Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya, nincs ebben...

Első kutya, nincs ebben tapasztalatom, de nagyon dühít. Ez mennyire normális reakció az emberektől?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos border collie-kutyusom van. Amióta megvettem (főleg az elmúlt 1-2 hétben), idejár a fél falu unalmában és hívogatják a kutyámat, hogy jöjjön oda. Nagyon jól tudja mindenki (és kapom is a beszólogatásokat), hogy a kutya egyenlőre akkora, hogy ha nagyon erőlködik, kiférne a kapu alatt, ami magától sosem jutna eszébe, még a nyitott kapun se megy ki engedély nélkül, viszont nagyon barátságos és ha van lehetősége potya játékra akkor már megy is. Nem akarom, hogy eltűnjön, de azt sem, hogy ellopják.

Most már ott tartunk, hogy az autók is megállnak a kapu előtt és mint a turisták idejár mindenki nézelődni (de konkrétan óránként itt várakoznak a kapuban). Értem én, hogy szép, meg aranyos, de a következő az lesz, hogy valakinek nagyon megtetszik és el is viszi.

Most már ott tartok, hogy befedem a kaput, hogy ne lehessen belátni az udvarba, csak a kutyámat se szeretném így elzárni a külvilágtól (bár nagy a kert, naponta járunk sétálni, és a szomszédban is vannak kutyák akikkel jóban van).


Szóval a kérdésem az, hogy csak nekem fura, hogy mint az állatkertben, idejár mindenki?

Hozzáteszem, nem ő az egyetlen border a faluban tehát nem olyan nagy ritkaság, hogy máshol nem látnak ilyet.



2013. szept. 24. 11:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ilyen nem divat, itt nem nézelődnek, hanem lopkodják a kutyákat. Én a helyedben nem hagynám kinn egyedül, illetve ha nincs kint senki, akkor bevinném a házba. Az enyém rotti, de nem hagytam kinn kicsi korában egyedül.


Errefelé egyébként az a hülye szokás, hogy séta közben mindenki nyúlkálni akar a kutyához... egy-kettőnek sikerül is, aztán ha elküldöm a fenébe, még nekik áll feljebb.

2013. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök még és cuki,hidd el ahogy nőni fog már mem lesz látványosság.

Nálunk amíg kicsi volt a kutyánk (Havanese) addig mindenki megcsodálta,megsimogatta, 3 métert nem tudtunk menni mindig megállítottak.Aztán ahogy nőt,az érdeklődések is eltűntek.Mivel már "csak egy szőrős kutya" a többi között.

Az újdonsűlt kölyök kutyákért mindenki oda van.

Tegyél vmit a kerítéshez,ne lássanak be.Amikor a kutya nagyobb lesz,ő is már "csak egy kutya lesz " a sok közül.

2013. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Én is azt remélem, hogy ráunnak. Na meg páran biztos megsértődnek majd amiatt is, hogy nem lehet majd belátni a kertbe.

Attól félek a legjobban, hogy elviszik... Nem is miattam, hanem miatta. Szaporított kutya és enyhén ideggyenge ami a hiperaktívságával társulva... hát nem egyszerű.

Nekem nem vészes, mert én tudom kezelni a dolgot, de más nem hiszem, hogy tudná és szerintem hamar utcára kerülne. Azért meg ne vigyék el, hogy 2 perc után rájöjjenek, hogy mégsem minden olyan happy, és már dobják is ki...

2013. szept. 24. 12:52
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne engedd ki egyedül a kertbe. Én már rég ezt teszem pedig az én kutyáim nem imádják az idegenek. Bármi megtörténhet, az enyémet kövel dobálták, meg esernyővel verték volna a fejét. Ráadásul ettől sosem leszel nyugalomban, mert a border nem igazán egy őrző-védő típus, nagykorában is barátságos és simán el lehet lopni.
2013. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
ez nekem is fura én elzavarnám őket a francba elég furi
2013. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Befedtem a kerítést, úgyhogy már nem látnak be. A ház elől el is tűntek szerencsére, de most meg átálltak arra, hogy az úton kocsival megállnak mellettünk és ha nem állok meg akkor lépésben jönnek utánunk.

Kezd nagyon bizarr lenni a dolog...

2013. szept. 28. 15:42
 17/20 anonim válasza:
Ez már tényleg furcsa.. Biztos, hogy a kutya érdekli őket ennyire?
2013. okt. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Másra nem tudok gondolni, mert én 1 éve lakom itt, senki sem ismer, párom meg egész nap dolgozik. A telek meg mivel még nem saját ezért nem költünk rá csak amennyit nagyon muszáj, így jelenleg elég gázul néz ki. Arról nem beszélve, hogy 20 méterrel odébb már 100 milliós ingatlanok vannak befejezetlenül, tehát aki akar ki-be jár a telekről, tehát a házra se lehetnek így ráizgulva (a miénk maximum 20-at ér, de így is sokat mondtam).

Csak a kutya kell :)

2013. okt. 5. 16:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Úristen ez nagyon ijesztő :O

Most már tuti beszólnék,hogy nincs jobb dolguk?


Amúgy milyenek azok az emberek olyan rossz arcúak?

2013. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kicsit sem rosszarcúak. Általában kisgyerekes családok (őket elviselem, egy kisgyerektől nem vonnám meg az élményt), nyugdíjjasok, vagy ilyen plázacicaszerű kiscsajok a pasijaikkal.

De akkor is zavaró, hogy ideordibálnak.... Meg amikor már a szomszéd nyugdíjjas is azt mondogatja, hogyha eltűnik a kutyám akkor nem kell messze keresnem...


De szerencsére mióta be van fedve a kerítés, szépen apránként le is koptak. Már csak a szomszéd néni meg a szülei maradtak akik nem hagynak nyugton. Szomszéddal meg inkább jóban maradok...

2013. okt. 5. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!