Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kondiban van a staffordom?

Jó kondiban van a staffordom?

Figyelt kérdés

Még áprilisban magamhoz vettem egy akkor 12 hetes staffi kant.Ismerősünk összepároztatta két staffiját, mert akart egy almot a szukától.Borzalmas körülmények között élnek a kutyái: egész nap egy kis kennelben vannak összezárva, gyűlölik a többi kutyát, harapnak mindenre.

A szuka rántott levest kapott a vemhesség alatt, le se sz*rták, 13-at ellett, abból 7 (!!) elpusztult rögtön ellés után, mert nem fejlődtek ki rendesen a szegényes táplálkozás miatt.

Én elhoztam tőle az utolsó kölyköt, mert nem bírtam nézni, hogy kenyeret és vizet kapnak már 6 (!!!!!) hetes koruktól (a srác nem akarta, hogy sokáig szoptasson az anya, merthogy akkor lógni fognak az emlői).5 hetesen elvitték mindet (belegondolnom is rossz), ez az egy kicsi náluk maradt 3 hónapos koráig.

Elhoztam, borzasztó állapotban volt: 2 kiló 10 deka volt, minden csontja kilátszott, férges és bolhás volt, a szeme csupa genny.Az első 2 napon szó szerint rongyokat kakilt a kölyök, mert már akkor vadította és verte (el is magyarázta, hogyan kell bevadítani a kiskutyát).

Most már 23 kiló, 9 hónapos, a marmagassága 41 centi.Nagyon jól eszik, gyorsan tanul.

Az lenne a kérdésem, hogy a volt körülményeihez képest most már megnyugodhatok, hogy felnőtt korában nem lesz vézna?Nem akarok izomgépet, csak egy szép, egészséges kutyát.

OFF: az idióta megint ellette a szukáját...De több kutyát nem tudok tőle "megmenteni", így is van kettő. :S



2013. okt. 1. 09:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Minden oké vele,szerintem ne is akard,hogy a mérleg többet mutasson,mert így ránézésre nem a masszív "bull" felépítésű kutya,nyilván ez a tartási körülményeinek is köszönhető,meg hogy gondolom nem is fajtatiszta kutyáktól származik,ami önmagában nem gond,csak ugye ilyenkor jön be megint az eü. része.


Már az anyjuk méhében sem kapták meg a megfelelő tápanyagokat,majd az első 3 hónapban sem,ezért hatalmas hátránnyal indított,de szerintem ennek tudatában,nagyon jó kondiban van és büszke lehetsz magadra.


Azokat a férgeket meg már rég feljelentettem volna a helyedben.Rád nézve nincs következmény,neki kell felelnie mindenért.


Én már a fél utcánkat bejelentettem,első kettő volt ebből a 2 tőszomszéd.Az egyik kutyát el is vitték tőle és még meg is büntették.

A másiknál sajnos ott maradt,mert nem tudnak vele mit csinálni,mert a kutya "él" és nem olyan rossz a körülmény,mint lehetne.

Bár mindenkinek saját szájíze,hogy egy 4 kilós tacskó lánccal kikötve 1,5 méteres körben mennyire rossz körülmény.És minden télen mi ássuk ki a hóból,mert a gazdája azt is lesz_rja,hogy a kutya belefullad a hóba.


Na de,szerintem te tedd meg,ami tőled telik,jelentsd fel és vessenek véget a szaporításnak.

2013. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, jók a képek, nagyon szép állat.
2013. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a dicsérő szavakat, át is adtam neki. :)

De, mindkét szülő fajtatiszta (mármint ezt bizonygatja a gazdájuk).Az anyja alacsonyabb, zömökebb típus, az apja viszont valami borzadály, németjuci-fülei vannak, hosszú, vékony, olyan, mintha kimosták volna szegényt.Amikor mentem a kicsiért, az anyja nekemjött, utálja az embereket.Nem a kölykét védte, hanem a tányérját, amiben volt valami beleszáradt maradék...A csávesz lakóhelye is szörnyű: tipikus putri, pedig nem roma a srác, de olyannyira ledurrant az a hely, hogy hányingerem lett, ahogy beléptem.

Valamit tenni fogok, a kicsik még csak 2 hetesek, de már 25 ezerért árulja őket.Fotón láttam a kölyköket, már most rosszul néznek ki, nagyon kis ványadtak, de az anyjuk most köménylevest kap...Azt mondja a gyerek, hogy ez a leves jobb, mint a rántott.El sem kezdtem neki magyarázni, mert olyan buta, mint a sár.Megkérdeztem, hogy miért nem vesz neki rendes kutyatápot?A válasz: "Inkább elmegyek belőle bulizni a hétvégén".

Az a szerencsétlen szuka átment kölyökgyárba, csak ellik és ellik, amint újra tüzel, már ugrasztja rá a kant.


A zöldkagylót még ma megrendelem, nagyon szépen köszönöm! :)

2013. okt. 1. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!