Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetésnél (mikor belenyúltam...

Etetésnél (mikor belenyúltam a tálkájába) belémharapott. Tanács?

Figyelt kérdés

4,5 honapos komondor. Elvettem tőle a kaját, nagyon gyengén rácsaptam (tudom, erősebben kellett volna)és nagyon leszidtam (szidás közben hátrált, mintha tudta volna, h hibás).

Ez a dominancia jele, ugye?

Meg fogja ismételni?

Mit tanácsolsz? Pl az jó, ha mellete ülök etetésnél? Mondjuk akkor meg elviszi a kajáját előlem... Ezt hogyan tudom kivédeni?

Mennyiszer kell hetente a kajájába nyúlkálni etetésnél?

És demonstációevést csinálni?


2013. szept. 30. 20:51
1 2 3
 11/22 Imola Ágnes ***** válasza:
Amit csinált az nem megengedhető. Én is azt javasolnám, hogy ne csak etetésnél válts a magatartásodon, meg kell tanuld jobban uralni a kutyát. a Földre nyomás önmagában nem használ, ha azt nem megfelelően használod, vagy mellette nem tudod megértetni vele a szabályokat. Ugyanakkor most kell megtanuld az oldalra fektetést, a torkában kotorászást, piszkáld a fogát, a szemét, a bundáját, a lábát...mert mi van ha beteg lesz, és nem tudod majd lefogni az orvosnak? A kutya meg kell tanuljon benned bízni, és minden körülmények között alávetni amgát az akaratodnak.
2013. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írta valaki előttem. Először is más területen kell a tekintélyedet növelni, ne rögtön a kajájában akarj kotorászni, mert pár hónap és keresztbe

lenyel a kutya. Előbb építsd fel a kapcsolatotokat, erősítsd a vezető szerepedet más területeken, majd a jéghegy csúcsa legyen az ételre való morgással való foglalkozás.

2013. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keressetek másik trénert,mert már a morgás sem egészséges és normális.Nem csak attól kezdve van baj,ha megharap,mert a morgás egy előzetes figyelmeztetés.Amelyik kutya megmorog az étel miatt és nem teszi helyre senki,az meg is fog harapni.


Szerintem keressetek egy jobban hozzáértő embert,mert így a net előtt ülve sajnos nem lehet pontos tanácsokat adni,mivel nem látjuk,hogy a kutya mit csinál pontosan és azt sem te hogyan próbálod kezelni a dolgot.


Mellesleg megjegyzem,a hátra fektetés nem az erőről szól,nekem a 32 kg-os kutyám puszta testbeszédből a hátára dobja magát.

Bármekkora kutyát el tudsz fektetni és nem kell hozzá súlyemelőnek lenni.


Én speciel kismama vagyok jelenleg,és még így sincs semmilyen téren előnyben a kutya velem szemben.Pedig nagyon is érzi,hogy jobban vigyázok magamra.


Minden fejben dől el.

2013. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

És mit kell olyankor csinálni, amikor simogatom, és elmegy (noha én nem fejeztem be)?


És ha hívom, és nem jön hosszú másodpercekig mikor simogatni akarom, ha otthagyom, akkor nem őt erősítem? Viszont ha ott maradok, és többször is hívom, akkor az nem olyan, mintha könyörögnék neki?


És a demonstáricóevést nem jó, ha állva csinálom? Eddig állva csináltam (legutóbb kb 3 hete), ő meg nyugodtan várt, akár percekig is, meg se mukkant.


És szerintetek ha ezeket betartom ( [link] ) , az elég a tuti falkavezéri szerephez?

2013. okt. 1. 13:53
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen,a cerbi nagyon jól összefoglalta az alapokat.

De a te esetedben lehetséges(!),nem biztos,mert nem látjuk,de lehetséges,hogy ez már kevés.

Értem ez alatt,hogy má megharapott,szóval itt komolyabb gondok vannak,mert ez a legnagyobb bűn,ameddig elfajulhat a dolog.És még nagyon kölyök.


Ha nem más,legalább a rehabos cerbis foglalkozásra el kellene jutnotok,akár 1-re is,már az is sok segítség lenne neked.Ott elmondod mi a probléma,mit csinálsz te/ti,amikor ilyen van és mit reagál a kutya.


Saját tapasztalatból mondom,sokkal könnyebb úgy betartatni a szabályokat,ha előtte LÁTTAD,hogyan kell.

Nálunk is járt tréner,4-5 éve.Ő megmutatott mindent,1 nap kellett,hogy utána ráérezzek és menjen magamtól.


A rehabos foglalkozás a cerberosnál úgy tudom 2000 ft,egy alkalom.Szerintem ennyit megérne a dolog,mert a házhozjáró trénerek zöme,saját magát jelölte ki trénernek,papírja meg referenciája nincs hozzá.


Vagy ha esetleg elmondod merre laktok,lehet lesz itt valaki,aki normális trénert is tud ajánlani,ha a cerberostól messze vagytok.

2013. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

az élelemféltésen mi segít? mert elviszi a kaját előlem.

ha kézből etetem, az elegendő lesz?


várok még válaszokat a kérdésekre, nagyon hasznos dolgokat írtatok, köszönöm az eddigiket!

2013. okt. 1. 15:18
 17/22 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. A 80 kilós német dogunkat is könnyedén a hátára lehetne fektetni azzal a módszerrel, ahogy előttem leírták. (mindenesetre NAGYON érzékeny kutya, és öreg is, nála semmi szükség a dominancia megerősítésére)

Kisebb dominancia jelzés az is, ha az orrára fekteted a tenyered: a falkavezér is ott harapja meg (gyengéden, szóval ne markold meg, csak finoman szorítsd egy kicsit) a rendetlenkedőket.

A kajával csak annyit, hogy szerintem attól fél, hogy el akarod venni az ételét. Ha enni adsz neki, menj ki egy percre a konyhából, hogy a táljából egyen. Amikor eszik, menj vissza, és dobj be valami finomat a táljába. (Pl. sajt, szalámi, párizsi, sonka, kolbász, stb.)

Tanítsd meg, hogy a te kezed csak ad.

Én a kutyám szájából a "Fúj!" parancsszó után veszem ki az "ételt". (néha összeszed ezt-azt, ami nem igazán evésre való. Igazából a parancsszó után nem kell benyúlnom a szájába, magától kiköpi. A "Pfúj!" és "Nem!" nagyon hasznos parancsszavak. A kutyám azonnal abbahagyja amit éppen csinál, és boci szemekkel mered rám, hogy mit csinált rosszul :D)

2013. okt. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Jaja, jó ötlet amit előttem leírt, pár hétig dobj be neki valamit, szerintem csak utána jó ötlet a tálba-szájba nyúlás. Első a bizalom.
2013. okt. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ha előtte szólok neki, simán el tudom venni tőle az ételt. Ma is ezt csináltam, ilyenkor adtam neki jutifalatot. 2 juti után már szabályosan azt várta, hogy mikor veszem el megint tőle. :) halűli volt :)


és délután leültem a fűbe, és ettem a fincsi sajtot a tálkájából. odjött, és lefeküdt elém. nem kunyerált, nem leset, hogy mikor fejezem már be, csak szépen feküdt kb 1

2013. okt. 1. 22:52
 20/22 A kérdező kommentje:

feküdt kb 10 percig.


viszont az nagyon nem tetszik neki, ha a kezem a tálkájában van. nem akar enni, csak kerülget engem és a kaját, elsétál majd vissza. végül ha mégiscsak beleeszik a tálkába, feszült, érzem, hogy nem szivesen tolerálja a helyzetet...

2013. okt. 1. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!