Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok egy kutyát, ki is van...

Amarena kérdése:

Akarok egy kutyát, ki is van nézve egy törpe spitz. Első kutyám lenne. Fiú vagy lány kutya jobb elsőnek? Egyedül itthon mennyi időt tölthetnek?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretném, és mindent meg is teszek majd érte, hogy boldog kutya legyen, csak egyetlen egy visszatartó dolog van, hogy én reggel elmegyek 8kor és este 18ra vagyok otthon. 10órát lenne itthon magában. Egyedül élek így semmi segítségem nem lesz. Kérdésem az lenne és leginkább egyedül kutyát tartók válaszára lennék kíváncsi, hogy ennyit még kibír egy kutya? Vannaek-e jó praktikák, amivel könnyebbé lehet tenni ezt az időt?

Minden ezzel kapcsolatos tapasztalatnak, tanácsnak örülök!

(Kérek mindenkit, hogy a "kutya udvarra való", "állatkínzás" és stb válaszoktól kíméljetek! Nekem is sok mindenről megvan a véleményem, de ha nem azt kérdezik, akkor nem mondom...)



2013. okt. 7. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebben válik szobatisztává pelussal a kutya és nehezen érti meg, hogy csak azt az egy részt használhatja. Sokkal jobb ha szépen megtanulja a szobatisztaságot
2013. okt. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Akiteki ***** válasza:
Nem vagyok meglepődve, hozzászoktam itt a hülyékhez.
2013. okt. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Jó éjt!
2013. okt. 8. 00:15
 14/16 anonim ***** válasza:

Én így nem vállalnám be a helyedben. Gondolkozz, egy ilyen kiskutyának nagyon sok foglalkozás kell mert nem az a nyugis fajta hogy elmész és végigalussza azt a tíz órát + amit még te is lealszol. A spitz nagyon sok mozgást igényel, legyen akármilyen kicsi, emellett ugatós, tehát ha nem lesz időd erről lenevelni, akkor még a szomszédokat is magadra haragítod.

Csak számold ki: mondjuk felkelsz fél 7-kor, összekészült és fél 8-ig sétáltatod, aztán meló este 6-ig. 6-9.30-ig séta, hazaérsz dög fáradtan és még ott a háztartás, a kutyát tanítani kell és össze is kell takarítani a piszkot, amit hagyott.

A kutyapelus meg itt nem fog érni semmit, mert 1x rányomja, másodjára már nem fog visszasétálni a saját trutyijába (te sem használsz olyan wc-t ami össze van sz*rva), és keresni fog a lakás másik pontján egy helyet. 10 óra alatt olyan mocsok lesz a házban hogy ihaj. A másik meg hogy egy ilyen pici kutyát 6 hónapos koráig 3-4x kell etetni, ezt se fogod tudni megoldani.


Én azt mondom ne vállald be, mert egyikkőtöknek sem lesz jó. Inkább várj addig amíg már nem leszel egyedül vagy nem dolgozol ennyit. Vagy ha mindenképp szeretnél állatot, akkor fogadj örökbe egy felnőtt, kevésbé mozgékony fajtájú, menhelyi kutyát, vagy legyen cicád.

2013. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 -Evetke- ***** válasza:

6 hónapja a köv. tanácsokat kaptam (én akkor szerettem volna kutyát beszerezni)

- óvva intettek, hogy a spitz ugatós, a kopó szökős, a terrier nem macskabarát.

- menhelyről kéne befogadnod egy kistermetű kutyát, a menhelyen dolgozók ismerik az ottani kutyák természetét, Te elmondod, mik a kondíciók, ők megmutatják, melyik kutya lenne ideális. Biztosan tudnak szobatisztát is mutatni. Aztán vagy elviszed vagy nem.

- ha kiskutyád lesz, amikor Hozzád kerül, vegyél ki szabit, és maradj vele, amíg meg nem szokja az új helyet. Folyamatosan szoktasd hozzá, hogy időnként nem vagy otthon, ne egyszerre kapjon napi 10 magányos órát.

- amíg kiskutya, meg kell oldani a napi 3x kaját (pár hónapig meg kell kérni valakit, hogy adjon neki enni, amíg nem vagy otthon), és fel kell készülni, hogy arra érsz haza, hogy a nagy tavak elöntik a kecót. Ilyenkor nem szabad leszidni (szidni csak tettenéréskor szabad és ügyesen, hogy értse, de ne sérüljön lelkileg).

- Mindenképp sok takarítás lesz :) és rombolás.

- nőstény kutya legyen, az könnyebben kezelhető (bár az ivartalanítása problémásabb)

- mérlegeld, mekkora a lakás, a kutya mozgékonysága, ugatási hajlama, szőrminősége.

- elsőnek ideálisabb egy felnőttebb kutya, nem teljesen kölyök, amelyiknek már nem kell napi 3x enni és nem teszi tönkre a kecót, szobatisztább is


Nekem végül kislány kiskutyám lett, abszolút keverék, a napi 3x étkezéshez napközben volt kinek odaadnom a lakáskulcsot, így azt biztosítottam, vettem egy rakás játékot, rágócsontokat, beszereztem egy macskát, és nem pelenkát, hanem a DM-ben és Rossmannban kapható ún. pelenkázóalátétet, de betegalátétnek is szokták nevezni, és arra szoktattam a kutyát. A DM-es elég vastag, jó a felszívóképessége. Most a kutyám 6 hónapos, napközben elhasznál egyet és éjjel is egyet.


Kutyasuliba járunk heti kétszer, de ha kiskutyád lesz, először 6-7 hónapig kutyaoviba vidd, sok helyen ingyenes, azt guglizd le.


Ami fontos: a kutyatartás költséges dolog: állatorvos, játékok, rágócsontok, kaja, iskola, pel.alátét, stb. És időigényes, mert napi sok óra egyedüllét alatt a kutyi Téged vár, a szabadidőd onnantól kutyázós lesz. Az én napi 8 órán kívül töltött időm 99,9%-ban megváltozott, kutyázós lett.

Amíg nem fárad el, minden időm vele töltöm. Amikor látom, hogy már elpilledt és alszik, csak akkor gondolok magamra.

Baráti programjaim kutyázósak, aki látni szeretne becsatlakozik kutyázni :)


Én a helyedben biztos elmennék menhelyre legalább körülnézni, megkérdezni, hogy mit ajánlanak a Te kondícióidhoz.


Sok munka lesz a kutyával (én se gondoltam hogy ennyi), tölts vele annyi időt amennyit csak tudsz, és bánj jól vele, mert rengeteg szeretetet ad :).

2013. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 -Evetke- ***** válasza:

ha már kiválasztottad, ezt ne felejtsd el: [link]


sok sikert:)

2013. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!