrára, meg is kötöttem szökése utána pár órára, és ha hazajön tudja, hogy rosszat csinált, hízeleg, de hiába csinálok bármit, ugyan úgy megszökik az első alkalommal.


Köszi előre is



2013. szept. 18. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Arról nem írtál,hogy naponta mennyit foglalkozol vele és hogy viszed e sétálni.
2013. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szökés utáni büntetėsnek nincs ėrtelme,a kutya nem képes időben távolabbi dolgok között összefüggést találni.Amikor kisurran,akkor kell büntetni,visszazavarni.Ha hazajött és megkötöd,csak azt tanulja meg,hogy nem ėrdemes hazamenni.Ha naponta sétáltatod az utcán,az csökkenti vagy akár teljesesen megszünteti a szökést,mert a kert nem elég izgalmas egy idő után a kutyának.Ivartalanítás is segít,mert nincsen késztetése párkeresésre.
2013. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem is az érdekelne, hogy egy nap hányszor és mennyi időre viszed ki sétálni.
2013. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imola Ágnes ***** válasza:
88%

1. ivartalaníts

2. mozgasd, foglalkozz vele, sétáltasd.

3. tanítsd meg, hogy ne surranjon ki a kapunk. Először tanulja meg az ülj (ülj+marad) parancsot, utánna ezt gyakorold a kapú előtt... ha leült, lassan nyitod a kaput. HA sikerült kinyitni résnyire, akkor visszazárod és juti. Tovább gyakorlod addig, míg teljesen nyitva nem lesz a kapú, akutya pedig bennt marad az udvaron. Ha ki akar szükni, érdemes kicsit megilyeszteni, mondjuk egy Pet Palack pár apró kaviccsal, ha ki akar menni, hírtelen elédobod. Ha bent marad, juti. A lényeg, hogy tanulja meg hogy ott van egy határ. Ha azon kimegy egyedül, megilyed, bármi történhet. Ha Veled megy ki akkor szintán jutiztasd. Egy idő után ezt lehet tökéletesíteni úgy hogy a kapút hagyd nyitva, a kapón kívül pedig egy ismerős várjja a kutyát, hogy ha ki akar szökni, picit ilyesszen rá. Te meg közben nézed mondjuk az ablakból a kutyát, a haverrel telefonkapcsolatban vagy, és szólsz neki mikor indul ki a kutya. Így nem köti össze a jelenléteddel.

2013. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Hó, most látom milyen értelmesen írtam... bocs , idegen billentűzet, siettség:)
2013. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt egy ilyen befogadott kutyánk. Az állatorvos azt mondta, a vérében van a csavargás, ne akarjuk megakadályozni benne, csak boldogtalanná tennénk. Ki is derült, hogy a környéken három család is saját kutyájának hiszi. Többek között azért sem maradt meg sehol, mert ment "haza" a többi gazdához is.
2013. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ráadásul az utcáról fogadtad be, valószínű, hogy valaha már volt gazdája, lehet, hogy még nem adta fel, hogy visszataláljon az eredeti otthonába.
2013. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kapuszabály jobb lenne mint a tanítás.. Tekintély alapon stabilabb a dolog, persze ehhez kell némi tekintély is...


Kutyaiskolán nem gondolkoztál még?

2013. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!