Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félnem kell a babesiától?

Félnem kell a babesiától?

Figyelt kérdés
A kutyám combján,a szőrtelen részen kullancsot találtam,ami még biztos hogy nem szívott vért és nem lehetett rég bent.Könnyű volt kiszedni,nem tapadt még meg rendesen.Viszont mikor kivettem,piros volt a helye,ami kb.15 perc alatt elmúlt.
2013. szept. 20. 19:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Pár éve már volt babesiás,a környék fertőzött.Minden áldott nap végignézem szinte szálanként a szőrüket és kifésülöm bolhafésűvel őket.
2013. szept. 20. 19:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell aggódnod,viszont van védőoltás vagy bőrre cseppenthető készítmények,nyakörvek kullancs ellen.
2013. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Múltkor úgy sikerült babesiát beszednie,hogy volt rajta Killtix nyakörv(kb.egy hetes)plusz még Scudo kullancsriasztó.

Volt,hogy így felszerelve vittem ki őket és 11 kullancsot szedtem ki belőlük.

2013. szept. 20. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani, ha a környéken fertőzött kullancsok vannak, akkor nyilván nagyobb a valószínűsége.

Nekem van gy 6 éves kistestű kutyám, akit imádnak a vérszívók. Korábban minden évben tettem rá spot-ont, próbáltuk a nyakörvet, mindent. Mégis minden tavasszal legalább 8-10-12 kullancsot kiszedtem belőle, de hála Istennek 6 év alatt sosem kapott el fertőzést (se babézia, se lyme), pedig volt benne olyan kullancs is, ami megszívta magát rendesen. Idén viszont még semmi nem volt rajta, tavaly ősszel tettem rá utoljára spot-ont. Télen amúgy sem szoktam, de februárig valahogy mindig elfelejtettem. És csodák csodájára idén 3 vagy 4 kullancs volt csak benne :S

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a spot-on felesleges, de ezt mégiscsak furcsállom...


És mindezt csak azért mondtam el, mert a kutyámban 20-30 kullancs már biztosan volt, de még soha nem lett beteg. Szóval ne aggódj potyára, de figyelj rá oda! És az első gyanus tünetnél vidd orvoshoz.

2013. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szétaggódom magam.Ez a kutya egy tündér,imádjuk.

Sajnos itt a falunkban már több kutya halt meg babesiában,gondolom egyrészt későn vették észre,másik ok lehet az orvosi ellátás hiánya.

2013. szept. 20. 21:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Ott van még a piros folt a combján,ahonnan a kullancsot kivettem.
2013. szept. 21. 12:07
 7/9 Akiteki ***** válasza:

A piros foltnál kevésbé a babéziától, inkább a lyme-kórtól kell félni. Nem látom, milyen folt, de a lyme jele, hogy a csípés körül piros folt lesz. Minél előbb viszed orvoshoz, annál jobban tudják kezelni.

A babézia nyom nélkül gyógyítható, ha időben észreveszed. Van neki lappangási ideje, de nagyon változó. A következő két hétben figyeld a viselkedését, ha valami rendelleneset tapasztalsz - levertség, véres vizelet - azonnal állatorvos.

2013. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A csípés helye még mindig látszik,talán szúnyogcsípéshez hasonlítanám.
2013. szept. 24. 21:53
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Az normális. Lett egy kis luk, ahol befúrta magát.
2013. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!