Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatulajdonosok, nektek...

Kutyatulajdonosok, nektek hogy engedték meg a szüleitek a kutyát? Mit mondtatok nekik?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 19:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Elmentem menhely táborba,utána egy évet jártam ugyan azt a kutyust sétáltatni a menhelyre,aztán megengedték,hogy haza hozzam. :D
2013. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy,hogy a szüleim is akartak kutyát.De meg mondták ha nagyobb lakásba költözünk akkor lehet csak.Így csak 3 évet vártam mire elköltöztünk egy nagyobb lakásba.Aztán a kikötés az volt,hogy kistestű legyen és ne hulljon a szőre.

Kb 1 évig kerestünk kutyát,addig se a szüleim sem mi(tesóm és én) nem voltunk otthon a kutyázásban utána olvastunk mindennek.Aztán pedig lett 2 bichonunk rögtön :)Felnőttek voltak amikor elhoztuk őket egy családtól.

Szóval igazából nagyon kérlelni nem kellett őket,voltak teknőseink és felvetettük tesómmal,hogy szeretnék kutyát,mert a teknősök unalmasak :D:D Mivel eléggé otthon ülősök voltunk.Így megengedték a kutyát.Azóta is gondját viselem a kutyámnak (húgomé sajnos rákos lett 7 évesen és el kellett altatni).De 2 éve mondtuk a szüleinknek,hogy tesóm szeretne egy másik kutyát.Elég nehezen de bele mentek.

Jelenleg én 21 vagyok a kutyám meg 11 éves.


Én azt mondom,hogy csak annak a gyereknek engedik meg a kutyát vagy bármilyen állatot,amit a SZÜLŐ IS AKAR,nem csak a gyerek.

2013. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Csak körülöttem mindenki számol be a kutyás élményeiről én meg csak hallgatom, és elszomorodok, hogy nekem sosem lesz pedig mindnet tudtam róluk... 2 is megígérte anyukám, hogy amint kicsengetnek, kaphatok egyet, mivel apukám titokban elkezdett szervezni az unokatesóméknak egy kutyát és sírva mentem haza, és csak sajnálatból lett megengedve. Volt már kutya a lakásban, vigyáztunk az ismerősünk havanese-re (én is olyat szeretnék) és szó szerint imádták. Anya maga jegyezte meg (pedig ő nem egy nagy kutyás) hogy nagyon szereti és hogy egyáltalán nem büdös. Az a baja hogy amíg suliban vagyok, addig egyedül lesz itthon a kutya. Tesóm ebben az évben itthon tanul szóval itt lenne vele amíg még pici, szóval pont jól jönne ki, hogy ebben az évben vennénk meg a kutyust.
2013. okt. 3. 19:38
 4/20 anonim ***** válasza:

Míg otthon laktam sehogy. Volt szó róla mikor még általánosba jártam, hogy ha kiköltöznék kertesházba... de végül ez sosem történt meg. Bár sok házat megnéztünk, nem érte volna meg, mert nagyon jó helyen laktunk, így nem lett kutyám sem.

Aztán kb egy éve összeköltöztem a párommal egy kertesházba, és miután az eljegyzés is megtörtént (tehát tényleg hosszútávra tervezünk) jött az elhatározás, hogy jöhet a közös kutya.

Mikor anyukámnak elmondtam, csak ennyit mondott: Nem. Én meg annyit mondtam: Nem kérdés volt.

Így, hogy már nem lakom otthon megtehettem. Augusztusban haza is hoztuk az álomkutyám (nagyon régóta vágytam rá). Lassan 4 hónapos és most is itt szunyókál mellettem. Imádom és egy percig sem bántam meg.

A vicc az egészben, hogy a szüleim is odavannak érte, de sajnos ők is azok a típusú emberek, akik szeretik az állatokat, de nem való nekik. Arra a pár órára míg látják, jól el vannak, de kutyatartásra nem alkalmasak és ezt ők is tudják, mindig is tudták. Emiatt sose fogok haragudni rájuk, hogy gyerekként nem lehetett kutyám. Így sokkal jobban jött ki a dolog.

2013. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Irigyellek;) milyen fajta kutyus?
2013. okt. 3. 19:49
 6/20 anonim ***** válasza:
Border collie :)
2013. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nállunk a fiam szeretett volna kutyát. Igaz már volt kettő itthon de ők főleg az én kutyáim, én neveltem tanítottam őket de ha kellett a fiam is besegített. Aztán egyszer feldobta hogy szeretne egy boxert, megegyeztünk a feltételekbe, majd elmentünk kiválasztottuk és hazahoztuk. Igaz ő már dolgozik de együtt lakik velünk. Igy most 3 kutya van, de a boxos főként az övé, költségek nevelés, minden. De szertgetni közösen szoktuk:-)
2013. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én sokat könyörögtem nekik sokat beszéltem a kutyákról stb...És egyik nap beállítottak egy kutyussal:)Nagyon megőrültem neki :D most lesz nem sokára 5 hónapos a kutyám 2 hónapja van nálunk IMÁDOM ő a legjobb barátom neki mindent elmondok:)A szüleim is nagyon szeretik(pedig régebben kutyáról hallani se akartak)És kiderült hogy a szemben lévő panelba lakó kutyás néni "beszélte rá" a szüleimet hogy milyen jó egy kutya stb...(nem én kértem meg rá hogy beszéljen velük nem is tudta hogy kutyát akarok)+beszéltem nekik a kutyás osztálytársaimról hogy "jaj de jó nekik..."van egy tengerimalacom is nagyon nagy barátok(a tengerimalacom a kutyámon alszik):D
2013. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Itthon nem lehetett kutyám. 20 évesen összeköltöztem párommal és vettünk egy gyönyörű amerikai staffordshire terriert.Azóta is boldogan élünk :D
2013. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jó neked... Én is probálkoztam, hogy rábeszélje őket valaki de még akkor se sikerült...valahogy sehogysem akar összejönni nekem ez a kutya... Ok most irtátok hogy már van kutyátok boldogok vagytok meg minden de tanácsot is adjatok légyszi!
2013. okt. 3. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!