Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elakarják vitetni a kutyám....

Elakarják vitetni a kutyám. Van joguk hozzá?

Figyelt kérdés

A szomszédaim aláírást gyűjtenek a kutyám ellen. Elakarják vitetni, mert szerintük harci kutyát normális lelkületű ember nem tart, és meggyőződésük, hogy előbb utóbb szétmarcangol egy gyereket vagy egy másik kutyát. A kutyám Eperke, egy 2 éves kan angol bullterrier. Soha semmi gond nem volt vele, nagyon barátságos, szelíd, hangja is alig van. Mégis félnek tőle, gondolom a külseje miatt. Szent meggyőződésük, hogy én viadalokra viszem a kutyát, mert mi másért tartanék egy ilyen típusú ebet.

Nem tudom őket meggyőzni, pedig mondtam nekik nyugodtan simogassák meg, ismerjék meg, de nem.

Annyira agresszív kutya amúgy, hogy a macskánkkal a hátán alszik, aki amúgy a legjobb haverja.


2013. szept. 23. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs mit megbeszélni. Nem viszed a kutyát sehova és kész. Ha akarnak hívjanak le egy hozzáértőt aki megvizsgálja a kutya jellemét, idegrendszerét. Nekem is hasonló helyzetem volt a staffordommal a társasházban. Ott is bő egy évig ment a veszekedés, de mivel faterom a közös képviselő, így nem vittük sehova az egyébként is szelíd kutyát. Az egyik nagy szájú lakó aki addig járatta a száját, utána kérdezte meg hogy egyáltalán van kutya még nálunk, mert a hangját nem hallja már bő hónapok óta. Mondtam hogy megvan, de na látja hogy nem ugat, észre se lehet venni. Na azóta nincs gond, bár az alattam lakó gyerekek félnek tőle, amikor a fém szájkosár rajta van a lépcsőházban való átmenéskor.
2013. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én pit keverékem 3x tépte meg a szomszédból átszökő beagle-t, és ő is el akarta vitetni, mondván én "harci kutyát" tartok, és a környéken gyerekek is élnek, mégis velem van a mai napig. Soha nem megy ki a területéről (ellenben a sok önsétáltatóval), tudom fegyelmezni.


Szóval ne félj. Ilyen indokkal kiröhögi a jegyző, mert ok nélkül nem vitethetik el. Nem törvénybe ütköző a fajta tartása, innentől kezdve nincs mit tenniük, amíg szabályosan tartod a kutyát.

2013. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
100%
Összegyűjthetnek hétmilliárd aláírást, aztán szépen ki is törölhetik vele a seggüket a főtéren :) Jogod van bármilyen kutyát tartani, amennyiben emberre-állatra nem veszélyes (nem "nem LÁTSZIK veszélyesnek", akár négy lábon járó gyilkológépnek is LÁTSZHAT, "killer" feliratú K9 hámban :P)- pont. Amíg a kutya sérülést/anyagi kárt nem okoz (szám szerint háromszor), addig akár 24 órában verhetik magukat a földhöz a kapud előtt, akkor sem kell megválnod az ebzettől.
2013. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Amíg nem támad meg senkit, nincs joguk erre, kivéve, ha a társasház házirendjében benne van, hogy kutyát tartani tilos.
2013. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tarts fajtaismertetést.Ha nincs viselkedésével gond,akkor nem viszik el.Ha viszont igen,teljesen mindegy,milyen kutya az illető,jogosan lépnek fel.
2013. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Cerberosékkal beszélj(Joó István).Ő szakértő,sokszor szerepel a médiában is pont hasonló fajtájú kutyákkal kapcsolatban.Hátha tud tanácsot adni,mivel csillapíthatnád le a lakókat.

Bár nekem van egy több helyen 1000%-ban bevált trükköm:ha szórakoztak velem a lakótársak közöltem velük,tervben van a költözésem.Helyemre jön a nyóckerből egy népes roma család,nekik majd pofázhatnak.Már biztos vevők,velük biztos jól ki fognak jönni,közös az IQ szintjük.Hidd el,mindig elgondolkodnak.Ez eddig mindig atom biztos hatást keltett.Ha nem tetszik a kutyám,szeressék majd őket.

Én egyébként tényleg elköltöznék.

2013. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én tuti nem költöznék el emiatt, amikor az előző albérletünkben laktunk 3 kutyával és az egyik az éjszaka közepén rosszul lett, el kellett ugranom neki ügyeletes gyógyszertárba, és nem igazán bírta ki csöndben azt, hogy ott van hagyva, miközben se ülni se feküdni nem tudott rendesen (doki küldött el gyógyszerért), hazaértem és már várt a cetli, hogy kutya nem való lakásba stbstb. később ki kellett hívni a dokit, olyan hajnali 1körül ért oda, mondtam neki, hogy adjon papírt arról, hogy ő itt volt, és kiragasztottam az ajtóra egy szép levél kíséretében. Elnézést kértem a lakóktól és leírtam, hogy mi történt stb. Utána még egyszer szólt be a fölöttünk lakó, szépen elküldtem melegebb éghajlatra, hogy új törvény van és beleszólása sincs abba, hogy van-e kutya vagy nincs, csak a tulajnak.

A társasházi törvény meg nem írja felül azt, hogy te tarthatsz-e kutyát vagy sem, valahova már linkeltél, de most nem fogom előkeresni, úgyhogy arra nem hivatkozhatnak.

Nyugodtan elküldhetik a jegyzőnek az aláírásokat, ki fognak jönni leellenőrizni és ha valóban nincs probléma a kutyával körbe fogják röhögni a lakókat..

2013. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem lesz semmi. Ismerősünket még fel is jelentették, hogy a német juhászait uszítja a szomszédokra. Na, ki is vonultak a rendőrök meg mindenki, megsimizték mindkét kutyáját, megbizonyosodtak róla, hogy képes kordában tartani őket, majd átmentek a szomszédba és megkérték, hogy legközelebb ne hívogassa őket marhaságok miatt.
2013. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csináltam, mikor féltek a szomszédok a kutyámtól, hogy mindenféle aranyos trükköt mutattunk be, "véletlenül" a szemük láttára. Forgás, pacsi, pitizés, két lábon állás, hempergés, kúszás stb. Egy bohóckodó kutyához általában máshogy állnak hozzá az emberek, kedvesebbnek ítélik meg a jellemét (a bullterrierek amúgy is szeretik produkálni magukat). Ma már a szomszédok gyerekei dobálják neki a labdát az úton (zsákutcában lakunk), és össze-vissza ölelgetik. Pedig az egyik kislány azelőtt minden kutyától félt. Én kinyomtatnám azt a cicával alvós képet is, és mutogatnám :)

Azt is elmondanám, hogy a bullterriereket már nagyon régóta társasági kutyának szelektálják, még terápiás kutyának is használják, olyan szelíd és birkatürelmű fajta.


Ha ez sem vezet eredményre, akkor vetném be az egyik előttem szóló tippjét (költözöm, és egy népes roma család érdeklődött a lakás iránt). De első lépésként mindenképp megpróbálnám megkedveltetni magunkat.

2013. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!