Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kiképzőpóráz? Miért...

Mire jó a kiképzőpóráz? Miért jobb/ rosszabb, mint a sima?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azért szeretem, mert különböző hosszra állítható, illetve praktikus, kényelmes, erős.
2013. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát... arra jó, hogy hosszabb, mint a sima póráz. :D

Belvárosban, ha van egy kisebb zöld terület, ahol tudok neki labdát dobálni, felteszem a 10m es pórázt. De csak mert aggódom, hogy amilyen kis szeleburdi, még kirohanna egy autós, vagy biciklis elé. Szóval így van mozgástere, lehet gyakorolni a behívást is, és biztonságban érzem.


Nagyobb parkokban, vagy nem forgalmas helyeken viszont elengedem.

2013. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a 10 m-es póráz nem akad bele mindenbe vagy keveredik bele a kutya?
2013. szept. 21. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Én éppen hozzám kerülő kutyákra szoktam az első napokban feltenni, mert még nincs hozzám kötődésük, elkóricálhatnak, ezzel tisztává tudom tenni számukra, hogy a 'hozzám' mit is jelent. Pár nap után már elhagyom, a mostani ideiglenesemnél összvissz egy napot volt fenn, mert szétvágta a lábam, és elegem lett:D

Jónéhányszor a huskymra is fel kellett tenni 'emlékeztető' gyanánt.

2013. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem volt még gondom vele. Van súlya azért, ha véletlen rá is tekeredett kicsit a kutya lábára, egyszerűen kilépett belőle. Figyelni kell azért nyilván, és úgy mozogni kicsit, hogy jó legyen.
2013. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ti egészen másról beszéltek, mint amit a kérdező kérdezett. A kiképző póráz néven egy összekapcsolható, több hosszra beállítható pórázt neveznek. Amiről ti beszéltek az a "hosszú" póráz. Vagyis általában 10 méteres. Ezt használják nyomkövetésre is.
2013. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt is kiképzőpóráznak hívják, tudtommal. És a másikat is. Amúgy nem tudjuk, hogy a kérdező melyikre gondolt.
2013. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindegyik érdekel :)
2013. szept. 21. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Kiképző póráz néven azokat árulják, amelyeken több karika lehetővé teszi a póráz hosszának beállítását. Kezdő kutyásoknak nagyon nem ajánlott tanuláshoz, mert nehéz, túl hosszú kezeléskor, amikor a gazdának még eleinte a póráz egyik kézből másikba átvétele is gondot okoz.

A 10 méteres neve: hosszú póráz, nyomkövető póráz.

2013. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ami hivatalosan kiképző póráz, az nem ér semmit, én legalábbis utálom. A 10 méteres nagyon hasznos dolog, főleg a behivás tanitásánál, ill. ahogy az előző válaszoló irta, nyomkövetésnál, és ö.v. nél is.
2013. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!