Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a lakásban...

Hogy szoktassam le a lakásban élő kutyát, hogy ne ugassa meg a szomszédokat, akik járkálnak a folyosón?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos kistestű kutyánk és az a gond vele, hogyha mászkálnak a folyosón 1-2 szomszédot mindíg megugat akik elmennek az ajtónk előtt.Ilyenkor rászólunk, de nem mindíg használ, néha oda is kell menni leszidni akkor befejezi.Milyen módszerrel szoktatható le?Bezárjuk esetleg másik szobába még le nem nyugszik?

2013. okt. 9. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én felváltva használnák (hogy változatos legyen) muanyag flakonba toltott kavicsot és szódás szifont. Egyszer röpülne a flakon kavics máskor meg egy adag vizsugár. Megfogja unni az ugatast.
2013. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a flakon is, feltéve hogy amúgy rendesen le van mozgatva a kutya.
2013. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
73%

Bocsi a nyelvészkedésért, de a tagadás tagadása az állítás. :) Ugye nem arról akarod leszoktatni, hogy ne ugassa meg a szomszédokat, hanem arról, hogy megugassa. :)

Egyébként szerintem ne engedd az ajtó közelébe, mert azt védi. Csinálj a folyosóra egy belső ajtót, ha a lakás mérete engedi, vagy ha megoldható, lakjon a szobában.

2013. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Az enyém akkor "ugat a szomszédokra" ha nem voltam vele eleget lenn, illetve kutyás társaságban. Így akarja felhívni magára a figyelmet szerintem, hogy játszanak vele.

Ha mégis ugat, nem szidom le érte, (mert attól nyilván megmarad az izgatottság) max veszem a lapot, hogy túlteng benne az energia, és megyünk le.


Nem tudom a te kutyád miért ugat, lehet ő is emiatt.

2013. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha megkapta a számára kellő ingert, barátkozást, és játékot odalenn (ami elég sok :D) akkor nem csinál ilyeneket, csak kíváncsian figyel.
2013. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen tényleg rosszul fogalmaztam, most rájöttem.:)

Még annyi, hogy elzárni nem tudom tőle a bejárati ajtó környékét, mert egy 1,5 szobás lakásban élünk és elég kicsi így is.

Azt a szomszédot ugatja főleg, akinek van egy kan kutyája.A kutya az enyémet pár hónapja többször megpróbálta ledominálni, előtte jól elvoltak egymással, játszottak együtt.Azóta az én kutyám néha ráakar támadni a másikra.Ha ők ketten kijönnek a lakásból az enyém ugat, morog az ajtó mögül.Ezért kaptunk már szitkozódást is, mert képes ezt éjfélkor is leművelni.Ma olyat csináltam, hogy megleptem amikor készülődött az ugatásra és hátulról enyhe ecetes vízzel lespricceltem.Meglepődött és csendben elsomfordált.A zörgő flakon nem jó, mert azért is képesek szólni a szomszédok :S

2013. okt. 10. 21:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Nah ez is előfordulhat, hogy nem elég neki a lemozgatás.Szoktam vele klikkerezni, hogy kicsit fárasszam az agyát, már mindenféle trükköt tanítottam neki, láthatóan élvezi is.3-4x viszem le sétálni, szokott találkozni más kutyákkal, van egy állandó esti sétapartnerünk egy másik kutyus.Sajnos szabadon nem tudom engedni elég rossz környéken élünk, bár visszajön ha hívom.A séták időtartama változó, de így leírva kevés:3x15-20 perc, bár nyáron este több órákat is kinn voltunk.
2013. okt. 10. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:
A séta ideje kevésbé számít, az sokkal fontosabb, hogy mivel telik. Egy fél napot is át tudnak gyalogolni a kutyák anélkül, hogy tíz percnél tovább le akarnának pihenni, szóval a sima séta az gyakorlatilag semmi egy aktív kutyának. Labdázás, pecázás, gumihúzás, lógatás, műnyúl után futás, na az testmozgás, attól tényleg fárad az állat. Az elég aktív pitem például egy alapos félnapos kirándulás után dől úgy ki, mint egy durvább reggeli fárasztástól labdával vagy pecával 10-15 perc alatt (a peca gyorsabb :)). A legtöbb ilyen sport jellegű mozgás ráadásul agymunka is, mert koncentrál a kutya arra, amit csinál, szóval szellemileg is fárasztó, bár nyilván másképp, mint a klikkerezés.
2013. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Akumi.Ezek jó ötletek.
2013. okt. 11. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!