Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tuzelt tul hamar a goldenem?

Nem tuzelt tul hamar a goldenem?

Figyelt kérdés
Ma vettem eszre, h tuzel a goldenem, de meg csak 7 es fel honapos. Azt olvastam, h a nagytestu kutyaknal ez altalaban el szokott tolodni 10honap es 1 ev koze, szoval eleg varatlanul ert. Bar mar ki van fejlodve(54cm marmagassag es 32kg). Ezutan gondolom mar nem igazan fog noni. Mivel o az elso szuka kutyam, azert kerdezem h valamire kulonosebben oda kell majd figyeljek majd a kovetkezo 3 hetbe? Gondolok itt arra h nem lesz olyan szofogado, vagy hasonlok? Es ez a korai tuzeles ugye nem utal semmilyen egeszsegugyi gondra?
2013. szept. 19. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatni kéne. Akkor biztos, hogy nem lesz vele gond.
2013. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meglesz, amint befejezi a tuzelest, eszembe sem jutna szaporitani, csak az allatorvos ragaszkodott ahhoz, h varjuk meg az elso tuzelest ivartalanitas elott, de ha lehet maradjunk a temanal. :D
2013. szept. 19. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi gond ( ha az állatorvos sem mondja) ha korán tüzel, vannak korán érő típusok :)

Különösebben nem változik meg, talán egy kicsit bágyadtabb,nem olyan elven. (legalábbis én ezt tapasztaltam) Ezért lehet hogy nem figyel egyből az utasításokra, de nagy gond nem szokott lenni. Én mondjuk érdekesnek tartom, hogy az állatorvos megvárja az első tüzelést.. Viszont ha tényleg nem szeretnél kiskutyákat, muszáj ivartalanítani, mert ha nem lehetnek kiskutyái, túltenghetnek benne a hormonok.

2013. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kiskutyakat semmikep sem szeretnek, mivel nem akarok szaporitani, es sajnos az en kutyam se TK-s. Oszinten az ivartalanitashoz nem igazan ertek, de ahogy itt olvastam itt is gyakran felmerul a kerdes, h elso tuzelest jobb-e megvarni ivartalanitas utan, az allatorvos igy latta jonak. Ma a setanal feltunt, h picit szeleburdibb, figyelmetlenebb es mintha nem is volt akkora jatekkedve.
2013. szept. 19. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem túl korai egyáltalán. Minden szuka másként viselkedik tüzelésnél. Van, amelyik "bamba " lesz, van, amelyik szeleburdi, stb. Jól teszed, hogy egy tüzelést kivársz. Az első tüzeléssel lesz szuka a szukából. Ha nem is nő majd a kutyád, de két éves koráig alakulni fog a testformája.Bár a tüzelés után csak az intenzív növés áll meg.
2013. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!