Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nagyon agresszív...

Van egy nagyon agresszív kutyám. Szájkosárban működhet?

Figyelt kérdés
tehát rátenném a szájkosarat és földre nyomnám mint Cesar. mert szájkosár nélkül 100% hogy nyakamra ugrik meg ha szájkosár lenne rajt akkor én is nyugodt vagyok. és véghez tudom vinni ezt nyugodtan. voltam vele kutyaiskolában 2 ben is az elsőben nem tudtak vele mit kezdeni , a másodikban ki is dobtak azt mondták hogy ideggyenge kutyával nem tudnak mit kezdeni. pedig tuti hogy nem ideggyenge. egy örökbe fogadott német juhász keverékről van szó.
2013. szept. 20. 11:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
én ezt nem próbálgatnám egyedül megoldani. Amúgy ha a szájkosárban a földre nyomod csak azt éred el, hogy az egészet a kosárhoz köti és ha legközelebb meglátja a kezedben már akkor megtámad.
2013. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Szerintem menj másik kutyaiskolába, vagy hívj házhoz egy kiképzőt. Egy kutya szájkosárban is komoly sérüléseket tud okozni.
2013. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 sippara ***** válasza:
84%
Addig kell menni, amíg nem találsz egy normális kiképzőt. Egyedül ne próbálkozz, pláne ne lenyomkodással, mert fogalmad sincs, mit csinálsz, így csak ön-, és közveszélyes bohóckodás az egész.
2013. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Nem működhet, maga a az alfagördítés módszere is vitatott hasznosságát tekintve.

És valószínű hogy még szájkosárba is komoly sérüléseket tud neked okozni ha nem vagy óvatos..(engem tegnap frizbivel a szájában fejelt le a kutyám az is fájt :D egy fém szájkosárban el se merem képzelni :D)


Tükör iskola vagy Cerberos terápia/rehab válasz és menj el..

Amúgy még ha esetleg ideggyenge is akkor is lehet vele kezdeni valamit..

2013. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Keres egy komoly kiképzőt, aki helyre teszi a kutyádat. Ő megmutatja neked is, hogy mit kell tenni.
2013. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbáld meg, teljesen fölösleges, ettől nem lesz kevésbé agresszív, csak feszültebbé teszed. Nektek életmódváltás kell, nem csodamozdulatok, ennyitől nem oldódik meg.

Pontosan milyen szitukban agresszív? Van valami speciális inger, ami kiváltja nála ezt a viselkedést? Ha igen, te hogy viselkedsz ezekben a helyzetekben? Az előéletéről tudni valamit? Mikor örökbefogadtad, már akkor is ilyen agresszív volt? Csak veled az vagy más emberekkel, állatokkal is? Sétálni tudod vinni?

Látatlanban nehéz megmondani, lehet félelmi agresszió, dominancia, bármi. Merrefelé laksz? Pesten a Cerberos ilyen kaliberű kutyákat rehabilitál, felhívhatnád őket tanácsért és egy esetleges konzultációra.

2013. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Tükör iskolában voltunk, remélem nem bántok meg vele senkit de az a módszer nem a legjobb. maga a tükör szóval egyetértek de a módszer nem minden kutyánál válik be sajnos enyémnél biztos hogy nem. nem ismertek olyan kiképzőt aki házhoz megy és nagyon jó?
2013. szept. 20. 11:22
 8/32 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a tükör iskola nagyon sokaknak nem válik be, mi is otthagytunk 100 rongyot fölöslegesen, semmit nem segítettek, voltam náluk segítő, akkor is láttam, hogy ilyen eseteknél sok esetben nem találják a megoldást. Ettől még nem vagy sem te sem a kutyád kezelhetetlen eset! Mint írtam, a Cerberost sokan ajánlják pont ilyen helyzetekre, tudtommal ez a fő profiljuk, de személyesen még nem voltam náluk. Azt nem tudom, házhoz is mennek-e, de hívd fel, biztos szívesen segítenek.

Illetve van még egy manus, róla sem tudok semmit, csak az oldalát láttam, ő is megérhet egy próbát: [link]

Sok sikert és kitartást!

2013. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Nah.. ennek lassan utána kérdezek mert már kezdi baxni a csőröm ..


Menjetek Cerberos-hoz ott nézzék meg.

2013. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Akkor én is Cerberost ajánlanám, mert a lenyomkodás tuti nem fog beválni!

Marhára kíváncsi volnék, hogy melyik ez a Tükör iskola (vagy csak egy bizonyos oktató?), ahonnan ennyi "ideggyenge" kutyát elküldenek, mert én még csak itt a gyakorin hallottam ilyet, élőben ismerős kutyásoktól sosem.

2013. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!