Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász-cseh farkas...

Német juhász-cseh farkas keverékkel van valakinek tapasztalata, milyen lesz a természete? Az utcánkban születtek, gondolkodom rajta, hogy veszek. Családi kutyának jó?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 19:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem erre gondolhatott az első válaszadó: Együtt élni a csehszlovák farkaskutyával


Nehéz, és talán nem is helyén való csupán pár mondatba belesűrítve leírni mindazt az élményt és tapasztalatot, amit „farkasaimnak” köszönhetően szereztem. Rendkívül nyílt jelleműek, játékosak és aktívak, igazi energiabombaként visznek színt minden együtt töltött pillanatba. Bámulatos és megdöbbentő az a sokoldalúság, amivel érzéseiket félreérthetetlen módon kifejezik. Soha nem tapasztaltam, hogy társaikkal indokolatlanul verekedést kezdeményeztek volna, és nemtetszésüknek is hosszú ideig tartó figyelmeztető morgással adnak hangot. Sokaktól hallottam már negatívumként a fajtára nézve a kezelhetetlenséget. Saját tapasztalatom viszont ezt cáfolja. A helyi kutyaiskola aktív tagjaként állítom, hogy ezek a kutyák taníthatóak ugyan úgy, mint társaik, feltéve, ha kölyökkorától foglalkoznak vele. Az őrző-védő munkában is jól használhatóak, bár ezt a feladatot inkább játéknak tekintik, hiszen valójában minden embert szeretnek.


Molnár Anikó

Vom Hause Norky Kennel

Forrás: [link]

2013. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Anikó,Te tenyésztőként foglalkozol a kutyáiddal és figyelembe veszed a viselkedésbeli tulajdonságaikat is.Biztos nem vennél tenyésztésbe egy idegrendszeri problémás kutyát.

Az utca végi szaporítónak ez meg tök mindegy már csak azért is,mert fel sem ismerné az ilyen problémákat.Nem szerencsés ilyen helyről családi kedvencnek valót választani.

2013. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

olvasd el. Ilyen.

[link]

1,5 évesen már túl a 8. gazdán!

2013. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem való munkakutyának, bár eredetileg ha jól tudom, annak tervezték. Azért emeltem ki a munkakutyásokat, mert ők akarhatnak/tudhatnak annyi energiát belefeccölni, meg ők lesznek vele annyira kemények, hogy az megközelítőleg jó legyen. Meg ha a német juhász üt ki rajta jobban, akkor akár még tényleg dolgozhat is rendesen, de ez meg nagyon esetleges.
2013. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a cseh farkassal nem szabad keménykedni, mert az csak az ellenállását és a lecsatlakozását eredményezi. Következetesnek és nagyon türelmesnek kell vele lenned. Végtelenül türelmesnek.
2013. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívjuk határozottságnak, nyilván nem az acélcsővel verést értettem keménység alatt, hanem a hajthatatlanságot, hogy akkor sem a kutyának lesz igaza, ha cigánygyerekek potyognak az égből.
2013. szept. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
77%
Nekem van egy Német juhász-cseh farkas keverékem. Szerintem jó családi kutya, nagyon ragaszkodó nagyon okos, viszont tényleg csak tapasztalt kutyásoknak ajánlom, mivel nagyon makacsak, iszonyatosan sok az energiájuk és nem éppen könnyen kezelhetőek. :)
2015. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!