Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás vemhesen, ki...

Ivartalanítás vemhesen, ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
Több fórumon belefutottam már olyan véleményekbe, komoly állatvédőktől, akik szerint a bármelyik pillanatban szülő kutyát lehet "ivartalanítani". Értsd: életképes, vagy majdnem életképes magzatokat kiszedik a kutyából és elaltatják, majd az anyakutya méhét is kiszedik. És mindezt ivartalanításnak hívják. Nem késői abortusznak, nem kiskutyák elaltatásának, hanem ivartalanításnak. Ez engem nagyon felzaklat. Nem arról van szó, hogy sokszor nincs azoknak a kiskutyáknak utána gazdájuk, hanem arról, hogy tök semlegesen azt mondják, hogy ivartalanítják... Ilyen alapon az anyakutya meg is szülhetné őket, aztán akinek nem sikerül gazdát találni, azt később úgyis elaltatják. Mégis, miért beszélnek erről így, ráadásul állatvédők?
2013. okt. 2. 21:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Valahol meg kell húzni egy határt, ezt minden egyén és szervezet maga dönti el, hogy hol húzza meg. Sok olyan (főleg kis, vidéki) menhely van, ahol pár napos kölyköket is altatnak, személy szerint nekem morálisan még ez is belefér. De nem lehet azt sem elfelejteni, hogy az állatvédők nem valami természetfeletti lények és nem is fizetett profik. Emberek, akik időt, energiát és sokszor pénzt sem sajnálva tesznek meg mindent, amit tudnak, mert fanatikusan imádják a kutyákat. Szerintem itt figyelembe kell venni az emberi oldalát is a kérdésnek. Amelyiket már látták, fogtak, vagy akár világra segítették, azt nem tudják elengedni, de amelyik csak egy nagy pocak, azt még elbírja a lelkük.

Szerintem el kell fogadni azt, hogy emberek dolgoznak, emberi érzésekkel, amik sokszor ellentmondhatnak a racionalitásnak. De annyi hasznos munkát végeznek, hogy szerintem az a minimum amit köszönetként érdemelnek, hogy lealább az érzéseiket nem vitatjuk el tőlük.

Ha pedig nálad máshol van a norális határ, bármikor létrehozhatsz egy vemhes kutyák megmentéséért küzdő alapítványt és toborozhatsz támogatókat.

2013. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
És azt se felejtsük el, hogy egy alomnyi kölyök életveszélyben van a menhelyen, mert sehol nincs annyi hely karanténozni, ahány vemhes szuka bekerül. Oltatlanul, babaként rengeteg veszélynek lennének kitéve.
2013. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

Aki annyira a vemhes kutya ivartalanítása ellen van,PÜ küldje el a címét.Ha legközelebb vemhes szukát találok,eljuttatom hozzá.Csinálja végig az alom felnevelését és a bizony nagyon nehéz gazdikeresést,utána írja le a véleményét.Már előre hallom a reakciót:nekem már van,nem fér el több,nincs pénz többet eltartani stb.

Megsúgom,hogy nekünk állatvédőknek is van saját kutyánk nem is egy.Helyünk,pénzünk nincs több,legtöbben segítség nélkül csináljuk.Menhelyeken ugyanez a helyzet.Na?

2013. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Hat éve az Illatosról hoztam ki a kutyámat, aki akkor kölyök volt... És most olvastam az illatos úti doki blogján, hogy pár állatvédő kritizálta, hogy hagyta leelleni a mindenórás szukát az Illatoson, mondván miért nem ivartalanította... (Amúgy már ideiglenesnél vannak a mama és a kölykök is). Szoktam ideiglenes befogadóként kutyákra vigyázni, többnyire kölykökre. Épp ezért nehéz ezt így elfogadnom. És mint mondtam, leginkább az érzéketlenség zavar... Annak a válaszolónak köszönöm, aki leírta, hogy hanyadik nap mi történik egy kiskutya magzattal... Amúgy azt meg nem értem, hogy látatlanban egyesek miért vádaskodnak, hogy biztos úgyse teszek semmit a kutyákért... Az más kérdés, hogy én ezerszer inkább segítek egy ártatlan kölyköt, mint egy idegbeteg harapós felnőtt pitbullt - pedig vannak, akik meg őket mentik minden erővel. Szóval szerencse, hogy mindenféle kutyának jut olyan, aki fontosnak tartja őket. Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket, mindenkinek.
2013. okt. 3. 22:06
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Az Illatos úti kutyáknak szerencséjük,hogy lett ideiglenes.A baj csak az,hogy ez ritka,mint a fehér holló.Állatvédős fórumokon rengetegszer könyörögnek ideiglenesért pár hetes kiskutyáknak,hogy ne kelljen menhelyre kerülniük legalább addig,míg ki nem alakul a fertőzések elleni védettségük.

Tele van az ország olyan kölykökkel,akik sintértelepeken vagy utcán vannak pár hetesen védtelenül.

Itt falun naponta előfordul,hogy születés után élve elássák,vízbe fojtják vagy épp ásó éléhez csapják az újszülötteket.Humánusabb lenne a vemhes állat ivartalanítása.

2013. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!