Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a módszer ugye túl "durva",...

Ez a módszer ugye túl "durva", nem lenne szabad alkalmaznom?

Figyelt kérdés

A kutyám kamaszodik, és szeret bepróbálkozni, de csak távolról persze. Pl. egy időben volt hogy nem jött oda, mikor hívtam. És olyankor a következőt csináltam: ha nem jött, mert mondjuk épp kakit evett, és tetette a süketet, elindultam felé, hogy a kívánt helyre húzzam, de persze amint kartávolságba értem, elugrott. Egy idő után ezért magamnál tartottam egy kisebb botot, és ilyenkor, mivel hatalmas, vastag a szőre, tehát igazából meg se kottyan neki, csak rettentően meglepődik, megdobtam a bottal. Persze ezután mindig odajött hozzám és alaposan megjutalmaztam. Egy idő után a behívás körüli problémák jó része megszűnt. Viszont nem tudom, ez a módszer nem túl "durva"-e, nincs-e rossz hatással a kettőnk közti kapcsolatra? :/ Sose bántottam, vertem, a legtöbb amit kap, az az orrakoppantás, a "megbökés" és a szidás.

Például ma is, mivel valami más miatt elég labilis hangulatban voltam, elkezdte azt csinálni, hogy a parkból kisétált az útra, hiába szóltam rá. Úgy kellett "visszaszidnom" a parkba és újra meg újra megcsinálta. Megint fogtam egy botot és amint kitette a lábát, hozzákoccant. Rögtön visszaszaladt és onnantól fogva elég volt egy halk tiltás mikor a park szélére ment.


Nyugodtan ítéljetek el, én is hadilábon állok magammal. Most akkor ez "erőszak", "durva bánásmód"?


Bocs hogy ilyen hosszú lett, kösz hogy elolvastad.



2013. szept. 27. 12:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
Én nem lacafacázok, múltkor az ideiglenes rotim eljátszotta a parkban, hogy hívtam, ehelyett valamit felevett, és lapított, nem jött oda. Elővettem a kis vízzel töltött flakonomat és nekivágtam. Sok kutyának meg sem kottyan, hogy melléhajítasz valamit, kell hogy érintse őt a tárgy, különben simán hozzászoknak. Leesett neki, hogy mi van, újra hívtam kedvesen, jött. Én annak vagyok a híve, hogy ne büntetgessünk, hanem büntessünk. Inkább ritkábban, de keményebben. Ja, igen, a parkban úgy néztek rám az emberek, mint a véres rongyra. Hát, evvan.
2013. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld pacsi. :) Korábban próbáltam a flakont is és valóban nagyon hatásos, csak nem akartam folyton cipelni, vigyázva, nehogy rosszkor csörrenjen. :) Amíg a bátyám volt itthon vele, ő is ezt alkalmazta, és elmondása szerint néhány alkalom után elég volt lehajolnia egy botért, már jött is nagy buzgón.

Örülök, hogy kutyás szemmel helyénvalóan reagáltam... most már biztosan magabiztosabb leszek legközelebb, mert eddig mindig ott motoszkált bennem, hogy nem vagyok-e most gonosz a szegény kutyával... :)

2013. szept. 27. 13:08
 13/21 anonim ***** válasza:
47%
Micsoda remek vézenű kutyáitok lehetek! :-)))))
2013. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem durva. Az a lényeg, hogy valamivel kizökkentsd a kutyát, mikor alkalmi süketet játszik. A párom pórázzal szokta megdobni, ha úgy van, én meg általában ordítva elindulok felé és mikor rám figyel, hívom, ha nem jön akkor sem, akkor még tovább ordítok és aztán odajön... De az a legjobb, ha valamit felé dobsz. Nem kell,hogy eltalálja, csak essen le mellé, zökkentse ki abból, amit épp csinál (kaki evés, szimatolás), aztán mikor kizökkent, lehet hívni, majd ha beér jutalmazni.
2013. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
13as! Nem mindenkinek goldenje van...
2013. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak megjegyzem, hogy akitől ezeket a módszereket tanultam, 20 éve kiképző, és eddig akármilyen problémás kutyát láttam a kezében pár perc alatt kisangyallá változott. Ja, és volt egy domináns kan rotija IPO 3-mal. Nyilván minden kutyának jó a vézene, aki a kezébe kerül.
2013. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is kulccsomó volt, vagy a póráza, ha nem volt időm előkapni a kulcsot. Nagyon jól meg tudja különböztetni, hogy mikor csörgetem azért a kulcsot/pórázt, mert megyünk sétálni, vagy azért, mert rosszat csinált.
2013. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a póráz nálunk is játszik, az egyikhez hozzávágom, a másik visszahozza, teljesen gazdaságos :D
2013. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Akumi, ezen jól szórakoztam. :D
2013. szept. 27. 19:58
 20/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a mi pórázunk nagyon könnyű, így hiába dobom el, a lábam elé esik. :) Sokszor meg hiába kutatok, nem találok semmit amit utána dobhatnék, hát az elég ciki, inkább olyankor nem is szólok neki. :D De azt hiszem, muszáj lesz valamit magamnál hordanom.
2013. szept. 27. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!