Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk venni egy West...

Szeretnénk venni egy West Highland White Terrier kutyát. A kérdés az, hogy hullik-e a szőre? Sehol sem láttam ezt írva, de ha hullik akkor inkább a Yorki mellett döntünk, mert mindenhol szőnyeg van és elég zavaró lenne, ha mindent szőr lepne el.

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek van Westie? Az írhatna bővebben is:) Tapasztalt kutyatartó vagyok, szóval nem lesz gond, de még ilyen fajtával nem volt dolgom. Főképp a viselkedése érdekel, hogy mennyire mozgékony, hogy viseli az idegeneket, más kutyákat, vizet, gyerekeket, hideget, meleget...stb. Minden választ köszönök előre is:)

2013. okt. 5. 18:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen, az FCI fajtaleírásban és tenyésztők honlapján általában humbug van csak...
2013. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
látom még most sem fogtad fel, de akkor hagyjuk is annyiban, pont nincs kedvem az ilyenekhez mint amilyen te is vagy-.-
2013. okt. 9. 19:07
 13/13 anonim ***** válasza:

Már vagy egy évtizede vagyok westies, remélem, tudok segíteni! :)

Ha sötét szőnyegeitek vannak, akkor nagyon meglátszik, ha ősszel hullik a szőre, általában akkor szoktak vedleni, de nem annyira vészes, csak látható.

Nagyon makacsok, és manipulatívak. Nehéz ellenállni nekik, amikor a hatalmas barna szemeiket rád meresztik, de nem szabad engedékenynek lenni, főleg nem az első időkben. Nevelni kell, jutalomfalattal, simogatással motiválni. Napi 2 óra séta elég neki, illetve egy negyedórás játék, ha van kedve és időd is. Hétvégén természetesen elviheted több időre is. A visítozó, hisztis kölköket nem szereti, de alapjáraton jól kijön a gyerekekkel. Én télen és esőben szoktam rá adni kiskabátot, hogy meg ne fázzon, ha hó van, még egy hosszabb sálat is rátekerek a pocakjára, mert a ruhája nem ér addig, de vigyázni kell, le ne pisilje. Ilyenkor is lehet nyiratni, de nem annyira, mint nyáron!

Az enyém 2 nap után közeledett az idegenekhez, de figyelni kell a jelekre, pl a morgásra, mert akkor jobb, ha hagyják. Nem mindegyik szereti, ha szaglásszák őket, ez attól is függhet, hogy milyen kis kori trauma érte, már ha történt valami attrocitás az alomban.

És mindenképp hámot vegyél neki!

Ennyi jutott eszembe, de ha valami nem volt világos, kérdezz nyugodtan!

2013. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!