Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki Help elakarják vitetni...

Valaki Help elakarják vitetni a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy olyan gondom,hogy mi panelba lakunk és van egy Amerikai Stafford Terrierem és a lakok aláirást gyüjtenek azellen hogy elvitessük.Mert utálják a kutyát meg mindent hazudnak és én nem akarom hogy elvigyék mit lehet tenni ez ellen?valami ötletek,javaslatok,Meg hogy müködik ez ?köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 13. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Okosabbat én sem tudok, minthogy a botrány és kedélyek elültéig vidd el valami ideiglenes befogadóhoz/vidékre rokonhoz. Ezzel időt nyersz és ki lehet találni valami okosat.+Keress neten állatvédő szervezeteket, hívd fel őket, hogy mit mondanak.
2009. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos, de szerintem bizonyítaniuk is kellene, ha valami gond van a kutyával, csupán x ember aláírása ehhez kevés. Ilyen alapon bárkivel bármit csinálhatnának, akit elegen utálnak a házban. Lehet, hogy tévedek, de azt gondolom, ez azért nem ilyen egyszerű. Ügyvédet kérdeztél már?
2009. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem ügyvédet.De arra hivatkoznak hogy állandoan beszarik meg behugyozik a kutya a lépcsöházba...És ez baromság meg emlékszek rá mikor ide került akkor 2x behugyozott meg bekakilt és fel lett takaritva ennyi össz-vissz.De rajta kivül még van két kutya a házban.Meg még azt is mondják hogy félnek töle .Ha liftbe viszem le a kutyát akkor mindig meg nézem hogy van e valaki a liftben ha vannak akkor be se megyek...
2009. nov. 13. 15:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A város ebtartási rendeletében benne vannak a panelházakra vonatkozó előírások is. Elvileg a város honlapján fenn kell lennie.

Nálunk az a rendelet, hogy panelházban, társasházban csak a lakók többségének beleegyezésével lehet kutyát tartani, egyébként nem.

4 utad van:

0) megpróbálsz a lakókkal normálisan, értelmesen beszélni. Mi is valójában a probléma a kutyával? Szimplán az, hogy staffi? Menjenek oda, simogassák meg. Ugat? Rajta vagyunk a problémán, neveljük, abba fogja hagyni. Bepiszkít a lépcsőházba? Maximum 5 percen belül felmosok fertőtlenítős vízzel minden alkalommal (stb, stb...).

1) megpróbálod azokat a lakókat összegyűjteni, akiket nem zavar, és beleegyező nyilatkozatot aláíratni velük.

2) hagyod a herce hurcát folyni, és reménykedsz benne, egyik lakó sem lesz olyan bátor, hogy benyújtsa azt a jegyzőnek.

3) keresel a kutyának egy másik, ámde felelősségteljes, rendes gazdát (akinél esetleg meg is tudod látogatni időnként). Ha nem tenyész állat, akkor ezt ivartalanítás után vagy ivartalanítási kötelezettséggel tedd.

2009. nov. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj ügyvéddel, lehetőleg olyannal, aki állatos problémákra szakosodott! Én úgy tudom, nem vitethetik el a kutyát.
2009. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennyire nem egyszerű. Valami kiindulópontnak lenni kellett, ami a kutya iránti ellenszenvet keltette vagy az irántatok érzett ellenszenv csapódik le a kutyán. Ezt a pontot kellene megtalálni és orvosolni is.

Nekem is harcikutyám van, 30 kg tiszta izom kan kutya, akire még egy rossz szava nem volt senkinek, sőt. Ez nem a fajtának szól véleményem szerint, ha a kutya jólnevelt soha nem ijeszt meg senkit, ha igen, akkor ahhoz neketek van közötök.

Beszélni kellene békés hangnemben a szomszédokkal, hogy valójában mi a bajuk.

2009. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az hogy van egy sz*rházi a felletünk lévö emeleten aki mindenbe beleszol ...beleugat másoknak a dolgába és már mindenkinek a töke teli van vele...minket mindig b*sztat egyszerüen nem tud meg lenni h nem szoljon bele valamibe.és ő inditotta el ezt az aláirásos dolgot..a másik meg h összesen 2x piszkitott be a lépcsöházba
2009. nov. 13. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Van pár lehetőséged,amit tehetsz ha tenni szeretnél valamit. Egyébként ülhetsz nyugodtan a valagadon is szerintem nem vitethetik el. Az én pitemre azt fogták rá, hogy ugat (ami így is volt kb. 1 hétig kölyökkorában ha otthon hagytuk de gyorsan átneveltük, csak a szomszédokat nem érdekelte). A végeredmény egy 20.000 Ft-os csekk lett. Amit viszont megtehetsz:

1. Feljelented a felső szomszédodat rágalmazásért amiért valótlan dolgokat állít rólad.

2. Jól megvered de úgy istenigazából. Mindjárt más belátásra fog térni.

3. Felviszel egy adag kutyaszart az ajtaja elé rongyba csavarva, begyújtod a rongyot és bekopogsz:)) Érteni fogja a célzást..

2009. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A panelod árán veszel egy kis régi parasztházat valamelyik közeli faluban...
2009. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálunk is így volt. staffink van társasban. lakóközösség többsége aláírta, hogy maradhat, de az az egy szemét lakó köpött bele a levesbe, akinek szintén kutyája van. és az övé még nagyobb kárt csinál.
2009. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!