Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csiánltatok már valaha olyat,...

Csiánltatok már valaha olyat, hogy a szüleitek/párotok engedélye nélkül csak úgy beállíttotatok egy háziállattal? Mi lett?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem engedték, hogy legyen valamilyen állatotok, így gondoltatok egyet, vettetek egyet saját pénzből, és hazavittétek, és ajkor talán már úgysem dobják ki! Én most erre készülök, észérvek nem hatnak, csinálhatok bármit, nem engedik a macskát. És most nem tanácsokat kérek, mert én mindent megcsinálok a másik állatommal, takarítom a szobámat, segítek stb stb, csak egyszerűen nincsenek odáig a macskákért. Legnagyobb baja a szüleimnek, hogy a többi szomszéd macska mindent lepisil nálunk.


Várom a ti történeteiket, köszi előre is.

16/L


2012. okt. 23. 18:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ennyire nem voltam elvetemült, mint te :D de a kutyám úgy került hozzánk, hogy közöltem a szüleimmel, hogy képzeljétek, lesz kutyánk. Pedig előtte én is hiába fűztem őket. De azt nem mertem volna bevállalni, hogy a jóváhagyásuk nélkül hazavigyem.

Amúgy kinti cica lenne?

2012. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát, ha már engedély nélkül, akkor benti :D. Igazából anya miatt nem lehet benti állatunk, az hiába hipoallergén, hiába iskolázott, jó kutya. Most szeretném megmutatni, hogy nem dől össze a világ attól, ha bent van egy állat. Persze én takarítanék utána, én látnám el, én fizetném.
2012. okt. 23. 19:02
 3/22 anonim ***** válasza:

Nekem az összes állatom így lett , nekem se engedték és csak úgy haza hoztam :D Nem issmerem a szüleidet szóval nem tudom mi lesz, de ha úgy érzed megcsinálod akkor szerintem nem dobják ki.

Nekem azt mondták nem maradhat /midnig este hoztam haza őket,hogy aznap már esély sincs vissza vinni alapon :D / utána azt mondtam csak még egy napot marad..persze szüleim is tudták,hogy végleges lesz az az egy nap.

Ha úgy érzed nálatok is még ez belefér, akkor sok sikert :)

2012. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsögöt vittem így haza, egészen Romániából (osztálykiránduláson voltunk), terráriumostól, mindenestől.

Mondván, Romániáig csak nem küldenek vissza vele :D

Miután látták anyuék, hogy spóroltam az 1 hetes kiránduláson, hogy mindent meg tudjak neki venni, maradhatott :)

2012. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
De hozzáteszem, ha macskával vagy kutyával állítok haza, nem engedték volna.
2012. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

A macskát ivartalaníttatni kell, és nem fog lepisilni semmit. Azt gondolom, nem fogod a saját pénzedből fizetni, úgyhogy ne verd a szüleidet ilyen költségekbe, mert okkal lesznek mérgesek rád és okkal fogják kivágni az állatot.

Általános sulis barátnőm simán megtehette azt, hogy hazaállított valami állattal, az anyja nevetett rajta és megtarthatta, én viszont nem próbálkoztam volna meg vele, a szüleim kicsináltak volna érte állatostul. Nyilván minden szülő más, úgyhogy más sztorijaiból kiindulva lehet, hogy nem azt a képet fogod kapni, amit aztán a tieid produkálnak. De mondom, alapvetően az a véleményem, hogy az állattartás pénz, néha sok, és bunkóság mást költségekbe verni a saját luxusunk (mert az állattartás ugye nem kötelező) miatt. Na meg gondolj bele, ha mégis kidobják a macskát, akkor mit csinálsz vele? Lehet, hogy miattad szalasztja el az álomgazdáját, és egész további életét az utcán fogja leélni, vagy elviszi a gyepmester és elaltaják, elüti egy autó, satöbbi, bármi történhet egy gazdátalan macskával, és a lehető legritkábban bekövetkező ezek közül a hosszú, boldog élet. Csak akmkor vigyél haza macskát, ha van B, C és D terved arra vonatkozóan, hogy hogyan biztosítod a jövőjét, ha mégsem tarthatod meg.

2012. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Illetve most így belegondolva párom engedélye nélkül vettem múltkor két achátcsigát, de asszem az nem számít :D Amúgyis volt már kettő.
2012. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nyugalom, ezek nem következhetnek be, van B és C terv is. Ha a szülők nem engedik, a barátnőmmel és az ő anyukájával le van egyezteteve, hogy mehet oda, mert ők macskabolondok, van már macskájuk, nem lenne gond a költség sem. De, én fizetném a cicát és az alapfelszereléseit, és ha maradhat, anya nem engedné tovább hogy a kaját fizessem - ismerem, nehogy úgy értsétek, hogy ezt használom ki, csak tudom, hogy így lenne. Sőt, ha maradhat, az ivartalanítást is fizetnén. Akkora is van helye, ha elutazunj. Azért átgondoltam a dolgokat... :D
2012. okt. 23. 19:38
 9/22 A kérdező kommentje:
* az ivartalanítást is én fizeném
2012. okt. 23. 19:40
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap bejelentettem, hogy a 13 éves kutyánk mellé holnap hazahozok egy kutyust a menhelyről. Persze szüleim elküldtek melegebb éghajlatra. Aztán úgy alakult, hogy 2 hét múlva jött csak a kutyus, mert még elhozatal előtt ivartalanították is. Akkor már faterom vitt kocsival, és azt se tudta, hazafelé hogy nyünyörgesse a kutyát..:) Anyának meg 3 napig udvarolt, mire megtört a jég. Azóta eltelt 8 hónap, mindkét kutya a család szeme fénye, de az új jövevénynek a kajájától kezdve az orvoson át a felszereléséig mindent én állok. Azóta kb naponta hallom, hogy nem tudják elképzelni, hogy dobhatta ki valaki ezt a kutyát, sőt, minden este menetrendszerűen 2-3 órát babusgatják.:)Szerintem ha szüleid szeretik az állatokat, nagyon hamar meg fognak vele békélni.
2012. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!