Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám kint van tartva kölyök...

Kutyám kint van tartva kölyök kora óta. Télen bent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tacsi keverék kutyám most hét hónapos,és mindig kint van tartva. Elég kerge kutya,rohangászik ,mint az őrült,ugrál stb... Próbálom nevelni,dehát.. Na mindegy. Télen mibe tdnám bhozni a nagy hidegekbe? Nem szobatiszta. Jó lenne ha lenne valami ötletetek amiben kényelmesen el van bent,de nem nagyon tud kijönni,mivel akkor háborús helyszín lenne a házból. Mondjuk csak éjszakára ha bevinném ,vagy délutántól akor hogy tudnám ezt megoldani?


2013. okt. 2. 11:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A kinti kutyák többsége szobatiszta, mert nem komfortos számukra odabent intézni a dolgokat. A jelölgetés más téma, jólnevelt kan kutyának eszébe se jut lakásban jelölgetni. Nekem kettő is van és nem jelölgetnek odabent.
2013. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kan kutyámat 8 hónaposan műteni kellett, addig kertben volt. Soha egyszer sem pisilt be, nem is jelölegetett. Azóta is ben alszik éjszakánként, de még soha semmi bajt nem csinált. Igaz mi nem nevelni próbáltuk, hanem neveltük. Egyértelmű szabályok vannak igy neki is nekünk is könnyebb az élet.
2013. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A foglalkozás, a séta meg a nevelés három teljesen különböző dolog. Kerti kutyának nem kell napi három séta, elég neki egy, de tényleg az lenne a legjobb, ha beszoktatnád a lakásba. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget, vannak szakemberek, kutyaiskolák :)
2013. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A jelölgetéstől eléggé tartok,mert nem igazán vagyok sajnos falkavezér. pedig NEVELEM!!!!! :))

Na majd meglátjuk :)

2013. okt. 2. 12:59
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja meg igazából az is a baj,hogy a szüleim nem engedik ,hogy bent legyen .... Talán télen meglágyul a szívük a minuszokban,de ha nem akkor max. becsempészem a házba,és kiviszem mielőtt felébrednének. Szóval a beszoktatást is akkor kezdem mikor senki nincs épp itthon. Épp ezért félek a jelölgetéstől,mert engem kinyírnak ,ha megérzik hogy behoztam a kutyát,ráadásul be is pisilt.
2013. okt. 2. 13:02
 16/18 anonim ***** válasza:

Volt nálam idiglenes frissen ivartalanított kan kutya.. Bejött a napaliba emelte a lábát egy jól irányzott bökés és utána egy figyelmeztetés a következőnél elvette a kedvét tőle. Előtte 2szer vitték vissza mert nem szobatiszta.


Azóta nincs vele gond :)

2013. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én múltor úgy csináltam,hogy ahogy emelte a lábát ,,Hozzám!"-mmal magamhoz hívtam és adam neki jutalomfalatot. Nem tudom ez mennyire jó módszer. Gondolkoztam azon,hogy ezzel a végén azt fogom elérni,hogy folyton jelölni akar majd,hogy kapjon jutalmat :O Na mindegy csak egyszer csináltam,szóval mostantól inkább tiltom neki :D
2013. okt. 2. 13:06
 18/18 anonim ***** válasza:

ha magadhoz hívod akkor nem az abbahagyásért dícséred a jutalom falattal hanem azért mert odament hozzád.


Tiltsad ha elkezdené és dicsérd ha abbahagyja jutalomfalat nem igazán kell, csak a tiltás az tényleg tiltás legyen a dicséret az meg dicséret :)

2013. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!