Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás vemhesen, ki...

Ivartalanítás vemhesen, ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
Több fórumon belefutottam már olyan véleményekbe, komoly állatvédőktől, akik szerint a bármelyik pillanatban szülő kutyát lehet "ivartalanítani". Értsd: életképes, vagy majdnem életképes magzatokat kiszedik a kutyából és elaltatják, majd az anyakutya méhét is kiszedik. És mindezt ivartalanításnak hívják. Nem késői abortusznak, nem kiskutyák elaltatásának, hanem ivartalanításnak. Ez engem nagyon felzaklat. Nem arról van szó, hogy sokszor nincs azoknak a kiskutyáknak utána gazdájuk, hanem arról, hogy tök semlegesen azt mondják, hogy ivartalanítják... Ilyen alapon az anyakutya meg is szülhetné őket, aztán akinek nem sikerül gazdát találni, azt később úgyis elaltatják. Mégis, miért beszélnek erről így, ráadásul állatvédők?
2013. okt. 2. 21:41
1 2 3
 11/25 Akiteki ***** válasza:
88%
A nemlét az nem fáj. Az éhezés, fázás, kocsi által elütés, élősködőktől összecsipkedés az fáj. Nem kell álszentnek lenni, valahogy meg kell állítani kutyatömegek utcára kerülését.
2013. okt. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
34%

"A nemlét az nem fáj"


De a halál igen.

Kétlem, hogy humánusan ölnék meg azokat a kiskutyákat. Ha a meg nem született emberi lényeket kikaparják részenként, valamint összeroppantják, savval leöntik stb., akkor szerinted az állatokat humánusabb módon ölik meg? Nem hiszem. Ha meg igen, akkor az embereket miért nem elaltatják, ahelyett, hogy a fent írt módszerekkel ölik meg? Vagy ott tartunk, hogy egy kutyát fájdalommentesebben végzünk ki, mint egy embert? szörnyű. Most jön a lepontozás, mert sok kutyás a kutyákat többre tartja mint az embert, fogadok, hogy ha ezt a kommentet egy másik témába írtam volna, nem ide, egyetértenének velem. ű

üdv. egy alapból kutyaszerető, kutyabarát ember

2013. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy ahogy az embernél is, van egy bizonyos időszak, amíg elvégzik az abortuszt, utána viszont nem... Ennek is van oka. És ha már ilyet csinálnak, semmiképpen sem ivartalanításnak nevezném. Nálam az csapta ki a biztosítékot, hogy amíg a már megszületett kiskutyákat nagy érzelmekkel óvják-hirdetik, addig ezek az éppen-majdnem megszületett kiskutyák még azt sem kapják meg, hogy kiskutyaként gondoljanak rájuk :( szerintem ez is álszentség. És itt tényleg csak kifejezetten a már előrehaladottan terhes kutyák esetéről beszélek...
2013. okt. 2. 22:49
 14/25 A kérdező kommentje:
12-es, én egyetértek veled... Erre gondolok én is.
2013. okt. 2. 22:50
 15/25 Akiteki ***** válasza:
82%

Micsoda agyament dolgokat találsz ki! Az anyakutyát elaltatják. Ettől a kölykök is alszanak. Kiveszik méhestől és kapnak egy injekciót. Soha fel sem ébredtek, semmi nem fáj.

Persze vallási fanatikusokkal nem érdemes vitatkozni.

2013. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Ó, ne aggódj, kiskutyaként gondolnak rájuk. Szerinted szórakozásból teszik azt amit? De sajnos az önkéntesek, a pénz, a kutyakaja, a hely nagyon fogyékony dolog. Nem lehet mindenkit megmenteni. A kiskutyákat pedig elaltatja az orvos. De hát biztos sokkal jobb amikor az amikor megszületésük után árokba, kukába, vagy a folyóba dobják őket egy nejlonszatyorban ÉLVE.


Egyébként, csak úgy mellékesen, kíváncsi lennék, hogy te mit tettél eddig a gazdátlan kutyákért. Mert okoskodni annyira tud mindenki hogy jaj ez milyen, az milyen dolog, de még egy darab csonttal se segített egy menhelynek sem.

2013. okt. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%
Hát te nagyon okos vagy! Szerinted vallásosnak kell lenni ahhoz, hogy felfogd, hogy nincs különbség az 1 napos és a -1 napos kiskutya között? Hát nem, mint ahogy én sem vagyok az, csupán nincs logika az állatvédelem ezen álláspontján. Én nem vitázom itt többet, akkor ments meg minden frissen született kölyköt az elaltatás elől, és altass el minden pár nap múlva születendőt. Gratulálok, érzelmi intelligenciából ötös!
2013. okt. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy kutya nem úgy fejlődik mint egy ember... Egy emberi baba 17% eséllyel életben marad ha a 23. héten születik, ha a 24.-en akkor már közel 50% eséllyel, egy 34. hét után születő babának pedig pont akkora esélye van a túlélésre mint egy időben születettnek (tehát 6 héttel a normál születési időpont előtt szinte 100% életképes)

Egy kutya fejlődése teljesen más, ott már néhány napos koraszülés is életképtelen kölyköket jelent. A vemhesség 62-63 nap és a 30. napig képesek a nyom nélküli elvetélésre (ez olyan mintha egy 4-5 hónapos babát vetélnél el...na az azért feltűnő) 45. napig pedig gyógyszeres vetélés is probléma mentes! tehát gyakorlatilag 2 héttel a születés előtt még eltud úgy vetélni a szuka, hogy egy kevés vérzéssel jár a dolog. Az utolsó 2 hét az amikor a magzatok nagyon gyorsan fejlődésnek és méret növekedésnek indulnak de minden nap számít! 1-2-3 nap eltérés elég ahhoz, hogy éljen e megszülető kiskutya vagy sem illetve a mérete is drasztikusan növekszik. Az 56-57 nap előtt nem születnek életképes kiskutyák. Én láttam 53 napra született kölyköket, szőrtelenek, fejletlenek voltak.

Nem véletlen nincs a kutyáknál koraszülés, náluk ilyenkor csak vetélésről beszélnek az orvosok.

A vemhesség alatti ivartalanítás nagyban különbözik az abortusztól, míg az első esetben egy sima ivartalanítás történik azzal a különbséggel, hogy a méhben magzatok vannak (amik szintén el vannak altatva a szuka szervezetébe jutott altatótól) addig a második esetben úgymond ki kaparják a méhből (vagy vákuumosan kiszívják, egyes országokban van a sómérgezés is) a magzatot ami a méhfalhoz van tapadva, ilyenkor a méhet a leg kevesebb károsodás éri (vagy legalábbis törekszenek rá) ez egy viszonylagosan agresszív eljárás... bár az ivartalanítás is az hisz a teljes ivarszervet eltávolítják de ez ugye a kutyáknál/macskáknál megszokott dolog.

Egy vemhesség/ellés megterhelő a szuka számára, főleg az első hetek szoptatási időszaka ami teljesen kimeríti a szukát főleg ha a szervezete nincs felkészülve erre a traumára (pl egy alultáplált, férges, más betegségekkel küzd) ha van lehetőség rá sokkal értelmesebb dolog ettől megkímélni.

Sajnos húzni kell egy erkölcsi határvonalat (ezt mindenkinek magában kell megtennie) az állatvédők pedig ott húzták meg, hogy a születés pillanatában. Szerintem senkinek semmi joga ezt megítélni, de nyugodtan fel lehet ajánlani, hogy magadhoz veszed a vemhes szukát, felnevelsz 7-8 éhes szájat, oltatod, eteted, chipeled, ivartalanítod őket majd gazdát keresel nekik és még azután is sok évig izgulhatsz azon, hogy jó helyre adtad e őket és nem kerülnek vissza a menhelyre.

2013. okt. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

nameg azon, hogy annak a pár kiskutyának ne legyenek később kölykei, és aztán azoknak a kölyköknek is kölykei stb.

Baromi kegyetlennek tűnik a dolog, én értem.. De ha most felhívnád az ország bármelyik menhelyét, hogy van-e náluk hely, mindegyik közölni fogja, hogy bőven több kutya van bent, mint ami eredetileg elférne és nem tudnak újabbakat fogadni. Tegyük fel, van egy menhely 100-as férőhellyel, de már vannak bent 106-an és lefial egy nagytestű kutya 8 kölyköt, akkor már lesznek 114-en. Minden kutyát el kell látni, gazdát kell neki találni, és azért, hogy legyen férőhely egy gyepin az idős, beteg, valamilyen -egyébként kezelhető csak se idő, se pénz, se ember nincs rá- viselkedési zavarokkal küszködő kutyát fognak altatni, hogy újra 100 kutya legyen bent, ami elfér. Ehelyett megelőzik ezt és inkább ivartalanítják a szukát, akinek még bőven nem életképesek a kölykei, mert jobban jár ő is, és a leendő kölykök is.


De ha te most megoldást tudsz nyújtani nem is tudom hányezer gazdátlan kutya sorsára úgy, hogy nyugodtan szülessenek meg a kiskutyák szeretettel várjuk az ötleteket. Esetleg ha van pénzed akkor be lehet szállni 1-1 kutya ivartalanítási költségeibe.

Ha meg nincs, akkor fogadd el, hogy jelenleg ez a helyzet és ez a leghumánusabb dolog, amit az ügy érdekében tenni lehet, mert ez még mindig jobb, mint vidéken az élve elásás, agyonütés és társai.


Örülj, hogy nálunk így oldják meg és nem úgy, mint anno itt.. [link]

2013. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
48%

Azért olyan nincs, hogy egy nappal a szülés előtt ivartalanítanak. Itt is meg van, hogy hány hetesig lehet, de nem tudom pontosan.

Én teljesen egyetértek ezzel az eljárással. Egyszerűen csak megakadályozzák a feleslges szaporulatot, koránt sem életképes kiskutyákat altatnak el.

2013. okt. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!