Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó döntés lenne,...

Szerintetek jó döntés lenne, ha ettől a tenyésztőtől venném meg a leendő pincser kiskutyámat?

Figyelt kérdés

A tenyésztő honlapja: [link]

Nagyon tetszenek a kutyusai, egy hirdetésében láttam őket, ami így szól:


Már csak 1 meseszép miniatűr toy pincser kisfiú eladó és november 7. körül elvihető. Igazi ölebek, akkorák mint a csivavák. Szülők 1,9 és 2,0 kg. Gyönyörűek, elevenek, mini méretűek (45 dkg). Ár: 38.000.- Fix Mivel nagyon picikék csak lakásban tarthatók, szerető családot

keresünk nekik! A kicsik minőségi prémium tápon neveltek, szerződéssel, garanciával, eledellel vihetők el, oltva és féregtelenítve.


Olvastam yorki kérdéseknél, hogy mini nem létezik, a pincsernél igen? És ez az ár magas érte?

Hobbi célra szeretném, nem tenyésztésre.

Szerintetek is szépek a kiskutyák?


2009. nov. 6. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

AS kutya szép, de se törzskönyve se eredményeket nem találok az egészségügyi szűrésekről már nem is beszélve.


Én a helyedben ezekre rákérdeznék, mert ha nem ad törzskönyvet akkor nem tenyésztő, akkor meg miért is fizetnél neki súlyos tízezreket.... vannak nagyon jó megbízható kennelek mint pl. a von Kárpátia

2009. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem az árral lenne problémám, szeretnék jobb minőségű kutyust, de annyit nem tudnék érte kifizetni. Láttam pincsert 15000Ft-ért is, ezért gondoltam, hogyha nála tényleg mini méretűek vannak és jó minőségűeket, a 38000Ft-ot kifizetném még.
2009. nov. 6. 13:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azok az összegek amiket te emlegetsz, megse közelitik egy jó minőségű kiskutya árát.

A pinschernek 2 méterváltozata létezik: a pinscher és a törpe pinscher. A törpe változat 4-6 kilo, nem 2 ...

Nem tudom hogy mondjam ... egy 2 kilos "pincser" nem pincser ... hanem egy szaporitott, gyöszös keverék, hiába hivjuk toy-nak vagy mininek vgy bármi hülyeségnek.

Ezeket a kutyákat meg a weboldalon inkább nem is minősiteném ...azért az "FCI standard" link biztos ami biztos nem müködik.

[link]

2009. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a valaki szerintem sem tenyésztő...

Szűrések, kiállítási eredmények meg sem említve...

Emellett szerintem komoly tenyésztő nem hirdet, na meg előjegyzést vesz fel, mielőtt almot hoz le, így nem marad rajta kiskutya.

Nekem ez az ember komolytalannak tűnik, inkább szaporító. És igen, egy komoly tenyésztőtől egy ilyen kutya ára úgy 80 ezertől kezdődik, de inkább 100.

2009. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez a tenyésztő nem tenyésztő és a felnőtt kutyái közt láttam 1-2 igen csúnyácska pincserre legkevésbé sem hasonlító valamit. Én a helyedben még gyűjtenék és vennék rendes kutyát.
2009. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem , ennek a szaporítónak van rövid és hosszú szörű csivavája is ... ömm és a kutyái , nem néznek ki fajtatisztának , egyiknek nagy álló füle van ... másiknak pl: az apának nem áll , nem ismerem ezeket a kutyákat annyira , na de ezek inkább olyan Jagd terriere hasonlítanak :S És ki tudja melyik kan fedezte a szukát... a képen látható vagy valamelyik csivava ?

Ne vegyél tőle kutyuts , ő szaporító , gyűts még ,de csak tenyésztőtől vegyél .. !

2009. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van olyan,hogy miniatűr pincser.Ez a törpe pincser másik elnevezése.Az is lehetséges,hogy 2 kiló,nekünk is a felnőtt törpe pincserünk 2 kiló 20 dekás volt...

A súlyuk 2 és 4 kiló körül is lehet.

A képen látható kiskutyák pincserek..

2009. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
illetve törpe pincserek..
2009. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van ekkora pincser, de hogy ez az ember nem tenyésztő, az biztos. Legalább a szülők nevét kiírta volna! Se kennelnév, se törzskönyv, az eredményekről már nem is beszélve.
2009. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Abban igazat adok neked,hogy Ő nem tenyésztő...Én csak annak aki 14.05-kor írt válaszoltam,hogy a törpe pincser másik megnevezése Miniatűr pincser,és előfordul,hogy van felnőtt példány ami 2 kilós.A mienk törzskönyvezett volt(tenyésztőtől vásárolt).A kérdezőnek még annyit írnék,hogy gyerek mellé nem nagyon venném,mert elég akaratos,határozott kutyus,és ölebnek nem nagyon tudod tartani(nem olyan mint a csivava)Állandóan foglalkozni kellett vele,és mindig volt bőven energiája..De imádni való ez a kutya is..
2009. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!