Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg normális, ha egy agár...

Tényleg normális, ha egy agár bordáit meg tudom számolni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm agara annyira sovány, hogy egyenként jól kivehetőek a bordái. Szerinte, és egy másik agaras gazdi szerint az agarak ilyenek. Tényleg normális ez? Én úgy tudom, hogy egyetlen fajtánál sem

normális, ha szabad szemmel megszámolhatóak a bordái. Vagy mégis?


2013. okt. 4. 22:26
1 2
 11/17 Valletta ***** válasza:
18%
Szerintem meg nem normális. Akárhány agarat láttam eddig, mind szép izmos, erős kutya volt, még véletlenül sem látszódtak a bordák. Az agár sem kellene, hogy sovány legyen, csak mert vékonyabb felépítésű.
2013. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Agaraknál normális, ilyen az alkatuk.

Az a gáz, hogy "sportkondira" hivatkozva nem egy kutyát láttam kimondottan SOVÁNYNAK: vizsla, mali, keverék, kelpie, stb-stb...az összes bordájuk durván kilátszott és a csípőcsontok is eléggé...azért ez már a másik véglet szerintem

2013. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Valletta ***** válasza:
46%

Számomra ez egy egészséges agár: [link]

Én egy bordáját sem látom. És ennek sem, pedig ez versenyben fut: [link]

Versenyagarat nem ismerek, csak amivel vadásznak (sajnos), de hasonló kondiban vannak, kicsit sem soványak.

2013. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Annak azért nem látszik, mert fut(ott). Amikor nyugalmi állapotban van, akkor látszik, de nézz meg egy sprint után egy agarat, az izmai felpumpálódnak és kitüremkednek.
2013. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

a pit bulloknál sokkal nagyobb az izomtömeg, náluk a bordázatot is tudja egészen vastag izomréteg fedni. ugyanez az agaraknál annyira nem jellemző, inkább a combizmaik brutálisak. piteknél sem gyakori, hogy a bordákon lévő külső izmok letakarják a bordákat, általában simán csak kilátszanak egy aktív sport kondinál.

Valetta által linkelt első agár pedig egy show kondis = kövér kutya, a másikon pedig egyszerűen a futás miatt nem látszik a lényeg...

amíg egy kutyának fedett a gerince és a medencéje, addig meg lehet nyugodni, nem sovány :)

2013. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az a nem normális, ha nem tudod megszámolni.
2013. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Tisztázzuk: szépségversenyen az agarak többségének "show kondícióban" kell lenni, ilyenkor nem látszanak a bordáik. A futóversenyekre az edzéseken szálkásítják őket, ilyenkor sok kutyának látszanak a bordái. Ez a kontinentális agarakra érvényes. A keleti agarak közül az azawakhnak, sloguhinak, salukinak standard, hogy látsszon ki 3 bordája. Nekem ugyan nem tetszik és a kiállításokon is jobban mutat, ha nem látszik. Az afgánnak természetesen a sok szőr miatt nem látható.
2013. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!