Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a fajtamentők...

Szerintetek a fajtamentők miért annyira körülményesek?

Figyelt kérdés
Örökbe akartam fogadni egy kutyát, konkrétan francia bulldogot. Érdeklődtem telefonon 1-2 kutyáról, akik képek alapján megtetszettek. Bármit kérdeztem, tök negatívan válaszoltak. Egyszer anyukám is beszélt velük telefonon, aki nem magyar származású és akcentusa van. Egyből kérdezték, hogy milyen országból származik és az volt a a bajuk, hogy mi van, ha külföldre visszük...Végül megígérték, hogy átbeszélik és egy héten belül visszahívnak, de nem tették... Nem azért mondom, de nem lenne nekik is érdekük, hogy minél előbb gazdához juttassák a kutyákat?
2013. okt. 9. 15:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekik az az érdekük, hogy minél előbb megfelelő gazdához jussanak a kutyák. Mit kérdeztél amire negatívan válaszoltak?
2013. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem az az érdekük,hogy minél előbb,hanem,hogy minél jobb helyre menjen az a kutya.Általában nagyon eltökéltnek kell lenni és érdemes rögtön egy részletes bemutatkozással kezdeni a beszélgetést.Aztán lehet kérdezni a kutyáról.Még jobb,ha ezt előzetesen levélben teszed meg.
2013. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Pl. megkérdeztem, hogy más, idegen kutyákkal hogy jönnek ki. Azért is érdekelt, mert van egy másik kutyánk itthon. Ezzel az volt a baja, hogy biztos azért kérdezem, mert a mi kutyánk problémás.

Az egyik kutyának betegsége volt és azzal kapcsolatban kérdezgettem, még nem hallottam róla. Itt egy tudatlan hülyének állított be, mintha köteles lennék ismerni az összes kutyabetegséget.

2013. okt. 9. 15:23
 4/29 A kérdező kommentje:

Oké, megértem, hogy jó helyet akarnak nekik, de azért azt ne felejtsük el, hogy valahol a leendő gazdi is "szívességet" tesz azzal, hogy onnan akar kutyát, mivel azoknak a 99%-a agyonszaporított, beteges mentett kutya, akikkel a későbbiekben is várhatóan sok orvosi költség lesz és a többsége nem éppen a legszebb példány. Szaporításra meg szintén nem vinnénk el (nem mintha szeretnénk), hiszen minden kutya ivartalanítva van. Tehát ettől sem kellett volna félniük. Na mindegy, mostmár egy másik kutyánk van azóta, de azért valahol haragszom rájuk, hogy többszöri próbálkozás ellenére sem adtak oda kutyát.

Amúgy azt is mondtuk, hogy nyugodtan jöjjenek ki, nézzenek körül, nézzék meg a másik kutyát, a körülményeket, de hát nem jutottunk el idáig.

2013. okt. 9. 15:28
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Velem ugyanez volt, két németjuhász kölyköt akartam örökbefogadni, testvérek voltak, nagyon összenőve két szuka, nem lett volna szívem elválasztani őket, pedig csak egy kutyát akartam eredetileg. Hát annyira bonyolult volt a dolog, hogy fogtam magam és elmentem egy tenyésztőhöz, pár hónap múlva onnan hoztam egy kicsit. Arany élete van, nem dolgozom, itthon vagyok vele egész nap. Kertes házban lakunk, naponta van két egyórás séta, kutyafuttatóval egybekötve, plusz egy nagyobb, erdei, mivel erdő mellett lakunk, ez általában olyan 3 órás szokott lenni, de volt már 5 is. :D Kutyaiskola hetente egyszer (akkor van a tanfolyam), emellett minden nap 4-5 alkalommal 10 perces gyakorlások. Mikor megyünk sétálni akkor is gyakoroljuk hogy lábnál kell jönnie végig, aztán a futtatóban meg mehet a nagy játék. Mindene megvan ami csak kell, szerencsére anyagilag jól állunk. Ez nem felelt meg nekik, pedig eljöhettek volna megnézni hogyan élünk, felőlem jöhettek volna látogatni is. Nem tudom hol lenne jobb helye egy kutyának, mint nálunk. Ezt nem azért írtam, tudom, itt az oldalon is rengeteg példás gazda van, csak költői kérdés volt.
2013. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Amitől én csodálkoztam el. Fajtamentők. Erre azt mondják, hogy aki azzal kezdi, hogy ő, leendő gazdiként mit tud megadni a kutyának, azt nem szeretik. Mert szerintük neked nem lehetnek feltételeid, mert akkor rosdz gazdi leszel, és a jó gazdinak nincsenek feltételei. Mi van...? Szerintem pont az sorolja fel a negatívumokat is a pozitívumok mellett, aki felelősségteljes, és tisztában van vele, hogy mit tud megadni a kutyának.
2013. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Néha tényleg túlzásba viszik,aztán csodálkoznak,ha rosszul dönt a gazdijelölt és szaporítótól vesz 20 ezerért kölyköt.
2013. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Hát pont a fent elsoroltak miatt nem mertem én sem a fajtamentőkhöz fordulni. Pedig van akiket folyamatosan figyelemmel követek és osztom is meg a gazdára váró kutyusokat, de arra még nem vitt rá a lélek, hogy írjak is nekik. Pedig lennének akiket szívesen elhoznék és ők tényleg hosszú hónapok óta várnak gazdira... Nem tudom ez miért jobb nekik.
2013. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%
Ne légy naív! Fenn kell tartani a rendszert, másképp nincs 1% se.
2013. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért aki fajtamentőktől vinne,de ha nem kap, szaporítótól vesz,az nem igazolható számomra semmi módon.Tényleg vannak kukacos fajtamentők,de úgy láttam,mindig jó helyre kerülnek a kutyáik,bár néha nem elég nekik,hogy jók a körülmények,ivartalanítással,szerzódéssel vinné el a gazdi teljes vagy részleges költségtérítéssel a kutyust,kell még a személyes szimpátia is.
2013. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!