Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apportírozás?! Miért nem...

Apportírozás?! Miért nem érdekli? Lent.

Figyelt kérdés

Van egy keverék,másfél éves szuka kutyám. Imád fogócskázni,megkeresni ha elbújok,de valahogy a labda/bot/plüss visszahozása nem érdekli.

Ha eldobom neki a labdát,van hogy ránéz,de semmi mást nem csinál,de van hogy nem is figyel fel rá.

Lehet,hogy őt nem érdekli az ilyen játék? Esetleg meg tudnám neki még valahogy tanítani,hogy hozza vissza amit eldobok? Próbáltam már,de nem megy.Pedig olyan jó lenne vele ilyet játszani,és biztos neki is tetszene:) Előre is köszönöm a segítséget !



2013. okt. 2. 09:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan ered ez az elképzelés, de tény, hogy az én kutyám napi szinten járt erdőn-mezőn szabadon, kis és nagy kutyák, emberek közt, úszott a folyóban, gyakorlatilag amit nem munkával és alvással töltöttünk időt azt mind a kutyával töltöttük, de semmi jelét nem mutatta az apportosságnak.
2013. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
az elképzelés abból az aspektusból valós lehet hogy ha erdőn sétálsz a kutyával és a kicsi el-el indul 1-1 vad után akkor az beindíthat ilyen irányú ösztönöket.. ezt tudom max elképzelni
2013. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az mondjuk igaz, hogy én a vadról mindig következetesen tiltottam. Mondjuk akkor se magától ment el, általában a többi "neveletlen" kutya vitte magával. Volt egy vizsla a csapatban, aki minden mozgó élőlényre rámozdult.
2013. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám meg zsákmányos ennek ellenére az apportírozás nem érdekli. Ez a téma elég sokrétű.


Én például klikkerrel tanítottam a kutyámnak.

2013. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán fejleszthető, és nem igaz, hogy nem élvezné egy apportírozásra tanított kutya. Én nem kényszerítem, hogy visszahozza a labdát, jutit se kap érte, csak megint eldobom neki, max mondom, hogy Ügyes vagy. Úgy indultunk, hogy csak odament, megszagolta és annyi. Most meg elég jól állunk, nincs rápörögve, viszont ha meglátja a labdát a kezemben, akkor már szalad előre, hogy felkészüljön az elkapására.

Mindig nagyon keveset foglalkozzatok a labdával, napokat is ki lehet hagyni, ha látod, hogy éppen nem érdekli, nem fókuszál a labdára, akkor tedd el. Nálunk a kötélhúzás még nagy szerelem, így mi felváltva labdáztunk és kötelet húztunk. Illetve a kötélhúzásból is kiindulhatsz: veszíts, legyen a játék a kutya szájában és lelkes hanggal csalogasd magad után, mondd hogy hozzad/hozd, és cseréld el a játékot a jutira. De rengeteg módszer létezik, klikkerrel is lehet tanítani, vagy pecázni a kutyával, köteles labdát venni, stb. Nézz videókat, próbáld ki a neked tetsző módszereket és légy türelmes.

2013. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint a zsákmányos kutyák nagy része csak akkor apportíroz - ha kap érte valamit!


A zsigerekben a zsákmány megfogása, nem eresztése, ölés van.

Ellenben az apportos kutya állja, befogja, visszahozza, leteszi.

2013. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát,nagyon sok hasznos válasz érkezett,nagyon szépen köszönöm Nektek hogy ilyen segítőkészek vagytok :)
2013. okt. 4. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!