Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás társasházban?...

Kutyatartás társasházban? Több lent.

Figyelt kérdés

Egy hete költöztünk be az albérletünkbe. A tulajdonos azt mondta, hogy lehet kutyát tartani. Most találkoztunk egy bácsival aki azt mondta, hogy nem lehet a társasházban kutyát tartani. Lehetséges, hogy a tulaj nem tudott erről ?

(felhívtuk és azt mondta, hogy nem tudja)

Mit csináljunk? Mi lesz most a bérleti szerződéssel?


2013. szept. 21. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a tulajdonos félretájékoztatott akkor fel lehet mondani a szerződést egyoldalúan (hacsak nem úgy kötöttétek hogy ne lehessen). Egyébként szerintem nem egyetlen idős bácsi szavából kéne kiindulni, én megkérdezném a többi lakót is, vagy ha van házmester, vagy tudjátok ki kezeli a társasházat akkor tőle.
2013. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az idős bácsi szava nem mérvadó. Ha nálunk bármelyik öreget megkérdeznénk, akkor nemet mondanának, mert nekik nem tetszik a dolog, de ettől függetlenül lehet kutyát tartani.

Házmestert vagy közös képviselőt kell megkérdezni, hogy mi az igazság.

2013. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy társasházi házirendben nem hozhatnak szigorúbb szabályozást mint törvényileg meghatározott. Így tarthatsz.
2013. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
húha, hát köszönöm, kicsit megnyugodtam:) majd megkérdezek egy pár lakót:)
2013. szept. 21. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt van leírva, hogy milyen körülmények között lehet kutyát tartani:

[link]


Ha ebben találsz valamit a társasházról (nem fogsz találni), akkor az a mérvadó, ha nem akkor az összes többi szabály.


Persze a lakás tulajdonosának nem biztos, hogy ér annyit az egész, hogy miattad szembeforduljon a többi lakóval és felvállalja a konfliktust.

2013. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sztem semmi köze hozzá az idős bácsinak, tartasz e háziállatot az albidban. Nem hiszem, hogy övé az egész ház, és ő parancsol mindenkinek, max azt hiszi magáról.
2013. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérdezz meg lakókat, semmi közük hozzá. :D A lakás a tiéd, amíg te bérled. A kutya pedig gondolom nem a lépcsőházban fog lakni, és nem a bácsi lakásában.

Neki max annyiba van beleszólása, hogy a saját lakásában tart e háziállatot.

2013. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
beszéltem egy pár szomszéddal és kiderült hogy nem szabad a társasházban tartani semmilyen négylábút. a bérleti szerződést felbontani nagyon drága
2013. szept. 22. 11:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Hiába beszélsz velük, mert ők nem tudják mit szabad és nem is az ő dolguk tudni. Szerintem már egyértelműen elmondtuk neked, hogy szabad. Sőt, a jogszabályt is belinkeltem. Mit nem értessz még?
2013. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem érted vagy nem akarod érteni, h a társasház megszavazhat olyat nem lehet állatot tartani benne, de nem lehet jogerős, mivel törvényileg ilyen szigorú rendelkezés nincs - a saját lakásodban azt tartasz amit akarsz amíg betartod a törvényt. Az h Te behódolsz a hülyéknek a Te bajod - én biztos nem tenném. A másik meg h miért nem a tulajjal beszélsz?
2013. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!