Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon mikor kezdődött az...

Vajon mikor kezdődött az amstaff divat?

Figyelt kérdés
A dalmaták pl. a 101 kiskutya miatt lettek népszerűek, a skótjuhász a lessie miatt... de mi van az amstaffal? tudtok valami filmet, okot ami miatt elkezdett népszerűvé válni?
2013. szept. 25. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gengszteres filmekbe szinte biztos,hogy van pit vagy staffi.Illetve a legtöbb leginkább néger,kigyúrt hírességnek is pit bullja van. Amúgy olyan film ahol az adott fajta "főszereplő" lett volna,mint mondjuk a 101 kiskutyákban a dalmata vagy a Beethowen-ben a Bernáthegyi,arról nem tudok.Pedig szinte minden kutyás filmet láttam,ismerem :D
2013. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%
szerintem akkor, mikor a pitbullt betiltották. Sok hülyének csakazértis hasonló kellett.
2013. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na igen, de a gengszteres filmben ezek a kutyák nem szoktak pozitív szereplők lenni... Valahogy csak meg kellett szeretniük azoknak, akik most kedvelik.
2013. szept. 25. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
érdekes; nekem nem azért van staffom mert divatos... sőt általában az emberek csak a rosszat feltételezik erről a fajtáról. úgy, hogy nekik még nem is volt ilyen kutyájuk :D de hát magyarok vagyunk úgyhogy nincs is ezzel baj! éljen soká a tv2 meg az rtl!
2013. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De valahonnan csak jött az ötlet, hogy ilyet akarsz, nem? :) miért nem mudit vagy épp afgán agarat? Csak arra próbálok rájönni, hogy mikor, miért pattant ki sok-sok ember fejéből viszonylag egyszerre, hogy amstaffot akar. Szerintem 15 éve az emberek többsége azt se tudta, hogy van ilyen fajta. Maga az amstaff szó is szerintem max 10 éve használatos úgy általánosságban a nemkutyások között.
2013. szept. 25. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl lassan 5 éve jött a felismerés, hogy ilyen kutyát szeretnék. Az itteni rendőrség kutyás szolgálatánál láttam először amstaffot élesben dolgozni. Onnantól jártam utána, ismerkedtem gazdákkal, jártam kiállításokra, és beleszerettem a fajtába. 2 évvel ezelőtt magamhoz is vettem egy kölyköt :) Amúgy szerintem akkor lett ennyire felkapott, mikor megszűnt a "harci kutyás" törvény, hogy csak engedéllyel voltak tarthatóak meg ilyesmi.
2013. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában aki azért vesz magához ilyen (vagy bármilyen más fajtájú ebet) családtagnak, kedvencnek, az bárhol láthatta, utcán, kiállításon, bárhol és ugye ízlések és pofonok, megtetszett neki :)


A másik verzió pedig a média. Én nem nézek tv-t már vagy 3 éve, de ha mégis akkor XY sztárnak ilyen kutyája van, és nekik is ilyen kell. Vagy ugye a hírekben szokták adni a kutyaviadal telepek felszámolását, kutya megtámadott kisgyereket, örgeg nénit tépett szét, stb, stb, és akinek valami gondja van odabent, az azért vesz ilyen kutyát, hogy "na nézzétek, ez a fajta a viador kutya, fossatok tőle". Aztán amikor az emberek nem mernek azonos úton közlekedni vele, akkor ezt úgy fogja fel, hogy ő itt a kemény gyerek, akinek mindenki elkotródik az útjából.


Legalábbis ez az én véleményem :) Mint minden divatfajta, majd ez is "kimegy a divatból" valamikor.

2013. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!