Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mire ma délután hazaértem már nem volt itthon a kutyusom, valószínűleg kiugrott a kerítésen vagy valaki ellophatta.

Egészen idáig jártam az utcákat, de sajnos nem találtam rá.

Mit tehetnék? Hol hirdessem, hogy látta-e valaki esetleg?

Segítsetek!


Köszönöm!


2009. nov. 8. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Készits plakátokat és rakd ki a környéken, meg netboard.hu oldalra tedd fel. Ha gondolod segíthetek.

Kell fénykép, pontos adatok stb

2009. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a gyepmesternek, hátha rátalál, meg ha van külön akkor az állatmenhelyeket is.


Esetleg a haverokkal oszoljatok szét városszerte, és kérdezősködjetek, meg figyeljetek.

2009. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
netboard.hu kiskutya.hu blöki.hu
2009. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

HUU!!!


Szegénykém!!! Hívd fel a menhelyeket esetleg kérdezd meg a szomszédokat vagy nézd meg azokat a helyeket amiket szeret hátha oda ment vagy lehet valaki befogadta!! Kérdezd meg a környéken lévőket! Próbálj meg minde létező dolgot esküszöm nagyon eggyet érzek veled én is voltam ebbe a cipőbe!!! sok sikert!!

2009. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A netboard-ra nem egyszerű regisztrálni,engedélyhez kötött,addig meg nem írhat.

Ha elküldöd PÜ a szöveget(milyen kutya,nem,kor,ismertetőjel,hol veszett el,chipes vagy tetovált-e stb.)felrakom.

A helyi sintértelepet mindenképp keresd fel,beszélj a sintérrel,ha befogná a kutyát,értesítsen.

Merre laksz?

2009. nov. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tatabányán lakom.

Eddig sajnos semmi hír, már plakátoltunk, felhívtuk a gyepmestert, állatotthont, voltunk az álaltorvosnál is...

Mennyi idő az amikor még hazaérhetnek? 2-3 nap, vagy több?

Nagyon szomorú vagyok :(

2009. nov. 9. 17:58
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka, hogy az elveszett kutya 1-2 napon belül bekerül a menhelyre/sintértelepre. Általában 2 hét-3-4 hónap, mire megkerülnek a kutyák, de vannak szívmelengető történetek több év utáni hazakerülésről is.

Készíts plakátot: kutya neve, neme, kora, mikor és honnan veszett el, telefonszámod + egy jó kép. Fogj össze a barátokkal, plakátoljátok ki a várost. Elsősorban buszmegállók, orvosi rendelők, boltok előtt, kutyasétáltatós helyek környékén.

Add le a menhelyen, sintértelepen, állatorvosoknál is a plakátot, de a biztonság kedvéért hetente, kéthetente látogass el személyesen.

Ha fajtatiszta, és van fajtamentése, add meg nekik is az adatokat.

Felrakhatod egy csomó oldalra. Iwiw, expressz, gazditkeresek.hu, allatok.info, stb. (komolyan még az expressz is hasznos).

Már többen írták, hogy felrakják neked a netboardra is (legnagyobb kutyás fórum). [link]

Kitartást, ne add fel! 2-3 hónap sem annyira sok idő ám!

2009. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöma bíztatást, kiplakátoltuk a várost, és csináltam kisebb szórólapokat (kb. 250-et) és bedobáltam a postaládákba, már nagyon várjuk haza.

A fajtamentéshez is felraktam.

Köszönöm a segítségeteket!

2009. nov. 9. 21:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Írj ha előkerült és ne add fel. Mi 1 hét után találtuk meg kutyánkat. 3.
2009. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A tatabányai gyepit keresd fel mielőbb,akkor amint esetleg befogják a kutyádat,tudni ogják,hogy keresed,és értesítenek.
2009. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!