Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség kellene. Félős kölyök!?

Segítség kellene. Félős kölyök!?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy 12 hetes szuka kölyök. Szegény rettenetesen félt az embertől gondolom valamilyen kisebb kori trauma miatt mivel normális kölyök ennyire nem retteg. Mivel tényleg csak az embertől fél pl porszívótól, hajszárítótól, tüsszentéstől nem. Mióta nálam van éjjel nappal együtt vagyunk annyit már elértem, hogy ha kedve van hatalmas örömmel játszik velem. Követ ha valahova megyek. Meg tudom simogatni ha odajön a kajájáért (mivel ezt muszáj volt feltételhez kötnöm, ha jön dicsérem ha nem nincs kaja). Az a nagy gondom, hogy ha pl követ és előtte megyek ott futkos a lábamnál, de ha felé fordulok elszalad. Ha fel kell vennem valami miatt akkor is csak menekül előlem. Próbáltam már kivárni, hátha de ahogy kartávolságba ér ott leül/lefekszik/elalszik. Próbáltam jutalomfalattal, odajön simi elszalad. Próbáltam játékkal nem jön. Próbáltam pórázzal, de erőltetni nem akartam. Tudom, hogy rossz kutya nincs csak rossz gazda és tudom, hogy lehetne valahogy kezelni a problémáját, de elfogytak az ötleteim. Mivel fél tőlem, (a játékot kivéve) pedig sosem bántottam, ezért nem is tudok neki tanítani semmit a behívás pedig abszolút lehetetlen így. Nem most kezdtem a kutyázást, de vannak nálam tapasztaltabbak is tőlük várnék tanácsot hátha van amit még nem próbáltam.

2013. szept. 28. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne kutyaoviba vinned,ahol még csírájában kezelik a dolgot és más kutyákkal is találkoztok.


Nem normális,hogy ennyire fél.

2013. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:

Mennyi ideje van Nálad?

Ülj le valami nagyon finommal a kezedben. Ha odajön érte, ne add oda azonnal és ne az egészet, csak apró falatokat és közben simogasd.

2013. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom kedves első, hogy nem normális éppen ezért kérdezem. A környékünkön sajnos nincs kutyaovi és a munkám sem teszi lehetővé kb november végéig, hogy elvigyem bárhova. Egyébként az idegen kutyákkal teljesen jóban van. Mielőtt pedig valaki megkövezne, hogy minek vállalok kutyát ha nincs rá időm van rá időm mivel a munkahelyemre elhozhatom és hozom is minden nap csak sajnos másra nincs időnk. Emberekkel találkozik. Persze felügyelet mellett és én szabályzom mit lehet nekik és mit nem.
2013. szept. 28. 18:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Akiteki, 1 hónapja. Ezt folyamatosan próbálom míg tart a kaja jó vagyok amint elfogy minden marad ugyan úgy. Sajnos pont abban az időszakában rontották el szegényemet amikor a legfogékonyabb lett volna a szocializálásra. Persze tudom, hogy most sem késő, és azt is hogy 1 hónap nem sok idő.
2013. szept. 28. 18:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Szegény szerintem azért fél, mert korábban bánthatták és nem bízik az emberekben. Fokozatosan kellene mindenhez hozzászoktatni. Megvárni amíg odamegy és nagyon lassan közelíteni hozzá. Gondolom fél a hirtelen mozdulatoktól is. Nagynak lát téged és ettől megijed. Próbáld legugolva, a padlón ülve, feküdve stb. Vagy egyél vele, ha nem vagy finnyás :D
2013. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4 hónapos koráig még benne vagytok egy tök fogékony időszakban, én a helyedben most vinném kutyaoviba. Mi heti háromszor jártunk, mert kellett.
2013. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Akiteki ***** válasza:
Félős kutyámmal a Cerberosban csodát tettek. Ajánlom őket.
2013. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem biztos, hogy bántották, lehet idegrendszeri probléma, és a legjobban kezeled. Az, hogy elviszed kutyaoviba, nem fog segiteni, mert ott kibandázza magát a többiekkel, azt jónapot. Igy jó, hogy beviszed a munkahelyedre, csak annyit tegyél, hogy aki közeledni akar hozzá, annak előtte a kezébe adj jutit, és guggoljon le a kölyökhöz, és nyujtsa neki a kaját. hagyd hagy oldodjon. ne akard belekényszeriteni helyzetekbe, arra alapozz, hogy egy kiskutya kiváncsi, előbb utóbb ugyis változik, most az a lényeg, hogy megtanulja: az emberhez menni jó dolog.
2013. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az oviban emberek is vannak, legalább annyi, ahány kutya. Sosem csak a kutyákkal való szocializáció a cél, az enyém előbb ment oda az emberekhez, nálunk a kutyákkal való szocializáción kellett dolgozni a foglalkozásokon.
2013. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
igen, de ha csak kutyákkal játszik, akkor itt a probléma ki van kerülve. neki az emberekkel kell megbarátkozni. bevinni a káoszba egy félős kölykök amugy sem jó dolog.
2013. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!