Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szereti, ha simogatom?

Nem szereti, ha simogatom?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kan ausztrál juhászom, akivel minden szuper. Elég érzékeny kutya, keveset kell fegyelmezni, de a nevelése során becsúszott egy-két tasli (értsd: egy kezemen meg tudom számolni mennyi a 8 hónap alatt), főleg ha már sokadszori felszólítás sem használt.Ennek ellenére nem hinném, hogy ez nagyon mély nyomot hagyott benne. Sokat játszunk, tanulunk, gyakorlunk, sétálunk, de ! Volt egy olyan időszak, amikor kicsit kerülte az érintést, már akkor aggódtam. Az úgy tűnik eltűnt, azután nagyon pusziszkodós lett, most viszont megint nem vevő a birkózós, simogatós dolgokra...Egyszerűen nem értem. Ragaszkodik hozzám, ez látható, örül nekem, ha egy-két napig nem lát, majd kiugrik a bőréből (de nincs szeparációs szorongása, szimplán örül).

Neki csak ennyire lenne szüksége hosszú távon? Felnőttként is így kerülni fogja az érintést? (Elhúzódik, hogy ne érjem el.) Vagy rossz helyen nyúlok hozzá?

Használna ha pár napig nem simogatnám? Hátha csak annyi az egész, hogy neki nincs szüksége ennyi bújásra...

Remélem ez valami kamaszkori izé:(


2013. szept. 28. 19:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyám sem fogadja el a simogatást mikor gyakorlunk és falat után meg akarom simogatni. Elhúzódik, ha pedig mégis megsimogatom, elkezd morogni. Egyszerűen ilyen. Kisebb korában meg szinte egyáltalán nem igényelte a simogatást, a tenyésztő is inkább dögönyözte. Majd aztán megtanulta, hogy a simogatás jó, de ettől függetlenül gyakorlásnál most sem fogadja el, így nem erőltetem, tiszteletben tartom, hogy ő ezt nem igényli, sőt!


Az sem mindegy hogy simogatod. Egyes kutyák nem szeretik, ha felülről nyúlnak rájuk. Az én kutyámhoz is inkább leguggolok és úgy simogatom oldalról, vagy hátulról masszírozom a nyakát.


A kutyának nem a simogatás az első, ne erőltesd, tapasztald ki mit szeret, hogy szereti...

2013. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam írok pár fejleményt. Beszéltem a kutyasulinkban az oktatóval, akinek ugyanilyen habitusú kutyája van, és megerősített, hogy ez neki is problémát okozott. Valószínűleg a kutyám tart tőlem egy kicsit, abból kiindulva, hogy ő érzékeny, én meg néha talán túl durva hangon szólok oda. (Ha meg nem úgy szólok, akkor meg kamasz és meg se hallja... kemény dió.) Most elkezdtem újrakondicionálni az érintést, illetve simi csak oldalról jön, sosem fentről, plusza feladatok közben nem érintem meg, mert akkor láthatóan koncentrál és zavarja. Tegnap már eljutottunk odáig, hogy szépen ült mellettem a földön, és élvezte, ahogy simogatom. :)
2013. okt. 2. 13:41
 13/14 anonim ***** válasza:
Szuper, csak így tovább! :)
2013. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na, szuper :) Köszi, hogy megírtad :)
2013. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!