Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz egy táp szuperprémium?

Mitől lesz egy táp szuperprémium?

Figyelt kérdés
Milyen követelményeknek kell megfelelnie, vagy mik fémjelzik a szuperprémiumnak titulált tápokat? Most olvastam ugyanis, hogy állítólag hivatalosan nincs is ilyen besorolás, és ez csak marketing, de javítsatok ki, ha tévedés lenne.
2013. szept. 20. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Hivatalosan nincsenek meghatározva ilyen kritériumok.

A gyártó készít egy tápsort,beteszi csecse csomagolásba,csinál egy reklámkampányt,megfűz pár állatorvost,hogy ajánlja.Aztán ráírja a csomagolásra,hogy ez a táp szuperprémium.

Itt vannak pl.a méregdrága reklámtápok,mint a RC vagy Hill's,tele vannak gabonával,sok kutya allergiás rájuk és mégis rá van írva,hogy szuperprémium.Közben igen nagy részük gabona,jó esetben 20-30% húst tartalmaznak.

2013. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Én láttam már 10% hústartalmú tápra is írva,hogy szuperprémium.


Tehát nem tudom eldönteni,mi alapján kategorizálnak,én is arra gyanakszom,hogy a csomagolás és a táp ára,ami miatt ezt a nevet aggatják rá.


Nekem mindig az a szempont tápválasztáskor,hogy mik az összetevők.Tőlem lehet az 400Ft/kg vagy 2000Ft/kg...ha jó,akkor azt veszem.

2013. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legjobb az a táp amelyikben sok a protein.
2013. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Számomra a szuperprémium táp azért szuperprémium, mert csak olyat tartalmaz amire szüksége van a kutyámanak pl.: hús, gyümölcsök, zöldségek bár az utóbbi kettő csak kiegészítő jelleggel legyen csak benne, ne tartalmazzon gabonát, színezéket, ízfokozót, tartósító szert, a hústartalom legyen legalább 30%. Szóval nekem ez a prémium minőség nem pedig a gabonával teletömött chapi,pedigre, hill's, royal canin és társai
2013. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól tudod, hivatalosan valóban nincs definiálva a szuperprémium táp kategória, ez a gyártók által kitalált, jól hangzó kifejezés.

Viszont van egy általános megegyezés, hogy mely tápok tartoznak ebbe a kategóriába:

- kiváló minőségű, jó emészthetőségű alapanyagokat használnak

- az energia tartalom valamivel magasabb, mint egy standard tápban

- optimális, kiegyensúlyozott táplálkozást biztosítanak, táplálékkiegészítőkkel, nyomelemekkel,vitaminokkal, a jó egészség és kondíció fenntartása érdekében

- az összetevők egyesével fel vannak sorolva a csomagoláson

- kevesebbet kell belőlük etetni, mint egy normál tápból


Ezek valamennyivel többe kerülnek, de nem feltétlenül nagy az árkülönbség összehasonlítva egy hagyományos táppal.

Tehát összességében elvárt egy szuperprémium táptól, hogy csakis a legjobb alapanyagokkal dolgozzon, és egészségesek legyenek a vele etetett állatok.


De mivel azonban ez csak egy marketing kategória, így nem tudom, valójában mennyire vannak ezek a kritériumok szabályozva, hogy tényleg teljesülnek-e a feltételek minden táp esetében.

2013. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!