Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire megbizhatóak a...

Mennyire megbizhatóak a Rotweilerek meg a Dobermannok?

Figyelt kérdés
Kisgyerek mellett lehet tartani őket?

2013. szept. 29. 14:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól vannak szocializálva, akkor minden gond nélkül. HA nincs eléggé, akkor baj lehet belőle.

De egy szocializált nagyon jól megvan velük. (én egy dobival nőttem vel, szegényem meghalt. :( )

2013. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
49%
Hááát, az attól függ ha kölyök korában veszed meg akkor nagyobb rá az esély, hogy összeszoknak !! De pl. annyitól is baja lehet egy 2-3 éves gyereknek, hogy a kutya elmegy mellette mert olyan nagyok a kutyák hogy a szelük fellökik őket !!! Én nem ajánlom de hozzálehet őket szoktatni !!!
2013. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Mint minden esetben, jó gazda, és jó nevelés kérdése. És semmilyen kutyát nem hagyunk EGYEDÜL a kisgyerekkel.
2013. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Igen, fel tudnak lökni, de nekem apa mesélte, hogy mikor a dobi elment mellettem, lassított, és még vissza is nézett, hogy jól vagyok -e... ha megtántorodtam, rögtön jött utánam, hogy ha kell, segítsen. Volt ilyen annak idején, nem is egy.


Igaz, különleges egy jószág volt.

2013. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ha jól nevelt még az életemet is rá bíznám
2013. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szocializáció és nevelés kérdése.

Gyerekkoromban a nyaralónk mellett lakott egy rottweiler keverék aki bár folyamatosan átszökött hozzánk, a legjobb játszótársam volt, pedig elsős vagy másodikos lehettem. Imádtam azt a kutyát, nagyobb volt, mint én!

2013. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő kennelből valók, megfelelően vannak nevelve, tartva, foglalkoztatva, akkor igen, én is rábíznám az életemet is. Nekem rottweilerem van és még nevelés, képzés alatt áll.
2013. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Persze az egyértelmű, hogy semmilyen kutyával nem hagyunk kettesben egy gyereket...
2013. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem kb. 2 év után hagytak egyedül a dobival. Eleinte úgy próbálták, hogy játszok az udvaron, a dobi velem, és a szüleim elbújta, úgy nézték, mit csinál a kutya.

A kutya meg engem nézett, és mikor hanyatt estem majdnem, a dobi mögém ment, és éppen megtartott. Hihetetlen kutya volt, imádtam.

2013. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Itt hármas, úgy tűnik, kivételesen konszenzus alakult ki a kérdésben. :)
2013. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!