Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kereszt szüleim egyszerűen...

A kereszt szüleim egyszerűen nem fogják fel hogyan kell kutyát tartani, mivel győzhetem meg őket? Tennem kell valamit mielőtt nagy baj lesz! Teljesen a fejükre nőtt a két goldi! (Hosszú! )

Figyelt kérdés

A kereszt szüleimnek nem lehetett gyereke, ezt leszögezem az elején talán így érthetőbb lesz a történet mivel a kutyáik a gyerekpótlékok.

20 évvel ezelőtt magukhoz vettek egy újfullandit aki ki volt képezve, az egyik nagyon jó barátjuké volt aki sajnos elhunyt. Pár évvel később az utcán találtak egy megvert, éhező keverék szukát (ráadásul fekete volt szegény) akit magukhoz vettek. Az elvük az, hogy a kutyát nem kell nevelni, de megtette helyettük az újfullandi. Mikor az újfullandi elpusztult, egy kutyájuk maradt ugye a szuka, akit felcsinált egy kóbor kutya (fogalmuk sem volt hogyan jutott át a kerítésen) de nem akarták elvetetni a kicsiket, mindent megadtak a vemhes szukának, 7 kutyát ellett. Ingyen odaadtak 6-ot, egyet megtartottak, kan. Azt sem nevelték, de a szuka ösztönből tépte, rángatta, egyszóval megnevelte helyettük. Ezután apám vett nekik egy németjuhászt házőrzőnek, a szukát tekintette anyjának az meg ugyanúgy tépte, nevelte mintha a sajátja lett volna.

Ez a három kutya elpusztult, a szuka 16, a kölyke 15, a németjuhász 15 gyönyörű évet élt.

Nincs gyerekük, teljesen odavoltak hogy nincs kutyájuk, ezért vettem nekik egy golden retrievert, törzskönyves családi kutya, direkt tenyésztőtől, nehogy bármi problémájuk legyen vele. Azonban már nincs anyakutya, így a goldi nevelés nélkül, séta nélkül, teljesen elvadult. De nekik ez nem volt elég, kellett egy másik kutya, vettek mellé még egy goldit, aki szintén egy vadállat. Elsőnek rontanak be a házba az ajtón, nem hajlandóak kimenni csak akkor ha kenyeret kapnak (olyan kövérek mint két disznó) már átmenni is utálok mert ugrálnak és szó szerint félek tőlük. Sosincsenek sétáltatva mert "nagy a kert" (valóban, 1000 négyzetméter de akkor is kéne a séta szerintem. Ráadásul a két kutya állandóan morog egymásra, napi szinten össze is verekszenek, szerintem egymás közt akarják eldönteni ki legyen a falkavezér, nem? Hihetetlenül neveletlenek, sosem szólnak rájuk ők az urak a házban/kertben/mindenhol.

Féltem a kereszt szüleimet, nehogy egyszer rájuk támadjanak, de szerintük amit ők csinálnak (teljes szabadság) az igazi szeretet.


2013. okt. 2. 23:38
1 2
 11/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Azért zavarja, mert a kérdező felelősségteljes kutyatartó és állatbarát! És nagyon kellemetlen nézni, ha a kutyával nem úgy bánnak, ahogy kéne...én már belefáradtam pofázni...falra hányt borsó :(
2013. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti! Azért zavar, mert féltem a kereszt szüleimet, és baromira sajnálom azt a két szerencsétlen kutyát, mert szenvednek. Ez olyan, mintha neked azt mondták volna mit tudom én 10 éves korodban, hogy mostantól a családod védelme, a ház védelme a te feladatod, plusz van még ott egy gyerek akivel folyamatosan harcolnod kéne, hogy meg tudd valósítani az elképzeléseidet, a "szüleitek" meg ha valamit nem jól csináltok hol kidobnak neked az ajtón egy kis csokit hogy ne legyetek útban, hol sikítoznak hogy rosszak vagytok. Ez milyen élet lenne? Sz@r, elárulom.

Hétvégén átmegyek, külön-külön megpróbálok velük sétálni. A kérdéseim: ott legyenek a kereszt szülők vagy ne? Csak hátráltatnának így elsőre és csak akkor jöjjenek ha a kutyák már ügyesen sétálnak? Rövid vagy hosszú póráz kéne? Silvernek van egy rövid (max. 50 centi) bőr póráza amivel tömegközlekedni szoktunk, az jó lenne erre a célra? Ezen kívül hogyan tudnám őket úgy "nevelni" hogy ne harapjanak meg? Silverrel az volt az elején, hogyha mondjuk nem arra jött amerre akartam akkor a lábammal irányba böktem, és "Erre!" parancsszót adtam, nála ez bevált de félek ha fizikailag próbálom ezt a két kutyát irányítani akkor nekem támadnak.

2013. okt. 3. 13:57
 13/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Eleinte mindenképpen kettesben menj külön-külön a két kutyával! Gazdik nélkül könnyebben felállíthatod a szabályokat. Sok-sok fincsi sajtot, virslit, főtt májat, stb-t vigyél jutinak.

100-130 cm-es póráz az ideális

2013. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Fuh nem irigyellek és minden elismerésem a kitartásodért! Nálunk a párom szülei ilyenek, az a szerencse hogy most nagyon nagyon jó temperamentumú, barátságos, behódoló keverék kutyájuk van, ellenben ott is ez menne. 65-70 évesek. Sajnos ezt a korosztályt már nem nagyon lehet átnevelni (öreg fát nem lehet átültetni) vagy csak nagyon nagyon nehezen. Ők teljesen más generációban nőttek fel, mást jelent nekik egy kutya, mint egy XXI. századi, felelősségteljes, "kitanult" gazdinak :( Sokszor csak akkor veszik észre a bajt, ha az már tényleg komoly és megoldás helyett inkább feladják a kutyát.


De neked sok sikert és kitartást kívánok! Majd írd meg az eredményt.

2013. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Neked ott azt kell elérned hogy vezérnek tekintsenek.

Ezt külön külön ki kell vívnod, majd a végén amikor már egyenként vállalhatók, meg kell mutatni hogy nem csak a személy szerinti vezérük,felettesük vagy, hanem a falkáé is, ami ez esetben ti hárman vagytok.

Nem kell annyira elsietni a dolgokat a sétával.

Először próbáld ki azt hogy leülsz és megpróbálod őket egyáltalán ott tartani őket és irányítani legalább annyira hogy "maradj".

Aztán jöhet az "ül" vagy előzővel egyszerre + ügye a kezdetektől a "nem" és mondjuk az "okos" "ügyes" vagy valami hasonló.

Az alfa forgatást, lenyomást inkább azért nem ecsetelem, mert azt mindig a helyzethez kell igazítani és érezni kell. De ha mondjuk sokadjára szándékosan hülyeséget csinál a kutya és felmegy benned a pumpa annyira hogy 100% magabiztosan eldurran az agyad, akkor nyugodtan bepróbálhatod, ha már előtte mindent rápróbáltál.

Egy bátortalan és\vagy oktalan alfa forgatás rosszabb mint a semmilyen.

Ez egy ilyen adú, ezt akkor kell bedobni amikor nem maradt más, de nyerni akarod a meccset.

Ezt egyébként úgy kell csinálni hogy megfogod a kutya nyaka alatti vagy a tarkója alatti bőrt és leszorítod a földre. Itt sok mindenre kell figyelni mert más kommunikációja van az erősségeknek.

Szerintem a leggyengébb ha tarkó alatt lassan leszorítod a földre és ott is tartod.

A legerősebb amikor nyakon ragadod és lerántod a földre hassal az égnek, és ott is tartod és nyomod le.

Mindezek közben pedig tiltod.

De ezzel majd tényleg csak akkor próbálkozzál amikor már nem félsz tőlük és érzed magadban a kraftot s tudod hogy jogosan jársz el mert a kutya tiszteletlen volt erősen.

Ez egyébként kutya nyelven annyit jelent én vagyok a főnök az van amit én mondok, tehát ő ezt nem úgy veszi hogy te megvered.

Ők maguk között így rendezik le, és egyáltalán nem úgy veszik hogy te most megakarod őket fojtani.

Ennek a primitív rosszabb falusi verziója amikor megverték a kutyát.


A malamutot meg szerintem se vidd oda mert nagyobb galibát okozna a fejekben mint rendet.

Egyébként az origója az egésznek a gazdáik.

Mert tegyük fel hogy te meg a kutyád is külön külön ledomináljátok mind2 goldit, de evvel csak titeket fognak tisztelni, az öregeket továbbra sem.


Nem tudom írtad-e, de tippelek hogy a 2 goldi kan, meg a tied is?

Az ivartalanítás sokat enyhítene a dolgon.

Az agressziót, dominanciát tudná lejjebb venni.


Az öregekkel azt kéne megértetni hogy vegyék le a szemellenzőt, és lássák meg, a kutya nem ember, nem úgy kell vele viselkedni ahogy reflexből az ember az emberrel, kiindulva hogy mi emberekkel vagyunk szocializálva emberek lévén.

Ha kutyázol fel kell venned a kutyás szemüveget, és az ő szemükkel kell nézni a világot.

Az embernek kell elsősorban kutyamódjára szocializálni a kutyát, majd ha ez megvan akkor lehet emberként is.

(Először építse fel a falka sorrendet, építse fel a szabályokat, építse fel a kutyát, majd ha ez megvan akkor lehet babusgatni, de itt is nem elfelejteni az elsőket.)

2013. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!