Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyves 8 hónapos...

A törzskönyves 8 hónapos szuka német juhászkutyám maga alá vizel ha túl izgatott vagy talán félelmébe nem tudom. Ez normális, elfogja hagyni?

Figyelt kérdés
törzskönyves, a szülei kiállítás győztesek, maga a kutya közel 100 000ft volt. pl ha haza jövök és egyszerre foglalkozok vele bevizel ,ha ahogy kell 5-10 percig nem veszek tudomást róla és lenyugszik akkor nem, de félelmében is csinálja mert egy bitang nagy kan német juhásszal összeengedtem és bevizelt meg elterült meg is adta magát. már kiskorában is ilyen volt de kb 5 hónapos korában ezt elhagyta most újból.
2013. szept. 18. 19:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad a "munka vonalú"?

Nem jellemző rájuk a kiállításokon győzni. Szóval keversz valamit.

Kiskorában engedted-e emberekkel barátkozni? Az odakapás bizonytalanságot jelent. Nem tud mit kezdeni az emberrel és "legjobb védekezés a támadás" elvét követi a kutyád.

Mit akarsz vele dolgozni? Tüzelt-e már?

2013. szept. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
kiválóan megy neki az agility ( de még csak próbák folytak , mer még fiatal) + nagyon apportos fajta , labdát visszahozza , és ami mozog azt imádja "levadászni". de a keresés is megy neki nem tudom ezt hol tanulta de megmutatok neki pl egy almát eldugom mondom neki hogy keresse és elkezdi keresni meg is is találja. szal nem hiszem hogy a küllem vonalú ilyen lenne. szal elég sok lehetőség van benne. nagyon jó kutya lenne ha megtudnám barátkoztatni az emberekkel. meg elhagyná a bevizelést ami igaz nem sűrűn fordul elő de jó lenne ha nem tőrténe meg egyszer se. na meg ha egy picit bátrabb lenne adott helyzetekben.
2013. szept. 19. 08:41
 13/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Mond el, hogyan szocializáltad kicsi korában...szerintem valahol ott lesz a hiba....
2013. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Megírnád a kutyád szüleit? Sajnos, a küllem vonalnál keveredik a munkakészség és az érzékeny idegrendszer. Sok ilyen kutyát ismerek, amelyek könnyen eljutnak pl IPO-ban egy bizonyos szintig, aztán magasabb terhelést már nem bírnak.

Türelemmel erősíteni lehet a kutyád tűrőképességét még.

2013. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!