Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás kérdés - nektek mennyit...

Kutyás kérdés - nektek mennyit segített a kutyasuli?

Figyelt kérdés

Első kutyám van, még kölyök. Menhelyről hoztuk őt el. Én vagyok az, aki elviszi sétálni, futtatóba, és újabban a közeli parkba, hogy ott szabadon engedjem.

Eddig futtatóban max 1-2 ember volt egyszerre, és olyan 3 kutya.

Ma reggel kimentünk a parkba, és jó sokan jöttek idővel.

Olyan 6-7 en voltunk "gazdik" és 10-12 kutya, kölykök, kicsik nagyok stb. Szóval hirtelen belecsöppentem egy jó, nagyon kulturált társaságba, és nehéz volt nem észrevennem, hogy mennyire nem értek a kutyákhoz. Jó volt nézni, és számomra teljesen új, ahogy játszottak, és míg a többi gazdi is aktívan részt vett a helyzetben, én kb álltam ott, mint egy kuka. Szóval teljesen zavarban voltam, és úgy izgultam, hogy mikor valaki viccelődött, értettem, hogy mit mond, de tisztára le voltam "fagyva".


Nos, mint teljesen "kezdő" igyekeztem megtenni a tőlem telhetőt. Ezek a jó etetés, gyakori séták, igyekeztem szocializálni is - legalábbis annyiba, hogy mentünk más kutyákhoz, emberekhez. Újabban parkos szabadon engedés.

De úgy látom most, hogy ez édeskevés, és hogy sokkal több lehet ez annál, mint amit hittem.

Végülis a gond a tapasztalatlanság lehet, és nem ismerem a kutyák kommunikációját. Ma reggel is csak bámultam, hogy mi történik, mit csinálnak stb, de nemigazán tudtam csinálni semmit. Ellenben baromira izgultam...


Szerintetek kutyasuliba menjek, ott tanulhatok?

Szeretnék valahogy továbblépni ezen a "nem kezdek a kutyámmal igazából semmit, csak azt hiszem" fázison.


Valamint kutyások, ha a ti köreitekbe csöppen egy ilyen nagyon zöldfülű, mennyire toleráljátok. :D



#ettjr
2013. okt. 2. 08:49
 1/10 A kérdező kommentje:

A kutyám amúgy barátságos, játszik mindenkivel, nem fél a nála jóval nagyobb fajtársaitól sem, kíváncsi, figyelmes.

Ami azt illeti, inkább nekem lenne a suliban segítségre szükségem.

2013. okt. 2. 08:52
 2/10 A kérdező kommentje:

Másik az hogy nagyon könnyen bestresszelek, főleg akkor ha elkezdek izgulni, jól csinálok e valamit. Séta közben ez hihetetlenül észrevehető. Míg nyugodt vagyok, addig szépen jön mellettem, amint stresszelek valamin, egyből "húzni kezdi a pórázt".


Alighanem igaz lehet, hogy az összes viselkedési zavart a gazdi éri el a kutyánál. Azért is gondoltam a sulira, mert véletlenül sem szeretném őt "elrontani" sem most, sem később.

2013. okt. 2. 08:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem ha valaki kezdő és nyitott a "tanácsokra" tök jó látni sokszor a fejlődést :)


A kutyasuli neked tökéletes lenne, kutyakommunikációt ha jó helyre mész és nem pórázon vannak csak ide oda rángatva a kutyák akkor nagyon sokat lehet tanulni.

Bele tudsz tekinteni különböző sportokba, akár segítenek neked kiválasztani a kutyának legmegfelelőbbet (nem feltétlenül kell ezeket versenyszinten csinálni) nagyon sokat tud javítani a kutya gazda kapcsolaton egy jó sport amit mindketten élveztek :)


Tüköriskolákat tudom ajánlani, keresd meg a legközelebbivel a kapcsolatot vagy akár csak menj le kutya nélkül és nézz körül hogy mi hogy megy

2013. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp megéri elmenni kutyasuliba - egy olyanba, ahol póráz nélkül dolgoznak a kutyákkal. A sulin a gazdik tanulnak amúgy is elsősorban, nem a kutyák. A későbbiekben amúgy is fontos lesz, hogy határozott és magabiztos légy minden helyzetben, másképp a kutyusod a fejedre fog nőni. És nem utolsó sorban nagyon jó buli, élvezni fogjátok a sulis életet.:)
2013. okt. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Hát, nagyon észrevenni pedig azokat a kutyákat, akik jól vannak a gazdijukkal, (főleg mert nagyon ritkán látni olyat) csak nem ismerek sajnos senki ilyet. Néha futtatóban, vagy parkban találkoztam egy egy ilyen illetővel.

Kb egész nap ottlettem volna velük :DD, de ilyenkor ugye nincs sok idő.

Mondjuk érdekes mód, csak ezek az emberek kérdeztek rá, hogy tervezünk e majd "suliba menni". Mostmár értem miért. :*

2013. okt. 2. 09:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is suliba járunk, és épp most csatlakozott be hozzánk egy "zöldfülű". Egyáltalán nem zavarnak a kérdései, szívesen segítek neki amiben tudok, értékelem ha valaki képes túllépni a büszkeségén, és elfogadni hogy bizony a világon van olyan amit esetleg más jobban tudhat nála. Sajnos manapság egyre kevesebb az ilyen ember. Kérdezz bátran, nem fognak elhajtani, vagy ha mégis ahhoz max nem mész oda legközelebb.
2013. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy "ilyen nagyon zöldfülű" csöppenne köreimbe, aki esetleg megfogadná a tanácsaimat, azt én nagyon tolerálnám. Itt a környékünkön csupa olyan gazdi van, akiknek nem kell tenniük a kutyájuk normális viselkedéséért, és nem is akarnak ezzel foglalkozni, szóval én nem hiszem, hogy valaha élőben adtam volna tanácsot bárkinek, pedig rengeteg tapasztalatom van, mivel az én kutyáim nem ilyenek - nekem muszáj kutyaiskolába járnom. Ami egyébként sokat segített.

Ha a kiskutyád nem igényli állandó szabályozásodat (nem ugat folyton és nem tereli a kicsiket), akkor az olyan kutyaovi sokat segít a kutyák kommunikációjának megismerésében, ahol elengedik a kiskutyákat játszani. Neked olyan suli kell, ahol, míg a kutyák játszanak, a gazdik elméletet tanulnak. A kutyaovi pedig annyira jó hétvégi program, hogy bűn kihagyni. :)

2013. okt. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kölyök,akkor még csak kutyaoviba viheted,ami egyfajata alsó tagozat a kutyasuliban.Már itt nagyon sokat tudsz tanulni.De nagyon nézd meg,melyik suliba viszed,nézz meg néhány órát,kutya nélkül.Amugy jó tanácsból kapsz dögivel,köztük egy rakat hülyeséget is a gazdiktól.Csak halldasd végig,meg a sztorikat,aztán szűrd meg az infót.
2013. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sajnos nem meglepő, hogy a kutyatartók zöme nem ért a kutyákhoz. A legnagyobb baj, hogy nem fogadják meg a kért/kéretlen tanácsokat, akkor sem, ha látják, hogy a másik kutyája jól nevelt és fegyelmezett. Mindig azzal jönnek, hogy x kutya mennyire okos, és hogy igen, gazdi sokat foglalkozik vele, de nekik nincs rá ennyi idejük. De ha az este nem 1 órát dumálnának a többi kutyással, amíg a kutyák egymást hágják, ugatják, vagy csak fekszenek, hanem SÉTÁLNÁNAK a kutyával, esetleg 10-15 percig TANÍTANÁK, már sokat tennének a dolgok helyreállítása érdekében. Hiába mondom, hogy elég lenne napi 15 perc tanítás és kis energia ráfordítása, semmi...egyik fülükön be, másikon ki.


Szóval, érdemes kutyasuliba menni, persze!!!

Szuper, hogy nyitott vagy és beismered, hogy van még hova fejlődni :)

A legnehezebb lépést már megtetted :)

Jó kutyázást és kitartást :D

2013. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Bocsi, kétszer küldte el!
2013. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!