Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékozzam el a 2 éves...

Ajándékozzam el a 2 éves kutyámat?

Figyelt kérdés
A szüleim egy segg.fejek.Van egy 2 éves kutyám akinek fül-szem problémái vannak jelenleg(meggyógyitható)Én meg kérdeztem töllük hogy elvihetem-e orvoshoz és azt mondták hogy nem,mert most nincs pénzünk,de tegnap kaptak fizetést és megkérdeztem megint és nem.Minden betegségénél ezt mondják és mindig elhúzodik legalább 2 hétig ez a dolog.Most született meg a kistesóm és azt mondták ha nem jön majd ki a kutya babával akkor meglesz kötve vagy hátra lesz zárva egy kis helyre a kertbe.Én ezek miatt már nagyon ideges vagyok általában és mindig azon parázok hogy ne legyen semmi baja a kutyámnak.Jól gondolom hogy a kutyának jobb lenne ha más gazdánál lenne?Mit tegyek?
2009. nov. 6. 14:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és mostanában elég sokszor vannak ilyen problémái(az orvos szerint allergia miatt de nem vizsgáltathatom ki mert a szüleim nem adnak rá pénzt én meg 12 évesen nem tudok sokat tenni)
2009. nov. 6. 14:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb helye lenne más gazdánál. Minek kellett nekik a kutya ha nem foglalkoznak vele? Vagy te könyörögted ki?
2009. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ajándékozd el. Mivel ki vagy szolgáltatva anyagilag a szüleidnek, Te hiába szeretnél mindent megtenni, nincs lehetőséged. Én nagyon tisztellek Téged ezért, hogy ezen elgondolkodtál (mármint, hogy lehet jobb lenne neki másik gazdinál) és nem akarod önzésből megtartani. Le a kalappal előtted! Biztos vagyok benne, hogy jó gazdit fogsz találni neki, hiszen ebből látszik, hogy igazán szereted a kutyádat. A szüleid pedig ássák el magukat, ha beteg lennél, akkor nem vennének neked gyógyszert, mert a kistesódra kell a pénz? Vagy mi? Én megértem, hogy nem könnyű egy családot eltartani, de akkor nem kellett volna kutyát haza hozni... Mert Ő is egy élőlény...

Remélem sikerül minél előbb megoldani a kiskutya sorsát és meggyógyul szegényke.

Neked pedig még egyszer, minden tiszteletem, hogy így gondolkodsz.

Ha akarod, majd írd meg, mi lett vele!

2009. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem könyörögtem ki magamnak hanem kaptam a szüleimtől de é etetem meg minden.Nagyon nehezen válnék meg tölle.
2009. nov. 6. 15:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Becsüllek, hogy 12 évesen így gondolkodsz.

Szerintem érdemes lenne más gazdát találni neki, mert joga van a rendes állatorvosi ellátáshoz. Szem-és fül probléma, allergia, sokat szenvedhet vele szerencsétlen.

Próbálj meg az ismerőseid körében, a környéketeken gazdit találni neki, így meg is tudod látogatni néha, illetve ellenőrizni, hogy valóban jó helyen van e.

Írhatsz a környéketeken lévő menhelynek is, hogy segítsenek a hirdetésben.

2009. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutya? Mekkora? Hol laktok? (csak várost vagy ha kistelepülésen laksz, akkor környéket írj, így névtelen maradsz!) Lehet, hogy itt is olvassa valaki a fórumot, aki nem túl messze él tőletek és szívesen befogadná a kutyit.

Nagyon sajnálom, hogy nem tudjátok orvoshoz vinni a kutyát. Azt megértem, hogy adódnak olyan időszakok, amikor hirtelen komoly anyagi problémák adódnak, amikből te még, a korod miatt nem sokat érthetsz. De azt semmiképpen sem tudom elfogadni, hogy a beteg állat nem jut gyógykezeléshez! Minden állattulajdonos - jelen esetben a szüleid, hiszen tőlük kaptad, és csak nekik van keresetük - köteles gondoskodni a vállalt állatról.

Minden tiszteletem, hogy 12 évesen ilyen éretten gondolkozol és belátod, hogy ebben a helyzetben a kutya érdeke fontosabb mint a te érzéseid. Ez az igazi szeretet! Nagyon jó ember vagy!

2009. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondta hogy hétfőn elvihetem mert akkor kapjuk vissza a pénzt a villanyostól és akkor megkapja a védőoltást is és azt mondta hogy kivizsgáltathatjuk ha az orvos ajánlja.Néha tök normálisak a szüleim néha meg tök zakkantak és hüly.ék.Ha mégegyszer ilyen előfordul akkor télleg elgondolkozok azon hogy valakinek elajándékozom.Nagyon szeretem a kutyámat de ha neki jobb ásik gazdánál akkor az ő érdekében megteszem.Amugy a szüleim mindent megadnak a kutyának mert megengedték a minősségi tápot,rágókákat,egy csomó játékot de ezzel a betegséges dologgal nem vagyok kibékülve.Most nagyon össze vagyok zavarodva:(
2009. nov. 6. 20:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Amugy közepes méretű(kicsit nagyobb mint a mudik),puli-tibeti terrier keverék,budapesten lakunk.
2009. nov. 6. 20:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a mostani kommentedből úgy tűnik, tényleg jó helyen van nálatok a kutya. Nem lehet, hogy a szem- és fültüneteit egy kicsit túlreagáltad? Nem hiszem, hogy amelyik szülő minőségi tápot, játékokat, rágókákat, stb. biztosít a kutyának, az indokolt esetben ne vinné azonnal orvoshoz is. Nyugodj meg és bízz a szüleidben, mégiscsak tapasztaltabbak nálad, hiszen felnőttek. Biztos rendben lesz a kutyid is!
2009. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kötő-hártya gyulladása van és közép-fül gyulladása van jelenleg és már egy hete.Nem hiszem hogy túl reagálom mert már nagyon fakarja a kutyám a fülét a szeme meg nagyon csipásodik.
2009. nov. 7. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!