Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik most ennyit a kutyám?

Miért eszik most ennyit a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy hete kb. a kutyám kb. kétszer annyit eszik. Ami máskor elég szokott neki lenni, most nem az. Megeszi az adagját és áll még a tányérjánál és várja a többik. Meg olyan kajákat megeszik, amiket eddig nem is. Például tegnap a kevert sütimért ácsingózott, letéptem neki egy darabkát, és úgy befalta, mintha napok óta nem kapott volna enni. Meg elkunyizta a pogácsám végét és nem is ette meg, hanem "elásta" a sarokba. Ugyan ez volt a virslivel.

Ugye nincs semmi baja, nem azt jelenti, hogy alul táplálom vagy valami?



2013. okt. 4. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:

nem. ez azt jelenti, hogy sikeresen elkényeztetted. Egy kutya (főleg tápból) jóval többet meg tud enni, mint amennyire egy nap szüksége lenne (tudod: farkasok, tartalékolás, addig eszünk, míg van).

Azért kunyizik mert tudja, hogy adsz neki. Ennyi.

2013. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kutyának az evés sosem elég, mindig tele akarják enni magukat. Megszokta, hogy ha kunyerál kap még kaját. Nem szabad hagynod. Épp elég neki az az adag ami meg van határozva.
2013. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Szerintem már most kezdenek készülni a télre, hogy megfelelő zsírréteggel rendelkezzenek, mire megjön a tél, más magyarázatot nem nagyon tudok elképzelni. :)
2013. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó, de négy év alatt nem csinált ilyet. Soha nem szerette a kevert sütit, a krumplis tésztát, meg még egy csomó mindent, nagyon finnyás kutya egyébként. A jó oldala az, hogy most megeszi azt a konzervet is, amit eddig nem. Meg a tápot is, már hónapok óta ott állt a kamrában, soha nem evett belőle, ma meg kiraktam neki egy marokkal és fölfalta.

Meg egyébként nem szoktam neki adni, az anyukám szokása. Máskor nem is nagyon szokott odajönni ha eszek, most meg odaáll a lábamhoz és nagy szemekkel néz rám. Meg folyton szagolja a tányérját.

2013. okt. 4. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg készűl a télre , emeld az adagját valamennyivel. De a kutyizást ne hagyd neki.
2013. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na, látod, erre nem is gondoltam. Tényleg most jött meg a hideg, és ő meg kezd el raktározni. Istenem de hülye vagyok, én meg pont most vágtam le szegénynek a szőrét...
2013. okt. 4. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Nálunk mindig a méretüknek megfelelő mennyiséget kapnak, se többet, se kevesebbet. Csak ilyenkor ősszel nől meg az étvágyuk, valamiért ilyenkor mindig éhesek, ilyenkor sose elég nekik a szokásos adag és ilyenkor mindent megesznek, még azt is, amit amúgy nem esznek meg és otthagynak. Amint melegebb az idő újra normális szokott lenni az étvágyuk és megint válogatósak lesznek.

2013. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert éhes
2013. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagyis 3-as, utánam még írtak. :D
2013. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2013. okt. 5. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!