Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van pénzed arra, hogy a kutyá...

Van pénzed arra, hogy a kutyá (i) dat prémium (drága) táppal etesd?

Figyelt kérdés

Nekem speciel nincs. 2 különböző fajta kutyám van, mindegyiknek másmilyen táp kellene. Épp az Acana jutott eszembe, majdnem 800-900 ft egy kg táp. A városban nincs Fressnapf, csak busszal tudnék hozni, akkor is 1-1 kilót. Egyrészt ilyen kicsi kiszerelésben drága, másrészt nem is elég sokáig. (A buszköltséget ami 1 alkalommal majdnem 1000 ft, már nem is számolom) Netről azért nem rendelek, mert nem tudok félretenni 20 ezer ft-ot, mert akkor valamelyik csekket nem tudom befizetni.

(Mindkét kutyust rokonoktól fogadtam be, hogy ne vigyék menhelyre.)


2009. nov. 7. 09:50
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
A 20% fehérje nem mond semmit. Nem lehet tudni hogy az növényi vagy állati fehérje-e és ha állati, mi teszi ki. Mi van ráírva az összetételhez? Tartalmaz egyáltalán húst? Nem hiszem. Csak csont- és húslisztet meg állati származékokat. Szerintem nem vagyunk rá kíváncsiak, hogy ez mit takar pontosan.. Pont ezért nem adnám egy kutyának se. A szemétből egészségesebbet guberál..
2009. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Szoktam főzni is nekik, de nem ehetnek mindig egyfélét.
2009. nov. 7. 14:57
 23/40 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az nem lehet kifogás, hogy nagytestű kutyája van valakinek, amikor megvette akkor kellett volna gondolkodni, hogy mennyit eszik és a nagyobb testű fajtáknak még sokkal jobban szüksége van a minőségi tápra, mint a kisebbeknek. Hosszútávon sokkal gazdaságosabb az Acana, amiből a 25 kg-s kutyámnak 100 grammal kevesebb kell mint a Chappiből, nem beszélve arról, hogy sokkal egészségesebb a prémiumtól. Múltkor a Tescoban elsétáltam a leggagyibb tápok mellett(tesco, morzsi, stb) és konkrétan olyan szaguk volt, mint a kutyaguminak. Ezekben a tápokban 4!% hús van, míg az Acanában 55, rengeteg színezéket, gabonát, szóját tartalmaznak, ami ártalmas a kutyáknak. Szerintem nem sokan vannak olyanok, akik valóban ne tudnák megengedni maguknak, csak egyszerre tűnik soknak az ára, de egy 18 kg-s zsák nagyon hosszú ideig elég egy vagy két közepes méretű kutyusnak.
2009. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Valószínűleg amikor megveszi valaki a kutyáját, nem számít arra, hogy esetleg fél év múlva olyan anyagi körülményei lesznek, hogy nem engedheti meg magának a drága tápot.

Az én beagle-m feneketlen gyomrú, drága tápból is sokat zabálni, meg a "gyagyiból" is.

2009. nov. 7. 18:19
 25/40 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt pénzem eddig és most sem lett jobb a helyzetem, de úgy döntöttem igenis spórolok az Aacana-ra. Összesen 45 kg-nyi kutyám van 3 részletben, szóval elég sokat megesznek. Én 14ezerért veszek 18 kg sportosat. És házhoz kihozzák ingyen. Illetve nálunk nincs is a Fressnapfban Acana.

De mindenki azt ad neki amit akar meg tud, nekem semmi bajom vele, csak mondjuk azért ne kenyérhéjjal.

2009. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
31%

Mindig írjátok, hogy hosszú távon olcsóbban kijön az Acana, mint az olcsóbb tápok. Nálunk a Chappiből a 4 kutya másfél zsákot evett meg egy hónap alatt. Az adagolási útmutató szerint az Acanából is ugyanannyi kg kéne... Biztosan nem lehet kihozni olcsóbbra, mivel ahhoz kb feleannyit kéne enniük belőle.

Ettől még ha futná rá, megvenném.

És mi ez, hogy akinek nem futja prémium kajára, ne vegyen magához kutyát?!

Mit gondoltok, egy menhelyen mit esznek?? Akkor maradjanak inkább ott?

2009. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
79%
de könyörgöm, akkor miért kell 4 kutya? nem jobb lenne egy, de azt normálisan ellátni? :(
2009. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
70%
Így van. Inkább lenne 1 kutyád és etetnéd normálisan. Chappi... Nem értem mi a f@szért nem lehet szétnézni és venni hasonló árban színezék és ízfokozó nélküli tápot hogy ne mérgezd őket.
2009. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
21%
Nekem sincs pénzem prémium tápokra, kérdeztem a dokit, hogy baj-e, ha chappit vagy friskiest adok neki. Azt mondta, hogy semmi gond nincs vele, ő is ezt adja a kutyáinak. Én inkább az orvosnak hiszek, mint a sok sznob kutyatartónak, akik lehurrogják azokat, akiknek nincs pénze Acanára.
2009. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
70%

De ha van 4 kutya, mondjuk menhelyről, vagy utcáról, és csak ugyanazt a kaját tudja megadni nekik az ember, amit a menhelyen is kapnának, akkor így is jót tesz velük, ha örökbe fogadja... Ez teljesen logikus... Vagy inkább sínylődjenek ott életük végéig, anélkül, hogy valaki szeretné őket? Nem tudom, hogy érted ezt.

Mert ha valaki drága pénzért vesz 3-4 kutyát, aztán kajára már nem jut, az tényleg nem szép. De azért sok kutya örülne, ha akár tescos táppal a gyomrában, de mindennap jóllakva alhatna el egy jó séta, kiadós játék, vagy csak egy nagy simogatás után.

2009. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!