Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha most visszamehetnél oda,...

Ha most visszamehetnél oda, mikor a kutyád kölyök volt, mit csinálnál másképp? Miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 20:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon hosszú lenne még átgondolni is, nemhogy leírni és még meg is indokolni.
2013. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig kölyök a kutyám, de ha 2 hónappal korábbra mehetnék, akkor nem vettem volna szaporított kutyát.

Ne értsd félre, imádom őt és semmi pénzért nem adnám vissza, de anno nem voltam elég tájékozott, rengeteg mindennek utánanéztem, de szaporítókról mégis az állatorvostól hallottam először, mikor már nálunk volt a kutyus.

És mostanában kezdem csak igazán látni, hogy mennyi hátránya volt ennek. Többek közt kicsit ideggyenge és nehezen nevelhető. De próbálom menteni a menthetőt.

2013. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyafuttatós élménynél (éppen túl volt minden kötelező oltáson) elvette egy lány kutyus labdáját, és ami a vicces hogy nem a labda tulajdonosa, hanem egy felnőtt argentin dog kan megharapta a kutyám (shar pei) úgy, hogy folyt a füléből a vér. Megijedtem, alig tudta a gazdája leszedni a kutyáját az enyémről. Többet nem mentünk a futtatóra ami rossz ötlet volt, kicsit túlféltettem, mert utána nagyon nehezen ment a szocializáció. Ha tehetném másnap is vittem volna a futtatóra, mert az összes többi kutyával teljesen jól kijött, és lehet a doggal sem lett volna legközelebb probléma. Azóta összeszokott a kutyákkal, de a "túl kicsi/túl nagy" kutyákat továbbra sem szereti, inkább a súlycsoportjával játszik.
2013. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb vittem volna egy jó kozmetikába és csak kiváló minőségű kölyök samponnal fürdettem volna.Mert bőr bajainak nagy része a rossz kozmetika és sampon következménye volt.
2013. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Többször venném az ölembe és többször játszanék vele. Német juhászom van, már 3,5 éves és régen mikor megkaptam még féltem tőle, nem mertem megfogni..
2013. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 dolgon változtatnék biztosan: a heti 2 ovi és a napi szimpla erdős séta (ahol sajnos nem mindig találkoztunk megfelelő partner kutyával) így visszatekintve kevés volt a szocializáláshoz, naponta valamennyi időt ki kellett volna ülnünk a parkba, hogy természetesebb legyen a számára, hogy kutyák mennek erre-arra időnként.
2013. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Több fényképet csinálnék róla. Nagyon hamar felnőtt:(
2013. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szocializáció elkezdése fiatal korában.
2013. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is több képet és videót csinálnék róla és nem félteném annyira a nagyobb kutyáktól, valamint türelmesebb gazdája lennék :-)

Volt, hogy annyira ideges lettem, hogy eljárt a kezem, ezt már bánom, mert látom, hogy másképp is el lehetett volna rendezni.

De végülis kialakult. Van még pár hibája, ami az én hibám is, ezt még csiszolgatjuk.

2013. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb kezdeném szocializálni és másik kutyaiskolába (illetve oviba) vinném.
2013. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!