Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát lehet nyers...

Kölyök kutyát lehet nyers csirke hússal etetni?

Figyelt kérdés
nincs még fél éves.
2013. okt. 3. 17:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség nyers húsra rászoktatni. Ha kertes házba laktok akkor a szomszéd ha tart jószágot nem biztos h értékeli ha majd megesz pár tyúkot. Meg sztem drága is. Mi anno a magyar vizslának kenyeret és tejes kenyeret adtunk. Gyönyörű lett nem finnyás bár a kutyatápot nem igazán szereti.
2013. okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 sippara ***** válasza:
88%

Az elsőt nem is kommentálom, remélem, a gyerekek is "tejes kenyeret" esznek.... brutális.


Egyébként igen, lehet, de nem CSAK azzal. Ha ebbe az irányba szeretnél indulni, érdemes utánanézni a BARF vagy Prey módszer szerinti etetésnek, hogy a kutyának megfelelően tudd összeállítani az étrendet. A nyers hústól sem megvadulni, sem jobban vadászni nem fog, ez legalább akkora baromság, mint kutyát tejes kenyéren tartani.

2013. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sipparánál a pont. Én is nyeresel etetek 3 kutyát két szomszédom meg csirkét tart mégse vadásznak. Kölyöknek adhatsz csirkét de ne csak azt, nyulat szokták főként ajánlani. A kölykök nyers etetése elég komplex dolog súly, százalék, arányok, kiegésszítők még sokkal fontosabbak mint egy felnőt kutyánál. Ha csak néha adod a husit kiegészítés képpen akkor viszont nyugodtan, örűlni fog neki.
2013. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kenyeret és tejes kenyeret? Ejj, de jó élete lehetett. Látom is lelki szemeim előtt, ahogy a HÚSEVŐ farkasok járnak a pékségbe, meg várják a tejesembert....
2013. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
itt olvasgass: [link]
2013. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Akiteki ***** válasza:
A szarrágás netovábbja, és még dicsekszik is vele, hogy hulladékon neveli fel szerencsétlen kutyát.
2013. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

nyers hússal ne, mert ha megfőzöd akkor a baktériumokat legalább kifőzöd belőle.

Tejet eszedbe ne jusson adni a kutyának mert hasmenése lesz, majd kiszárad és belehalhat. a hasmenés életveszélyes kutyára /macskára egyaránt. Tej kilőve! Kenyérben kb annyi tápanyag van mint egy cipőben....


Én úgy szoktam hogy veszek egy kg darált húst (olcsón, 1000 FT-ért) veszek leértékelve kis bacone-t, megfőzöm, majd összeöntöm a premium táppal.


Táp és ha annyira akarsz neki húst adni akkor főzd meg! nyersen ne adj neki semmi ilyesmit mert sok betegség okozója a nyers hús.

2013. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Oh de jó h mindenki félreértett! :-D Nem ezt kapja egész életében hanem csak el első kis időszakban amikor még elhoztuk. Utána természetesen jó kajákat kap.
2013. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 sippara ***** válasza:
66%

"nyers hússal ne, mert ha megfőzöd akkor a baktériumokat legalább kifőzöd belőle."

Meg minden mást is. A nyers hústól megfelelő idejű fagyasztás után semmi baja nem lesz, a farkasok sem járnak havonta állatorvoshoz, és még ki sem haltak, pedig esküszöm, nem főzik meg a szarvast :)


"Én úgy szoktam hogy veszek egy kg darált húst (olcsón, 1000 FT-ért) veszek leértékelve kis bacone-t, megfőzöm, majd összeöntöm a premium táppal."


Vagy ez, vagy az, tápot keverve hússal nem adunk, mert teljesen más az emésztési idejük.


"nyersen ne adj neki semmi ilyesmit mert sok betegség okozója a nyers hús."


Például?



Utolsó, sem a tej, sem a kenyér nem megfelelő (sőt, konkrétan szar) táplálék egy kutyának, semmilyen életszakaszban.

2013. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Jajj ugyan már! Honnan tudod? Érdekes 8éves teljesen egészséges, vadászni jár, gyorsabb bármelyik más társánál, és gyönyörű nagy.
2013. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!