Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik?

Bady98 kérdése:

Miért nem eszik?

Figyelt kérdés
Nem eszik a németjuhász 2 éves kan kutyám, de már kiskora óta ilyen és hiába van előtte a legdrágább, legolcsóbb, legfinomabb,legrosszabb kutyakaja is akkor sem eszik és elég vékony és azt hiszik hogy nincs jól etetve pedig a kaja mindig előtte van már azt is próbáltuk hogy egy napig nem kap és utána mert ezt javasolta az állatorvos de ez sem jött be, szerintetek mit csináljak?

2013. szept. 29. 15:31
 1/7 sippara ***** válasza:
100%
Folyamatosan cserélgetitek előtte a kaját, ami szintén folyamatosan előtte van. Nem értem, hogy ha - ezek szerint - van interneted, és ezzel párhuzamosan KÉT ÉVE van kutyád is, hogy nem sikerült összekötni a kettőt, mondjuk rákeresni a "kutya", ne adj' Isten a "kutya etetése" kifejezésekre? Megtudtad volna, hogy - miután kiválasztottuk az állat korának és kondíciójának megfelelő tápot - kutya előtt nem hagyunk kaját, hanem - felnőtt egyed esetében - elé rakjuk naponta EGYSZER, AZONOS IDŐPONTBAN, MAXIMUM TÍZ PERCRE, majd - attól függetlenül, hogy evett-e, vagy sem - ELVESSZÜK. Másnap ugyanebben az időpontban ugyanez. Ha egy hétig nem eszik, akkor addig; ha kettőig, akkor addig. Egy egészséges kutya 5-6 hétig kibírja étel nélkül, és kutya még nem halt éhen úgy, hogy naponta voltlehetősége étkezésre.
2013. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztom sippara válaszát. Én lusta lettem volna leírni.
2013. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Elsőnek igaza van.

A farkasoknál a falkavezér vezeti a falkát a táplálékhoz és ő eszik belőle először. És mivel a kutyák a farkasoktól származnak, az alapelv ugyanaz: kaja=hatalom. Ha egész nap előtte van a kaja, akkor sosem fogja megenni, mert nem akar megválni a hatalmától.

Ne hagyjátok előtte egész nap, maximum 10 percig, aztán vegyétek el. Ennyi.

2013. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen, én is egyetértek az elsővel, annyi kifogásom lenne csak, hogy kétszer is elé lehet tenni a kaját, majd ha nem eszi, elvenni ugyanúgy kb. 10 perc után. Nagytestű kutyát szerintem jobb kétszer etetni.


Én is elrontottam a kutyámnál ezt kiskorában. Nem akart enni, hát kapott mást, majd azt se ette, nem fejlődött, stb. Aztán kb. 3 hónap szórakozás után meguntam, hogy nem eszi a tápot és egy hónapig kézből etettem csak táppal. Láss csodát, azonnal evett, még többet is, mint az adagja.

2013. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Kutyának való Béres csepp első körben. Legalább 2 hónapig. Ha nem segít,lehet kapni Calopet pasztát. Talán étvágyat csinál neki.

Eleget mozog-e a kutyád?

2013. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
HA betegség miatt nem evett volna, már nem élne. Egyszerüen válogat. Fogadd meg az első tanácsát, de tudd, ha feladod, akkor életed végéig kínálgathatod majd a kutyádat...
2013. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a tanácsokat megfogadom! igen mozog eleget! :)
2013. szept. 30. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!