Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire megbizhatóak a...

Mennyire megbizhatóak a Rotweilerek meg a Dobermannok?

Figyelt kérdés
Kisgyerek mellett lehet tartani őket?

2013. szept. 29. 14:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%

Viszont. Meglévő kisgyerek mellé vegyél kiskutyát, ne a kutya legyen veletek előbb, mert abból lehet féltékenység, bár korántsem biztos, hogy lesz is, de volt rá példa. Az addig középpontban lévő, elkényeztetett kutya, ha jól tudom, malamut volt, széttépte a babát.

A másik, h én egy kétéves, kemény házőrző németjuhász keverék mellé születtem, s a farkát fogva tanultam meg járni. Szóval erősen kutyafüggő és nevelésfüggő a dolog.

2013. szept. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 sippara ***** válasza:
78%

"Az addig középpontban lévő, elkényeztetett kutya, ha jól tudom, malamut volt, széttépte a babát."


Ezt ne terjesszük már. KÉT malamut volt, akiktől anyuka hisztirohamot kapott, és amíg apuka dolgozott (tehát reggeltől estig) BEZÁRTA ŐKET A WCBE. Aztán egyszer kijutottak.

2013. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet,hogy a kisbaba úton van már és bátyáméknak van két kutyájuk egy roti meg egy dobi de van egy próbléma. Költöznek Budapestre bérházba a kutyákat nem tudják vinni és én,mi lennénk azok akiket megbiznának a gondozásukra. Nem tudom mit tegyek. Féltem a babát. Szeretem a kutyákat de a gyerekemről van szó.

2013. szept. 29. 16:03
 14/27 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a kutyák? Kanok vagy szukák? Két kutyával kicsit nehezebb, az kétségtelen, de minden megoldható...A kutyák hogy vannak szocializálva?
2013. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, hogy vállald-e a kutyákat. Először is, hogy te mennyire szeretnéd vállalni őket. Ez az első. Mert ha nem, akkor úgysem fogsz velük annyit foglalkozni és tenni azért, hogy ne legyen gond. Ezt nem rosszindulatból írom, de így van!


Ha akarod őket, akkor jöhet a többi dolog. Először is: mennyire ismernek titeket a kutyák, mennyire szocializáltak, gyerekeket ismerik-e úgy általában, mennyi idősek, milyen a temperamentumuk és még egy sor dolog... Ajánlom neked Cesar Millan könyveit, valamelyikben benne van, hogy hogyan kell a kutyának bemutatni a kisbabát és hogy még az érkezése előtt feljebb helyezni őt a rangsorban. Illetve hogy ti is megfelelő vezetői legyetek a kutyának. Tényleg vedd meg mindhármat, nagyon hasznos és sehol senki nem írja le olyan jól, hogy mit kell tenni egy gyerek érkezésénél, mint ő. Nem fényezni akarom, de ez tény.

2013. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
terhes volt az egyik barátnőm, amikor átjött hozzánk. 1 kan, és egy szuka dobim volt. Kiültünk a teraszra, és a két kutya szorosan mellé ült. ha felállt, mentek utána. Amikor megszületett a babája, átjöttek pletyizni egy kicsit, és a babát a hordozóba letettük a kanapéra. A két kutya lefeküdt a kanapé mellé, és ott vigyáztak a babára. Amikor mocorgott, a szuka felkelt, és jött "szólni" , hogy valami történt. A szukám a mai napig ha meglát egy totyogóst, visit, hogy menni akar babázni. és akkor kizárja a külvilágot, csak a kisgyereknek viszi a dolgait, hogy játszon vele:) iszonyat apportos, de a gyerekeknek leteszi a labdát a földre. Most mult 9 éves:) Ez csak egy kis történet volt, szerintem most nálatok is uton van a baba, menjetek át ismerkedj meg a kutyákkal. észre fogod venni, hogy, hogyan viszonyulnak hozzád. A kutya egy nagyon érzékeny jószág, és sokszor hamarabb megérez dolgokat mint azt az ember maga tudná. A viselkedésükből észre fogod venni, hogy vállalhatók-e. Ha jól neveltek, jó az idegrendszerük, szerintem nem lesz baj.
2013. szept. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

10 éves a roti 12 a dobi.

Szeretem(jük) a kutyákat,nekünk is van egy kaukázusi persze ő kennelbe van és minden családtagot elfogad. A bátyámék kutyái ismernek minket jól vannak nevelve,igaz náluk még nincs gyererek lehet,hogy nem is lesz,de edig nem volt semmi próblema velük.

Nagyon köszönöm az okos tanácsokat és a tapasztalatokat.

2013. szept. 29. 18:48
 18/27 anonim ***** válasza:

15ös vagyok.


Azért az nem mindegy, hogy voltak-e már egyáltalán gyerek/gyerekek közelében...


Elég idősek már, szerintem, ha szeretik őket a mostani gazdáik, akkor meg fogja őket viselni az elszakadás. Én ennyi idő kutyát biztosan nem adnék oda már másnak... ahhoz nagyon olyan dolognak kell történnie, pl. meghalnom. Na mindegy, ezt én így gondolom, más lehet nem.


A kaukázusi remélem nem folyton van a kennelben, mert ha igen és a másik kettővel is ennyit fogtok foglalkozni, hogy a kennelben lesz, akkor inkább ne vállaljátok őket!

2013. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Neem nem! A kaukázusi amikor otthon vagyunk általában szabadon van tehát csak olyankor van kennelben amikor nem vagyunk otthon vagy várunk valakit.

Nem azért tettem fel akérdést mert nem értek úgy ahogy a kutyákhoz, hanem azért mert tapasztalatokat szeretnék.

Azt tudom,hogy úgy a roti mint a dobi elég agressziv kutyák,és mégis csak a gyerekemről van szó.Én meg apárom elvagyunk vellük mert minket elfogadtak és szeretnek sopha nem mutattak ellenünk ellenszenvet de nem tudom hogy a gyereket hogy fogják fogadni.

2013. szept. 29. 19:26
 20/27 anonim ***** válasza:
szép kor, dobinál meg pláne. nem irtad, hogy szukák, vagy kanok, vagy vegyes.
2013. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!