Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz ivarérett egy nagy...

Mikor lesz ivarérett egy nagy testű kutya?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon aranyos újfundlandi kutyusom.Egy hónap múlva lesz 2 éves.Én nagyon szeretném ha lennének kölykei,csak a családunkkal az a baj hogy mi nagyon kötődünk az állatokhoz,hangyától kezdve az elefántig minden állatot tiszteletben tartunk,nem bántunk.Így hát ha lenne a kutyámnak kölyke hát az minimum 6-8 kiskutya...Az meg ugye kicsit túlzás.Lehet hogy meggondoljuk magunkat és tényleg lehetne kölyke a kutyusomnak.Még ez mondjuk nem biztos.


A lényeg pedig az lenne hogy nem tudom mikor tüzel.Volt már szerintem neki,de nem tudom.Annyit vettünk belőle észre hogy igen sűrűn "tisztálkodott" és sétálás közben is ment volna a többi kutyához.Legalább is én úgy vettem észre.

Tenyésztők,kutya tulajok: Tapasztalat?



2013. szept. 19. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Én meg nagyon nem szeretném, ha lenne kölyke. És szerintem ezzel az ország össze állatvédője egyetért.
2013. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha tényleg ilyen nagy állatvédők vagytok akkor ne szaporítsatok. Ivartalanítsátok a kutyát, azzal tesztek neki a legjobbat.
2013. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a nem állatvédő, de normális gondolkodású emberek is egyetértenek azzal, amit Little Red írt. Ivartalanítsátok.
2013. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Lehet az 10-12 kutya is,szóval ivartalanítsátok mielőtt lesz egy halom keverék kutyád,akinek felelős gazdát se találsz,már ha egyáltalán gazdája lenne.


Menhelyek teli vannak,ha kutyust szeretnétek,szerintem felmész fészbukra és legalább 50 kiskutyából válogathatsz.

2013. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az újfoundlandi tenyésztésbevonásához meg kell neki csináltatni legalább a HD és ED szűréseket, ami alaphangon 30.000 forint. Persze alapkövetelmény, hogy a ti kutyátok is törzskönyves legyen, különben nem tenyészthető! Ezen kívül kellenek kiállítási eredmények és tenyészszemle. Ki kell váltanotok kennelnevet (20.000, plusz a tagdíj 9.000), hogy törzskönyvezni tudjátok a kicsiket. Kell lennie minimum 500.000 forintnak zsebben, hogy az anyakutyát és a kicsiket megfelelően ellássátok a kölykök 8 hetes koráig. A fedezésért is elkérnek 150.000-250.000 ezer forintot. Az eladott kölykökre garanciát kell vállalnotok és bármikor vissza kell vennetek, ha az új gazdájának már nincs rá szüksége. Felkészültetek erre?
2013. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jó,hát köszönöm de nem ezt kérdeztem.Nem fogom ivartalanítani a kutyámat.Nem szokott kiszökni,egy hím kutya van a szomszédban azzal néha játszik,de nem komoly a dolog."Még ez mondjuk nem biztos".Ez is lényeg az egészben.Nem kioktatást szerettem volna meg hogy ivartalanítsam,hanem a kérdésem: mikor lesz ivarérett?.

Ennyi.Nem fogjuk senki kérésére ivartalanítani a kutyánkat.Nem szökdösős,nem hülye.Mindegy inkább utána nézek majd...HA EGYÁLTALÁN BIZTOS LESZ.

2013. szept. 19. 18:59
 7/19 A kérdező kommentje:

5.válaszoló:

Mint mondtam nem biztos.Tisztában vagyunk vele hogy nem 500 forint lesz az egész.Nem is tenyészetet akarunk indítani.Köszi,így mondjuk már pontosabban képben vagyok:)

2013. szept. 19. 19:02
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg,kérdezd meg az újfundlandi fajtamentő csoportot,hogy nekik mi lenne erről a véleményük.


Ha meg annyit sem tudtok a saját kutyátokról,hogy mikor tüzel és ezt vadidegen emberektől kérdezed,akik még csak nem is látták soha a kutyádat,akkor valóban nem kellene felesleges kutyaszaporításba kezdeni,mert nem tesz jót,sem a kutyádnak sem a kölyköknek.


A kutyád életét minden ellés 1 évvel rövidíti,rengeteg a komplikációra az esély,és a kutyádnak egyáltalán nem élvezet,sem a párzás,sem az ellés.Mind csak ösztön.

Csak ő nem tudja,hogy hány millió fajtársa van kidobva,mi emberek,meg tudjuk és tehetünk ellene.


Ha valóban ennyire szereted az állatokat,akkor nem hozol le egy felesleges almot,hanem a már meglévőkön próbálsz segíteni.

2013. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
37%
A nagytestű szuka kutyák egy éves korukra lesznek ivarérettek. Az első tüzelés 10-12 honapós kor közt már várható.
2013. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Értem,hogy mit szeretnétek,de mondtam hogy csak felmerült.Most nem fogom itt elmesélni az egész életemet,mert már így is csak elintéztem az egészet...Mindegy,a kérdést is törlöm,nem is fogok itt kérdezni már,kezd elegem lenni...
2013. szept. 19. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!