Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem kölyök kutyát fogadtato...

Ha nem kölyök kutyát fogadtatok örökbe, nem?

Figyelt kérdés

éreztétek, hogy lemaradtatok a kutya kölyök koráról? Ez most lehet, hogy furcsán hangzik, de én egy 3 éves kutyát fogadtam örökbe egy menhelyről, és csak találgatni tudom, hogy milyen élményei lehettek a volt gazdinak amikor a kuty kicsi volt.

A cicám nagyon apró korában került hozzánk és percenként 1000 élményem volt vele, és elképzelni sem tudom, hogy miről "maradtam le" a mostani kuty-nál.


2013. okt. 4. 20:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hagyd a 71-est, mindenhol a vitát generálja, múltkor azon akadt ki, mert le mertük írni, hogy lehet, hogy nem a border collie a legokosabb kutya, hanem az önállóan gondolkodók, csak ők nem használják fel a tudásukat. Egyszerűen minden igényt nem tud egy kutya kielégíteni- khm, khm, van amihez pali kell...
2013. okt. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Áááá, csak idegesítő nagyon, hogy nem érti miről beszélek.....


Én egyáltalán nem szándékoztam degradálóan írni a kölykökről, sőt azt sem vitatom el, hogy ez egy nagyon fontos életszakasz. És mint írtam, nekem is volt nagyon sok dolgom a kutyám nevelésével, talán több is mint egy kölyökkel. És nem vagyok tudatlan a kölyköket illetően. Attól, hogy nekem még nem volt, a családban volt, rengeteg ismerősömnek volt, s ez alapján hoztam meg azt a döntést, hogy nekem nem kell.

Valaki írta még ennek az egész beszélgetésnek az elején, hogy "nekem több türelmem van egy elrontott kutyát rehabilitálni, mint egy kölyköt nevelni". Vagy valami ilyesmit. Nos ezzel a mondattal maximálisan egyet értek, én is pont így érzem. Lehet, hogy ez meg neked nem menne...

2013. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%
Hagyjad, ő bizos ráér egész nap kiskutyát nevelni. Én nem érek rá, így felnőtt kutyát fogadtam örökbe.
2013. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Kispalike, nem szívlelem a border collie-t szóval ez nem jött össze. :) Az ilyen ostoba személyeskedésekkel meg, hogy kinek mi kell, csak saját magadat alázod meg. Az ilyenekkel akkor jön az ember, ha már rendes érvei nincsenek. Nem a középkorban élünk, szabad akaratomból nincs pasim, majd hülye leszek olyat tenni amire nem vágyok csak, mert különben még kispalike beszól....


Utolsó, a felnőtt kutyát is ugyanúgy nevelni kell "egész nap". Főleg ha lelki sérült... Most is volt egy szép példa egy újabb kérdésben hogy a befogadott felnőtt kutya őrjöng ha az utcára viszik és harap meg minden... Az embernek meg arra van ideje amit tart annyira fontosnak, hogy szakít rá.

2013. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Igen, nevelni kell a felnőtt kutyát, de nem egész nap...A kölyökkel rengeteg gond van, mert még akkor tanul mindent. Amúgy az én kutyám nem lelki sérült, és nem bánom, hogy kihagytam a kölökkorát.
2013. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én teljes lelki nyugalommal hagyom itthon 8 órára a felnőtt kutyámat. Még akkor is amikor "sérült" volt, mert csak a környezeti hatásoktól félt, a lakásban biztonságban érezte magát. Egy kölyköt nem lehet ennyi időre egyedül hagyni.
2013. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
"Az embernek meg arra van ideje amit tart annyira fontosnak, hogy szakít rá." Te biztos nem dolgozol napi 12 órákat...
2013. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Egyébként meg kinek mihez van készsége. Vannak akik nagyon jól nevelnek, kölyök kutyát, vannak akik jól rehabilitálnak agresszív kutyát, vannak akik meg mondjuk félőset....

Én pl egy agresszívat nem vállalnék, mert nem hiszem, hogy boldogulnék vele, ami sem nekem, sem neki nem lenne jó. De egy lelkileg megtört, rettegő, szocializálatlan kutyát kitűnően helyre sikerült raknom, és ezt vállalnám megint bármikor.

2013. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
felnőtt kutyának nem tudom milyen az előélete lehet,nincsi nformácio sokszor ilyenekről. elpusztulásig sok élményed lehet felnőt kutyáddal is
2021. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!