Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann fajta miért volt...

A dobermann fajta miért volt olyan menő a 1980as évek Amerikájában? Szinte minden régi filmben látok egyet.

Figyelt kérdés

Akkor Videóklippekben is. Mindig van egy-két Dobermann kutya annál a gazdagnál akihez be akarnak tőrni, vagy gonosz, vagy csak őriznek valami területet.

Miért? Akkor divatos fajta volt? Mint ma az Amstaff például?

Láttam még Rotweilert is bnem egy filmben, meg pitbullt, de a dobermann az mindig ott volt valahol...

Miért volt benne ennyi régi filmben?


Vagy csak Hollywood ezt a fajtát választotta ki a filmekben szerepléshez?



2013. szept. 25. 11:09
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Miért van újjabban tele a tv goldennel, majd jack russellel, majd beagle vel...mindíg van egy divatos fajta...
2013. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. És ezt kidönti el? A rendező? És akkor minden rendező az adott korban azt fogja mondani, hogy "hé, abban a filmben is Dobermann volt! Mi is használjuk ezt a fajtát!"

Valahogy így megy? :D

2013. szept. 25. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:

A filmek alkalmazkodnak a divathoz sokszor, nem fordítva legalább is a legtöbb esetben.


A dobbermant jó őr kutyának tartották és mivel sok volt ezért jól mutatott a filmekben is, főleg mivel a néző el tudta mondani hogy neki is olyan van ezért talán közelebb volt hozzá a film :)

2013. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyönyörű, kecses, értelmes. Bár én inkább roti fan vagyok, de elismerem, hogy egy dobermann szebb a hosszú lábaival, izmos testével. A megjelenése mellett 'kemény' fajtának tartják, ezért jól mutat a filmekben. Amúgy van egy pocsék francia film is Dobermann címmel a '90-es évekből, szóval később és máshol is 'menő' volt.
2013. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem a rendező dönti el...illetve nem csak ő. Általában van 1-2 szakember, aki felálít egy tesztcsoportot, külső emberekből, akik elmondják, hogy adott jelentben melyik kutya mit vált ki belőlük. Amelyik a számukra legmegfelelőbb reakciót hozza, az lesz a nyerő.
2013. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a Dobermann külseje elrettentőnek mutat.
2013. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szép, kecses, áramvonalas... a filmekben egy amstaff sokkal tömzsibbnek, kövérebbnek tűnik, nem olyan szép, mint egy dobermann. mindemellett a dobermann jó őrkutya.
2013. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!