Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan akadtam ki?

Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Van egy menhelyi, mentett keverék kutyám. Sokszor megyek vele kiállításra, mint néző, de ilyen még nem volt...


Épp elhaladtunk két beszélgető bíró mellett, minden bizonnyal már bíráltak aznap. A kutyám rájuk nézett, mire az egyik bíró elfintorodott, mintha a kutya egy nagy koszfészek lenne (hozzáteszem, nem az...), a másik pedig ezt észrevette, és vállat vont, és elkezdte simogatni a kutyát, miután megkérdezte, hogy szabad -e.

Látszott, hogy a másik szinte undorodik a kutyától, és elment.


Jogosan akadtam ki, hogy ennyire fintorgott minden ok nélkül?


2013. szept. 23. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz velük. A lényeg, hogy te szeresd a kutyád, add meg neki a maximumot, amit csak megadhatsz. Hidd el, hogy a kutyust nem érdekli, ki fintorog rá, őt csak a szeretet érdekli, mással nem foglalkozik. :)
2013. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Amúgy a fiatalabbik bíró eszméletlenül rendes volt, és azt mondta, hogy gratulál a kutyushoz. És látszott rajta, hogy tényleg szereti a kutyákat (nem csak a fajtakutyákat)...

2013. szept. 23. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted, hogy menhelyről hoztál kutyát, le a kalappal előtte! Az a bíró meg gondoljon, amit akar....
2013. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy a kutyádnak szólt.Az emberek sorozatosan félreértik egymást.
2013. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmasak az ilyen emberek, már nem azért. El lehet képzelni, mekkora felelősség-érzettel lehet a kutya, mint faj, és nem mint kiállítási dísztárgy iránt, ha így viselkedik. És egy ilyet látni bíróként...

Jogosan háborodtál fel, de inkább ne foglalkozz az ilyen kötsögökkel, büszke lehetsz magadra és a kutyádra!

2013. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok bírónak csak a híres kennelből(lehetőleg az övéből vagy valamelyik csókosáéból)származó jószág számít kutyának.A keveréket,amiből nem lehet pénzt harácsolni,lenézik.

De mint láttad,sok normális bíró is van.

2013. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, akadnak normális bírók is. Aki normális volt, váltottam pár szót, vigaszképpen azt mondta, hogy a másik mindig ilyen, ne nagyon törődjek vele. Viszont neki négy kutyája van, két mentett, és két könyves - ez kicsit megnyugtatott.


Senkit nem pontoztam le.

2013. szept. 23. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, jogosan akadtál ki, hiszen te szereted a kutyádat, tehát zavar, hogy fintorognak rá. Engem is zavarna és valószínűleg le is csesztem volna érte a bírót.


Volt már rá példa, hogy kóbor kutyára fintorgott két nő, egyikük még meg is jegyezte, hogy: "fúj, a bolhái", stb. és fintorogva arrébb álltak. Oda is szóltam nekik, amiből vitatkozás lett, aminek az lett a vége, hogy odaszóltam, hogy remélem éhen fognak dögleni, mert azt érdemlik.


Nagyon érzékeny vagyok az ilyesmire.

2013. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8as vagyok. Egyébként nekem is van olyan tenyésztő ismerősöm, aki a világért se tartana keverék kutyát, nem is szereti őket (meg van hozzá minden joga, meg stb., de ezt most hagyjuk), viszont nem kezdi el köpködni őket...


Engem az se zavar, ha valaki nem szeret semmilyen kutyát, de akkor se tegyen rá megjegyzést, hanem ha nem tetszik neki, hogy ott van, akkor menjen arrébb...

2013. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!