Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről az egész...

Mit gondoltok erről az egész helyzetről?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem, leginkább az elején. Néhány éve elhoztunk egy kisebb testű kutyust a menhelyről, aki anyumat választotta falkavezérnek, így én is szerettem volna egy "sajátot". Én inkább a nagytestű kutyákat szeretem, így találtam egy szimpatikus németjuhász keveréket, de a menhelyen azt mondták, nagytestű kutyát nem adnak panelba, főleg másik kutya mellé. Elfogadtam, végül vettünk egy rottweilert. Sokat sétáltunk, úsztunk, bicikliztünk, stb, végül 2 évesen eltávozott... Pár hétre rá unokatesómék akartak kutyust, így elmentem velük a menhelyre, ahonnan az első kutyánkat hoztuk el. Ott természetesen rögtön beleszerettem egy kutyába, de anyum hallani sem akart erről. (Öreg, és szívbeteg kutya volt.) Hallottam, ahogy anyum beszél az egyik menhelyes csajszival, aki azt mondta, nem látja jónak, hogy kutyám legyen, így sikerült meggyőznie anyumat, hogy ne legyen több kutyánk... Szépen lassan belebetegedtem az egész helyzetbe, mostmár ágyban fekszem, nem tudok menni sehova. Ezt látva anyum (mintha direkt kicseszne velem), most megengedné a kutyát, ami még mindig hatalmas vágyam, de nem tudnám úgy ellátni, ahogy kéne.

Bocsi, hogy hosszú lett.


2013. okt. 1. 23:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%

Mondd már meg nekem, h a roti és a lakás miért is nem fér össze???


Nekem 90 nm-es, 5ik emeleti lakásban van roti-nj keverék, köszöni szépen, jól érzi magát, a környék legjobban nevelt ebe, járunk suliba is, hétvégente 2000 nm-es terület áll rendelkezésére (ott is csak alszik).


Tényleg, micsoda kínzás, hogy a gazdival lehet, aktívan részt vesz az életünkben és nincs kiba-szarintva a kertbe, mint egy dísztárgy. Minő vétek.....

2013. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Imola Ágnes ***** válasza:
97%
Figyelj...már te sem tudod, hogy akarod-e a kutyát...és elmondtad, hogy nem tudnád sétáltatni...valószínüleg ezért mondták, hogy nem ajánlott most neked kutya... benned is biztosan van annyi felelősségérzet, hogy nem válalsz kutyát akkor, ha nem tudsz róla gondoskodni. Plusz ugye a házban van egy kutya...akivel foglalkozhatsz. Az, hogy anyukádat választotta falkavezlérnek, nem a kutya választása volt, hanem anyukád viselkedett vele úgy, hogy falkavezér lehessen. HA te is úgy viselkedtál volna, te is az lennél. Miért nem foglalkozol vele? Ha annyira szereted a kutyákat, hogy belebetegetsz abba, hogy nem lehet, akkor gondolom egy kissebb termetüt is tudsz szeretni. PÉn is a nagytestöeket szeretem, de egy jófej pincserrel is elvagyok. Szóval szedd össze magad, kérj segítséget, és mondjuk kezdj el foglalkozni az otthoni kutyával, aztán majd meglátod, a mások hozzáálása is megváltozik...
2013. okt. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
67%
Aműgy az, h ki a falkavezér, nem azt jeletni, h a kutya csak és kizárólag őt szereti....Foglalkozz a már meglévő kutyával, pont ugyanolyan szeretetreméltó, mint bármelyik másik.
2013. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. barátnöm van napi 10 órát a kutyával, én csak 5-öt, mégis engem tart gazdájának.
2013. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nyugodtan le lehet pontozni, de akkor is leírom a véleményem.

Így első hallásra zavaros nyafogásnak tűnik az egész.

Anyukád reálisabban látja a helyzetet, és valószínű köze van a 2 évesen elhunyt kutyához.

Szedd össze magad és ne szomorítsd anyukádat!!!

Ha ez sikerül, akkor meglátod, hogy engedni fog még egy kutyát!

2013. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Mi a konkrét kérdésed?

Miben pusztult el a roti?

Én kutyát úgy, hogy nem tudok róla gondoskodni (érzelmileg sem), nem vennék, macskát, nyulat már inkább.

Illetve van már egy kutyátok, nem csak egy vezére lehet, hiába anyukád a falkavezér. Attól te még foglalkozhatsz vele.

2013. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy anyukád a "falkavezér" attól még téged is szerethet, például, ha mondod neki, hogy "Morzsa gyere ide!" és odajön, de ha anyukád azt mondja, hogy "Morzsa, ül!" és le is ül, attól még téged is szerethet.
2013. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Tudom, a baj az, hogy rám nagy ívben tojik a kutya. Nem jön, nem ül le, játssza a süketet, anyumnak meg már az intésére is jön.

"Az, hogy anyukádat választotta falkavezlérnek, nem a kutya választása volt, hanem anyukád viselkedett vele úgy, hogy falkavezér lehessen."

Igen, én falkavezérként viselkedtem (nem engedem előre az ajtóban, tápot X idő után elveszem, ha nem eszi, ágyra nem engedem, nem dicsérem ("nyugtatom"), ha morog, ha hazaérkezünk, megvárom, míg lenyugszik a kutya, nem ugrok rögtön a nyakába. Ezzel szemben anyum úgy csinál, mintha a testvérem lenne szegény kutya.

2013. nov. 10. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!