Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MUDI? Vélemények?

MUDI? Vélemények?

Figyelt kérdés
Bármi érdekelne, sőt fotónak is örülnék, ha van saját muditok. :)

2013. okt. 6. 11:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Persze de a mudi nem egy fenevad, elfogad másokat is ha muszáj, nem olyan erősen jelentkezik nála a jelenség mint más, keményebb fajtáknál, de ez nem azt jelenti, hogy nincs ott. Az én kutyáim már pici korukban sem foglalkoztak az emberekkel igazán, akkor pedig még nincsenek a nevelés által befolyásolva. Míg nem én voltam a gazdájuk, velem sem foglalkoztak. Mikor mentem megnézni, az első dolga az volt, hogy elhúzott játszani. És ezt nem összetéveszteni a félelemmel, egyszerűen tesznek-vesznek és levegőnek néznek másokat.
2013. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy nem egyszerű velük az élet. Legalábbis az én mudimmal nem az. Korábban németjuhászaim voltak, és ez a fajta sokkal "vadabb", temperamentumosabb. Nagyon okos, viszont ahhoz is megvan az esze, hogy átvágjon kedvére! Következetesnek kell lennie. Az én kutyusom a családdal, és azokkal, akik gyakran jönnek hozzánk, csodásan elvan, de kezdetben mindenkivel bizalmatlan. Rengeteget ugat, nagyon figyelmes.
2017. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kedvenc fajtám, nagyszerű kutyák :)


Ami nekem tetszik bennük:

- a hihetlen ragaszkodásuk

- az energikusságuk, mozgékonyságuk

- a rendkívüli intelligenciájuk és tanulékonyságuk

- idegenekkel tartózkodó természetük

- sokoldalúságuk: elsősorban terelőkutya, másodsorban otthon kiváló házőrző és remek kártevőírtó, ill. mindezek mellett még vadászatra is alkalmas

- szőrük (könnyen kezelhető, öntisztuló, nem macerás, nem kell nyírni, trimmelni stb. bírja a hideget, mégsem vedlik durván mint pl egy husky)

- méretük (se nem kicsi, se nem nagy)

- tarkaságuk (rengeteg színben előfordulhatnak: fekete, fehér, cifra, hamvas, hamvasbarna ["tejeskávé"] fakó, barna, ordas, mézeslábú stb)

- a füleiket pedig egyszerűen imádom :D


Az ugatósságról annyit, hogy a 3 magyar terelőkutya (puli, pumi, mudi) közül a mudi a legkevésbé csahos, de ez természetesen egyedfüggő is, így kivételek mindig akadnak. A szőrápolása is a legegyszerűbb a 3 eb közül. :)

2017. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!