Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S mit tegyek, ezzel a...

S. O. S mit tegyek, ezzel a szegény kutyával? Ez már kinzás!

Figyelt kérdés

A lényeg , hogy egy nagy telkünk van , van rajta egy hatalmas házuk , ott lakik fater, húgom , és mostoha muterom , én külön házba hátrébb lakom a párommal , meg van még egy házikó ott albérlő lakaik.

Nekem van 4 kutyám , külön kertem van . De a húgomnak is van egy 10 éves kutyája , aki láncon van , csak akkor eszik ha én adok neki , soha nincsen vize , soha nincsen elengedve ... :(

Szörnyű ahogy tartva van , és a húgom meg M muter le sem szarja , most tüzel csóri kutya , és össze van tekeredve a lánca egy másik kutyáéval ( tacsi) a tacsi is úgy jött hogy 2 méteres lánc van a nyakában ... én szóltam nekik hogy a kutya össze van tekeredve a másikkal ... azt mondták jól van , elmentem itthonról és most jöttem haza , lassan megfojtják egymást , és verekednek is (sztem még nem fogékony a kutyájuk , csak vérzik) És ismét szóltam , megkérdeztem a m.anyám hogy szétszedted a kutyákat ... válasz: nem , ne gondold hogy majd oda nyúlok hogy megharapjanak ... és most ?? Mi lessz ??

Úgy fognak megrohadni ?? A sírás keringet , arra gondoltam , mert gazdit már jó ideje kerestem neki , de nem találtam , hogy elaltatom míg nincsennek itthon , tudo részemről nagy butaság lenne , de így élni sem érdemes neki ! Állandóan sír, nyűszít, a hugom 14 éves dugni azt tud, de mikor elmentek itthonról 4 napra nem is törődtek vele , hogy a kutya nem eszik iszik 4 napig ... én adtam neki , de nem tudok 5 kutyát etetni , az én 4 kutyám jól él , nincsennek sem megkötve , sem éheztetve , tenyészkutyák , tk-s teny.szemlések ... de azért meg kell vennem 2 hetente a 10 kg os royal canin tápot , és az egyebeket.... tudjárok miről beszélek ,

De ha elaltatom akkor attól félek hogy új kiskutya jönne a hához , és az is így éljen ?? Na nem ... akkor balhézni fogok az tudi , apunak már szóltam párszor , kiabált velük és megkért vigyem el a kutyát oda ahol jó helye lessz , de ha elviszem akkor meg új kutya lenne , bár azt apa nem egedné ... de most mi legyen ?

Linkelek képet , lefotóztam az összegubancolódott kutyákat!Boccs ha hosszú lett , és hibás az iromány ...de nem vagyok képben !


[link]


[link]


2009. nov. 7. 14:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnád te kigubancolni őket esetleg?Más megoldás nincs.Ilyen esetben szólj egy menhelynek hogy vigyék el a kutyákat(De csak olyan menhelynek ami nem altat)
2009. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, még ha csak ideiglenesen is, vedd magadhoz őket, és próbálj minél hamarabb befogadót keresni nekik, vagy ha nem jön össze, akkor is ott van a menhely.

Ha félsz attól hogy esetleg ezek helyett hoznak egy újat, ami ugyanígy él, a képeket küldd el a fehérkeresztnek, vagy jelentsd fel őket állatkínzásért, mert ez már bőven az. sajnos mást nem nagyon tudsz tenni.

2009. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez rettenetes és felháborító! Miért tartanak ők egyáltalán kutyát? A helyedben én szólnék az állatvédőknek. Még egy telepen is emberibb sorsuk lenne, mint ebben a házban. És persze megtiltatnám a jegyzővel az elvitelük után, hogy újabb kutyát szerezzenek be. Cselekedj minél előbb.
2009. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Kössz a gyors választ , megpróbátam , már... de a húgom kutyája morgott rám ... soha nem szokott... talán mert "veszélyben érzi magát"?? Már végigkérdeztem minden lehetséges dolgot, mindenhol azt mondják a telefonban , hogy telt ház van sajnáljuk :S :(
2009. nov. 7. 14:50
 5/30 A kérdező kommentje:
Meg is teszem ... ugye , minek ?? És nekem így kell élnem nap mint nap! Lassan elköltözünk , de akkor biztos elpuszul a kutya , a Tacsi nem az övüké ! Az csak jött a tüzelő szukára! Magam is szégyellem hogy ilyen rokonaim vannak , de tenni nem sokat tudok , de most beszélek azzal a ligával... Én szedem össze heti 2x a kutyagumit... mert ők elnézik hogy nyakik benne áll... meg úgy öntik bele a kaját a táljáa hogy tele van vízzel és csak arra ráburítják ... puff neked ... én téliesítettem le az olját, sőt ólat is én vettem neki ... annó mikor ide került a telepről , ahol még rosszabbul élt, igen és ugyan igy a hugméké volt!
2009. nov. 7. 14:54
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen szólj állatvédőknek!!! Ez állatkínzás!!

Ha tudod,tényleg vedd magadhoz ideiglenesen is, és ne engedj másik kutyust oda! Kérlek segíts rajtuk!

2009. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Segítek , és sokat tettem a kutyáért, de az én udvarrészmbe vinni nem tudom, és nem is engednék mert ez itt az ŐŐŐ kutyájuk , ki lett jelentve .

Nem engedik elvitetni , ilyenkor mit tudok tenni ??

Azt mondták ha eltünik a kutya , mehetek a házból a dögjeimmel együtt... UNDORÍTÓAK , hamarosan úgy is költözünk egy saját kuckóba .. ebből családi botrány lessz úgy érzem , de megteszek mindent , kimegyek megpróbálom szétszedni őke megint .. :S

2009. nov. 7. 15:01
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az állatvédőket hívd! Ők biztosan segítenek!
2009. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Fűrészeld el a láncot mikor senki nincs otthon és vidd el a kutyákat.
2009. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Tehetetlennek ézem magam ! Nem tudom őket szét szedni ... Adnátok nekem valami pontos tel számot , e-mail címet... amin elindulhatok??
2009. nov. 7. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!